Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Проблем с yamaha audio.нови  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано17.03.07 10:05



Имам такава карта - ISA. Проблемът е, че някои филми вървят бързо на компютъра. Проблемът се отстранява, ако пусна winamp и го спра на пауза. Някой може ли да ми помогне как да реша този проблем? Може би трябваше да попитам във "Софтуер", но проблемът е в звуковата карта - доколкото знам работи на по-ниска честота. Ще ми свърши работа и програма, която действа като winamp, но почти не ползва паметта и процесора. Не искам да си вземам нова карта, при тази съм много доволен от качеството на звука и ниското ниво на шум. Благодаря предварително.

Картата е YAMAHA OPL3-SAx - само това успях да разбера с aida.

Най-важното е невидимо за очите.

Редактирано от Изyмeн на 17.03.07 16:03.



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
Автор Чepвeнoapмeeц_Cyxoв (Много як!)
Публикувано17.03.07 17:29



Имах на времето същшя проблем със същата карта.
Проблема е в драйверите.НЕ ползвай тези,които Вина слага автоматично,а тези които си вървят с картата от производителя.Ако ги нямаш потърси в сайта на Yamaha.

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
Закон на Мърфи.


Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 23:04



Да, съгласен съм с Колегата - дори да ти кажа може да влезеш малко в двубой с ВИН-а, за да ти "пристане" да сложиш оригинални. Виж за шума не съм много съгласен с теб, но щом те устройва - ти си знаеш. А за YAMAHA OPL3-SAx от aida - не гледай това-не е модела - отвори РС-то и виж на чипа на картата какво пише - според мен YAMAHA 719 най-вероятно.



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: MisterGD]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.03.07 00:03



Знам, че не е, но с драйверите не става - в сайта на ямаха има само за windows 9x. Освен това смятам, че може да се оправи и по друг начин - когато winamp е на пауза - всичко е наред. Изпробвах звука и се оказа, че мога да пусна поне от още 2-3 места звук - пробвах youtube.com. Следователно трябва да има и софтуерно решение, което да не е толкова сложно - например някаква малка програмка, която да върши същата работа като winamp, та да не ми хаби много рам и процесор.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 01:08



И все пак кой модел е? - Понеже, ако няма за ХР /с него си предполагам/ - може да се пипнат тези за 98 или МЕ и да станат за ХР. Правено е и за саунд, и за видео.
Иначе софтуерно с програмка - не се сещам, но пък и защо да си правиш зависимости?



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: MisterGD]  
Автор Чepвeнoapмeeц_Cyxoв (Много як!)
Публикувано18.03.07 11:56



Точно това си е модела -имал съм такава карта

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
Закон на Мърфи.


Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
Автор Чepвeнoapмeeц_Cyxoв (Много як!)
Публикувано18.03.07 11:59



Ами когато имах този проблем наистина бях с win'98,за XP не знам дали ще стане.
Драйвери за тази карта за XP няма да намериш.Пробвай с драйвери за NT.

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
Закон на Мърфи.


Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
Автор Чepвeнoapмeeц_Cyxoв (Много як!)
Публикувано18.03.07 12:02



Пробвай с



Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
Закон на Мърфи.

Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Чepвeнoapмeeц_Cyxoв]  
Автор Чepвeнoapмeeц_Cyxoв (Много як!)
Публикувано18.03.07 12:05



И изобщо като напишеш в Гугъл "OPL3-SAx" изкарва сума ти сайтове с тези драйвери.Там пише ,че са за всички версии на Вин,но имай пред вид,че когато тази карта беше актуална имаше само '98 и NT

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
Закон на Мърфи.


Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Чepвeнoapмeeц_Cyxoв]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.03.07 13:26



Вчера ги пробвах тия, но с тях не се получи. Изчезна ми нацяло звукът, та се наложи да си върна малко назад компа. Най-доброто решение, което може да помогне според мен, е да се открие какво прави winamp като е на пауза, а после да се търси решение на въпроса.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.