Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема проблем със звука  
АвторAsrock (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 11:34



ако някой може да помогне ще сам много благодарен.
проблема е следния-преди 1-седмица си купих части за да си сглобя нов компютър.след сглобяването компа си бачка перфектно,но немога да му пусна предните изходи на слушалките.със сигурност съм вкарал буксата кадето трябва,но звук няма.дъното е asrock-AM2NF6G.ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека да сподели.



Тема Re: проблем със звуканови [re: Asrock]  
АвторDOBO (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 11:40



Инсталира ли SP1 за Windows XP и драйверите за Audio-то?



Тема Re: проблем със звуканови [re: DOBO]  
АвторAsrock (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 11:45



да инсталирах всичко.



Тема Re: проблем със звуканови [re: Asrock]  
АвторDOBO (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 14:43



В другите изходи на дъното работи ли?



Тема Re: проблем със звуканови [re: DOBO]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано16.03.07 11:09



Провери както ти е писал колегата дали работят изходите отзад.
Ако не - погледни в БИОС-а дали не е изключен звука.
Ако отзад работят, а отпред не - и си сигурен, че си включил правилно - свали предния панел на кутията - завчера ми се случи да не е включен куплунга с кабелите към платката с буксите за звука и USB-тата.
Иначе предният панел е приоритетен - в смисъл, ако си включил отзад и си свири - включвайки отпред - отзад спира и почва отпред.
Освен това някои дъна /не мога сега да видя за твоя случай/ имат джъмпери, с които са шунтирани предните и са насочени към задните букси. В смисъл имат допълнителен JSP за извеждане на S/PDIF - от там не можеш да "хванеш" за отпред.
Махаш, както ти писах джъмперите на "нормалния" и включваш.
Друго, което се е случвало - Белия печат на дъното да е "огледален" - кота е наслагвал проектанта слоевете в CAD е сгрешил. Та, ако четеш от там /а и от книжката да е може да е така/ да включваш "обратно".
Пиши - ще помагаме, макар, че без да ни е пред очите е малко трудно и гадаем.
УСПЕХ!



Тема Re: проблем със звуканови [re: MisterGD]  
АвторAsrock (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 20:05



ами отзад си бачкат буксите.всичко си е добре.разгледах по обстойно книжката на дъното.там е обяснено да пусна една функция на realtek-a,но при мен тази функция липсва.иначе съм инсталирал драивера от диска на дуното.проверих на приятел на неговото пц-то е подобно на мойто самоче дъното му е асус.и там тази функция я имаше.



Тема Re: проблем със звуканови [re: Asrock]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 22:28



"разгледах по обстойно книжката на дъното.там е обяснено да пусна една функция на realtek-a,но при мен тази функция липсва" - за каква опция иде реч - в БИОС-а или под ВИН?
"проверих на приятел на неговото пц-то е подобно на мойто самоче дъното му е асус.и там тази функция я имаше." - не се обиждай, но разликата от Asus до Аsrock е буквално огромна.
Тази вечер имам доста време докъто се тестват едни "разработки" и ще погледна точно твоето дъно, но пак ти казвам - без да ни е пред очите може само да гадаем.



Тема Re: проблем със звуканови [re: MisterGD]  
АвторAsrock (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 23:28



Да знам,че разликата между дъната е голяма.ставаше въпрос,че в книжката на мойто дъно е описано това което го имаше на другия компютър.а при мен липсва.Искам да благодаря на всички които се опитаха да помогнат,но май ще го занеса утре в някоя фирма да го погледнат.



Тема Re: проблем със звуканови [re: Asrock]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано19.03.07 00:25



добре де тук от много умуване убягва най-същественото - включени ли са физически тези предни жакове към дъното? едни кабелчета, които завършват с куплунгчета и те трябва да са включени на подходящото място (описано в документацията на дъното), и освен това трябва да са правилно включени според същата тая документация.
освен това понякога има джъмпери за промяна на приоритета на предни/задни жакове за звука. провери всичките тези неща, и ако пак не работи, значи имаш прекъсване някъде в кабелите или в предните жакове.



Тема Re: проблем със звуканови [re: DOBO]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано19.03.07 00:26



защо пък SP1? SP2 е от доста години актуален, доколкото изобщо XP е все ще актуално на фона на вистата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.