Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Принтер Brother HL-5250DN???нови  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано10.04.07 14:05



Спрях се на това, но ме тревожи факта,че досега тикога не съм имал продукт на въпросната марка, а само и единствено HP-та...
Да, но като поразрових в интернет видях, че не един и два сайта слагат максимум 1-2 продукта на HP в своята десетка за най-добри черно-бели лазерни принтери, като дори добавят, че не са лоши, но за тези пари конкуренцията предлагала по-качествени неща...

Този сайт - http://www.pcworld.com/article/id,123860;page,1/article.html - ме насочи към избора на точно този Brother... Какви са вашите впечатления от фирма Brother? Не можах да намеря стабилен дистрибутор на марката в България? Смисъл официалния - Компютърни продукти, част от Солитрейд, нещо не са се постарали много-много...

Ако не Brother, то какво, при параметри - 70-80 бройки на ден, изключително и само документи, без абсолютни никви скици и графики - само договори. Цена до 600 лева, при възможност само принтер, а не мултифункционално устройство...

Make money, not war!


Тема Re: Принтер Brother HL-5250DN???нови [re: drishko]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано10.04.07 16:35



И като гледам за него се предлага зареждане на тонер шпула, това по-ралзлично ли е от зареждането на тонер?

Make money, not war!


Тема Re: Принтер Brother HL-5250DN???нови [re: drishko]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано10.04.07 20:02



Аз лично, имам добро мнение за тези принтери, на базата на около 3-годишен опит - продажби и сервиз. За разлиак от повечето други принтери (HP, Xerox, Samsung) при Brother барабана и тонера са отделни модули, като барабана е със сравнително доста голям живот. Тонер-касетата може да се презарежда доста лесно, дори сам да си я зареждаш. Тонер се намира, и не е скъп. Барабани - също, с което рециклирането на барабанния модул става също доста евтино. Изобщо - според мен са доста добър избор като съотношение цена/възможности/качество. Освен това, нямат чипове в касетите, с което презареждането се улеснява и поевтинява доста (за сравнение - Lexmark (които също са добри машини) имат чип в тонер касетата, което оскъпява презареждането с около 20-25 лв. - толкова е цената на чипа).

При обявените 70-80 отпечатъка на ден, изобщо не ви е необходим такъв принтер, освен ако не държите много на вградения Postscript и на двустранния печат. Можете спокойно да минете с някой принтер от фамилията HL 2030/2040/2070, които са доста по-евтини, и за подобни параметри на натоварване - също така добри и надеждни. HL 2070 има, както и 5250, вграден мрежов интерфейс. Ако не ви е необходим - най-добре HL 2040, което е доста под 600 лв. Ако пък се престрашите за мултифункционално у-во - Brother DCP 7010 все още се намира, на цена под 400 лв., то е изпълнено на базата на принтер HL2030 и е със същите параметри за печат.

Успех, и според мен марката си заслужава вниимание.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Принтер Brother HL-5250DN???нови [re: walkman™]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано10.04.07 20:35



Аз съм с Brother 2030 от около три месеца и съм доволен, но го ползвам в домашни условия. Ако купуваш подобен незабравяй да си купиш и кабел към компа, че липсват.



Тема Re: Принтер Brother HL-5250DN???нови [re: MichaelLeRoi]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано10.04.07 21:34



Абе нещо криво си разбрал - аз НЯМА да си купувам принтер

засега имам един, втори не ми трябва. Макар да ми допада брадъра, аз ползвам HP... Ама не за друго, а ми попадна прекалено евтино...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Принтер Brother HL-5250DN???нови [re: walkman™]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано10.04.07 23:12



Аз не то го препоръчвам, само подкрепям написаното от теб, а препоръката за кабела е за човека пуснал темата.

Редактирано от MichaelLeRoi на 10.04.07 23:14.



Тема Re: Принтер Brother HL-5250DN??? [re: drishko]  
Автортoнepa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 23:49



Ако се наложи ремонт при Брадъра гарантирано ще е по-скъп!
НР са по-добри!



Тема Re: Принтер Brother HL-5250DN???нови [re: тoнepa]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.04.07 00:20



Хахаха... това отде го измисли?!?? Че точно НР са измежду най-скъпите за поддръжка принтери! Я ми покажи нещо оригинално на НР, дето да е по-евтино от подобен възел на брадъра? Да не говорим за цените на неоригиналните части... Да не говорим, че НР са единствените, дето продават все още малките принтери с 2МБ памет само... И като решиш да си купш, искат за 16МБ над 110 лева

Абе... НР са вече само надувка... утайка от времето, когато наистина бяха измежду първите!

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Принтер Brother HL-5250DN???нови [re: walkman™]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано11.04.07 07:55



да, HP ли е не миго хвали!



Тема Re: Принтер Brother HL-5250DN???нови [re: Boлkoдaв]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.04.07 19:48



Е, защо, аз съм у дома точно с HP, ама от по-старите, HP1100. Е, бавничък е, с малко памет... ама ми дойде много нов и много евтин, та затова... на харизан кон, знайш, зъбите се не гледат.



Е, можеше и по-евтино да ми дойде, ама аз се минах... не размислих правилно и навреме..

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.