Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 19:41



Моето мнение е че щом си има звук, проблема не са драйвери а кодеци, добре е да се опита с други кодеци и ( или ) гледачки.
На филми в какъв формат прави този проблем, с какво ги гледаш, какви кодеци си инсталирал. По скоро това са въпросите ка които трябва да отговориш.



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Alkoholok]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.03.07 20:44



Доколкото знам проблемът е хардуерен. Независимо дали е при windows 98, windows XP, linux - все едно и също. При mandrake 10 успях да реша проблема чрез подходящ кодек за филмите. При XP и 98 помага само спирането на winamp на пауза, след което всички звуци са нормални. Това важи преди всичко за някои mpeg и avi файлове, както и за скайп. По принцип нямам проблеми в други случаи. Когато говоря по скайп - другият ме чува много ниско и забавено, а аз го чувам високо и забързано. При запис на звук през микрофона няма проблеми. Използвам също така и picophone - там проблемът е същият, независимо кой кодек съм избрал.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 23:56



Добре де аз не разбрах защо държиш на тая карта толкова? Или е въпроса да се реши проблема за спорта. Щото, ако не е това - сменяй я тази ИСА с нещо на PCI евтино /а може и по-скъпо и добро/ и не се бъхти по нея. Подари я на някой с по-старичко РС да се радва и готово.



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: MisterGD]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано20.03.07 00:44



Моето пи си е старичко. Нямам и свободни PCI слотове, а и картата ми харесва, като се изключи тая гадост. Бях пробвал една друга, ама тя беше много мизерна - искаше специални драйвери и не пускаше повече от един звук едновременно, а тая поне 4 ги пуска. Сега работя по решението на проблема.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 01:27



MisterGD: "... сменяй я тази ИСА с нещо на PCI евтино /а може и по-скъпо и добро/ и не се бъхти по нея. Подари я на някой с по-старичко РС да се радва ..."
Изумен: "Моето пи си е старичко. Нямам и свободни PCI слотове ..."
MisterGD: Ще проверя дали нямам нещо останало на ISA и ще ти го подаря.
То всъщност колко старо ти е РС-то? - Дай параметри.



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: MisterGD]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано20.03.07 21:51



Когато го взех - 1999 - беше с Celeron 366, 32 RAM, 4 мегабайта видео, нямаше USB, HDD 6 GB - изгоря. Сменял съм и вентилатора на захранването, паметта също ми изгоря наскоро. Дъното е acorp LX, поддържа до celeron 533 - mendocino. В момента е леко клокнат на 75 мегахерца шина, честотата на процесора е 560 мегахерца. Ползва се предимно за гледане на клипове от youtube.com, windowsXP, officeXP, DjVu (преглед), Скайп, ICQ, mIRC. При разговори по скайп не се справя добре, процесорът се товари много, затова ползвам picophone. Освен това ползвам програма за запис на звук - вместо диктофон. Все още се чудя дали няма да мога да ползвам пълноценно windows 98, но за съжаление по всичко личи, че няма да стане. Не че не мога да си купя нова карта, но си предпочитам тази. Решаването на проблема е по-приятно от заобикалянето му.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.03.07 22:05



Ха, почти като мойта щайга

С колко памет го караш това? и как се държи на него XP? Щото на мен ми се стори бая тромаво, и си карам прекрасно с вин98.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: Изyмeн]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 22:35



Браво - евала!
"И магарето инат - но аз по-инат" - в позитивния смисъл на думата де!

Междувпрочем "изрових" едно Опти 923, една Ямаха 719 и една ... не се сещам на ИСА. Тая последната /ей как ми изкочи от главата/ май е нещо по-така - мернах повечки о цветнички буксички.
Аз не говоря празни приказки - казах, че ако има и искаш ти подарявам -избирай една /не ми се свиди за другите, но нека и на друг да може да подарим/ и кажи как ще стане да я получиш?

"нека и на друг да може да подарим" - гледай сега постове:
- Имам едно старо РС с проблеми по ИСА Саун карта - ХЕЛП!





Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: MisterGD]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.03.07 23:26



Това Опти не е ли едно такова с куплунзи за CD-ROM на него? 3 или 4 стандарта поддържаше.. или предишното Опти беше с тях? Аз карах бая дълго време с едно такова, и много бях доволен от него, докато един ден не му гръмна чипа, ОПТИ-то...

Беше даже от последните модели с усилвател на платката 2x2W и изходи за пасивни колони. Това май е най-доброто от тия няколкото.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Проблем с yamaha audio.нови [re: walkman™]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 00:07



Ами да ти кажа не е от тия, за които говориш, но пък ме подсещаш, че имаше и едно такова - свалял го бях от един комп от Германия ли беше, от Щатите ли ... Дори заедно с СД-то. Да ти кажа пред очите мие - има май и чинч директно към усилвател. Ще проверя утре - наскоро давах на един приятел един кашон от 17" монитор с разни такива изостанали "джаджи" - ако не е било сред тях, сигурно ще го намеря. А това Опти като се замисля май трябва да е 933 - 923 мисля, че не е имало, но знам ли? Било е преди 7-8 години, че и повече.
Първото РС си го купих 1993 година - някои от пишещите наперени, "зелени" Колеги дето не чуват от дума още май са били на пюре ...
Навремето бях активен джудист /има медали - не е като да няма/ - от Франция май /не си спомням вече/ донесох първия на мен известен ми Windows286 /имаше и такива РС-та на времето - такова ми беше първото, после 386SX, после "скочих" на DX, 486, 486SX, DX, DX2, 586, минах и през Сайрикс на IBM, помня като взех AMD на 75MHz с 8MB RAM от АРТ-Систем ... мале е е - МОЩ!/ - в БГ не бяха го чували /то и сега 99,99% не са сигурно.
Е е ех младост ...
Някой като ме чете ще си каже "Този е връстник на Динозаврите - или най-малкото на Лили Иванова". Не - даже от Слави съм маалко по-млад.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.