Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Зависваненови  
Авторrorik (Нерегистриран)
Публикувано25.06.07 11:41



Деца , помогнете на една баба !
Като гледах телевизия от преди 2 месеца предполагам харда започваше да $шушне$ Зависваше - като размърдам мишката се оправяше - при работа с другите програми нямах проблем .
Сега в жегите ми даде съобщение че има грешка в бът диска и иска системен диск. Сега като зависне се саморестартира .
При едно от рестартиранията ми даде и син екран и грешка в адрес на NTSF
Занесох го на майстори .Смениха ми кабела на харда - вижда ми се че са ми сложили кабел който не е точно за този куплунг- трудно влиза .
Сменили са ми и начина на обръщане към диска от мастер на слейф - по-трудно зарежда операционната .
През нощта като паднаха температурите системата се зареди компютъра работи цяла нощ без проблеми.
Извинявайте ако греша в обяснениета
Та проблемите ми са
1. Нямам доверие на майстори които държат на своето ,че кабела ми е имал проблеми - знам че човек трябва много да знае за да ремонтира компютри а майсторите, които познавам са самоуки .Защо поне не се опитаха да ми преинсталират системата ?
2.Предполагам че проблемите ми са повече -прибавям и загряването .
3.Дразни ме че за да оправдаят вземането на 15 лв за смяна на кабела не си признават че не е имало проблем с него а сега искат да ми сменят и харда - какво ще ми препоръчате да взема ?
Няма ли тестове които да покажат какво е състоянието на харда ?
Преинсталирането на системата няма ли даде повече информация за проблемите?
Сега излизам - ще ви чета късно след полунощ че да мога да си свърша някоя работа.Ще съм благодарна на отзовалите се .
Не ме разбирайте погрешно - не се скъпя да си платя за работата но искам да ме убедят аргументирано че това което правят е правилното .



Тема Re: Зависваненови [re: rorik]  
АвторKinder Surprize (Нерегистриран)
Публикувано25.06.07 13:41



Изтупай го с тупалката защото може да е посъбрал прах и да няма добро охлаждане в теа жеги и му прегряват карантиите.
Инталирай Speed Fan може друга подходяща програма за следене на температурите или използвай BIOS.





Тема Re: Зависване [re: rorik]  
Авторloopback (Нерегистриран)
Публикувано25.06.07 14:29



Ако проблемът ти е в това, че диска прегрява, си вземи вентилатор за диск /Не от там, където са ти сменили кабела/. Между другото, ако дискът ти е IDE, добре е кабелът да не е плосък а кръгъл. Подобрява циркулацията на въздух в кутията.

Ако от прегряване дискът си е "тръгнал", преинсталирането на системата няма да ти реши проблема.

Въобще правилното разполагане на компонентите и вентилаторите в кутията може да намали температурата с 10-15 градуса и да спести много главоболия.



Тема Re: Зависваненови [re: loopback]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано25.06.07 17:12



Моля пишете за кой град става въпрос. Евентуално може да ви се помогне на място и с преинсталация и с тестване на апарата и с чистене и подмяна на силиконовата паста межди процесора и радиатора за охлаждане или монтаж на допълнителен вентилатор и много други леки услуги с гарантирано качество. При тези температури тези дребни обслужвания на компютъра са му необходими.

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: Зависваненови [re: Дeлиятa]  
Авторrorik (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 05:41



Благодаря Ви деца.
Пак откраднах някой час работа през нощта по хладно .
Вярно че кошничката ми е стара и може би ще се наложи да си сменя диска но и аз доста съм остаряла и съм забравила че говоренето с най-големия началник е изпитан начин да си свършиш работа .
Значи отиваш при най-големия - знаеш че не той е този който ще ти реши проблема но като той каже обърнете се към еди кой си .Та този еди кой си чува "големия началник ме праща да ми решите проблема".
Друго си е направо ти да искаш да ти се реши проблема , друго е като те праща големия началник .Явно няма да отида при тях за помощ но непременно ще се срещна с началника им.
За Враца става въпрос .
Нямам избор ще трябва да се доверявам пак на някого.
За една седмица ми се струпаха два аналогични проблема - зъболекаря ми "излекува два здрави зъба а болните останаха компютърджийте ми смениха здравия кабел и проблемите си остават .
Ако ви кажа на колко съм години ще ми се изсмеете че заради проблемите се тюхках че ме е мързяло да се захвана с компютри.



Тема Re: Зависваненови [re: rorik]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.06.07 19:57



Олеле!... Бягай далеч от врачански лекари! Моя личен се опита да ме позакопае тия дни... добре, че има и тук-там свестни лекари още. Ама джипитата са направо смукачки за пари, никакви лекари не са..



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 27.06.07 21:54.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.