Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с USB Flash Memoryнови  
АвторHicks (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 19:36



значи....1GB USB Flash Memory на PQI е извадено от USB порта докато някакъв екселски файл е бил отворен
сега флашката не се разпознава от кое да е ПЦ - казват, че е unformatted drive и искат да го форматират.

Проблема е, че на флашката има много важни файлове и не ми се ще да форматирам още

Някакви идеи може ли и как да се спасят останалите файлове?



Тема Re: Проблем с USB Flash Memoryнови [re: Hicks]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано22.03.07 08:53



Ми прецакана FAT таблица вероятно ... Пусни му някакъв чек на ниско ниво и не го вади друг път, докато някоя програма пише по него.

Mixy


Тема Re: Проблем с USB Flash Memoryнови [re: Mixy]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.03.07 09:23



> "...и не го вади друг път, докато някоя програма пише по него."
Nein! ако спре тока? най-добре е (ако не е невъзможно) да не се работи директно с файловете върху флаша, а само да се копират.

p.s. откъде накъде незатворен файл ще води до такова повреждане на цялата файлова система, че чак да не се разпознава? ебати тъпнята. все пак не е удачно всеки да си носи по един UPS в джоба.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Проблем с USB Flash Memoryнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
АвторHicks (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 10:53



и аз това се чудя - как един незатвоерен файл може да прецака всичко във драйва....

пробелма е, че не съм го правил аз сакатлъка, ами приятелката ми
ПЦто нещо почнало да заспива, тя почнала да затваря каквото може и след като си помислила че всичко е затворено - издърпала флаша от УСБто, само че се оказало че един документ е останал отворен.

снощи пробвах с едно софтуерче - БадКопи Про (Badcopy Pro) и издърпах файловете, ама голяма част от тях баха повредени



после видях някъде че има нова версия на програмката, упдейтнах, ама сега не мога да намеря сериал нум за нея...оказва се че версията 3.81 е много нова...

някакви други идеи?



Тема Re: Проблем с USB Flash Memoryнови [re: Hicks]  
Авторmitko11 (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 11:12



Data doctor recovery - Pen drive
Smart Flash recovery
Smart Data Recovery
Flash Recovery toolbox

ако не ти стигнат, ще ти напиша още



Тема Re: Проблем с USB Flash Memoryнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
АвторKЛEЦO (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 12:09



ДА ВИ ГО НАЧУКАМ !!





Тема Re: Проблем с USB Flash Memoryнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 12:23



Ми още с UPS в джоба не съм тръгнал - макар, че и това сигурно ще стане рано или късно - ха ха - но пък си ползвам Flash Drive USB2.0, 16G, Corsair Voyager с доживотна гаранция /както и РАМ-а на РС-тата ми е само такъв/ и проблеми не съм имал никакви. PQI малко се "дънят" при флашките. А и не само там ...



Тема Re: Проблем с USB Flash Memoryнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано23.03.07 00:00



”къде накъде незатворен файл ще води до такова повреждане на цялата файлова система”

Хм, ако точно в момента на изключване е писал във ФАТ.. знае ли човек какво може да оплеска..

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Проблем с USB Flash Memoryнови [re: Hicks]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 11:50



Аз пропуснах да питам - преди да започнете каквито и да е "гимнастики" на друго РС включвахте ли я? Ако не сте - беше добре да опитате - то и сега, но вече сте "мачкали" по нея.
УСПЕХ ве пак - препоръчвам Ви обаче да купувате по-маркови компоненти - практиката го доказва, че си оправдават някой $ отгоре. Е не винаги и не за всичко де.

ПС: "ве"-то няма да го поправям на "все" - нека някои "българици" да има К'ВО да дъвчат.





Тема Re: Проблем с USB Flash Memoryнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано23.03.07 16:50



> ако спре тока?

Ако спре тока на машина, на която активни процеси пишат по дисковете (особено ако са FAT), USB Flash-ката ще ти е най-малкия проблем.

> откъде накъде незатворен файл ще води до такова повреждане на цялата файлова система, че чак да не се разпознава? ебати тъпнята. все пак не е удачно всеки да си носи по един UPS в джоба.

Въпрос на технология и късмет. В 99% от случаите нищо сериозно няма да се случи. Но да не забравяме последния 1%.

Mixy



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.