Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема МУЛТИРАМА - магазин в София  
АвторПpeцakaн (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 18:36



Абе купих си един ТФТ монитор от този магазин, близо е до площад "Славейков" в София. Изръсих се 700 лв и си викам, поне са сериозни и имат гаранция и т.н.
След 3 седмици - много пиксели бяха мървти вече - стана изведнъж, за няклко дни.
Това преди Нова година!
И като се почна тази "гаранция" - обадете се другата седмица, еди-кой си е болен, не може да сменим монитора, трябвало да се ремонтира и така ...март месец мина, аз още си стоя без монитор!


И изобщо - не си купувайте нищо от "МУЛТИРАМА", освен ако нямате излишни пари като мен



Тема Re: МУЛТИРАМА - магазин в Софиянови [re: Пpeцakaн]  
Авторxpиcтo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 22:10



Напиши оплакване до Комисията за защита на потребителите. Хората наистина си вършат работата. От личен опти го казвам. Според Закона за защита на потребителите, ако до 1 месец не могат да поправят стоката ти дължат замяна. Комисията ще ги притисне и изведнъж ще се разбързат. Не се бъзикам! Струва си разкарването, за да внесеш оплакването.
Успех!



Тема Re: МУЛТИРАМА - магазин в Софиянови [re: xpиcтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 21:04



А май че и самата Комисия за защита на потребителите е на пл. Славейков над бившата руска техническа книжарница близо до ул. Раковски! Иначе МултиРама (гърците) хич не си дават зор за гаранционото обслужване - въобще имат се за "големата работа", на която ти се мешаш в нещата.



Тема Re: МУЛТИРАМА - магазин в Софиянови [re: 123]  
АвторПpeцakaн (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 08:53



Ами тя комисията най-много да им направи "забележка"


БАси, дори и на един да съм помогнал д ане се прецака с покупка от там, ще съм доволен
Бай тдъ уей ..още си стоя без монитор , т.е. карам си със старата тръба
Сега пък доставчика щял да се намеси за моя монитор, т.к. сервиза не можел да го ремонтира или да съм доплатил 230 лв за друг модел или да съм подпишел протокол,ч е се отказвам :-)



Тема Re: МУЛТИРАМА - магазин в Софиянови [re: Пpeцakaн]  
Авторxpиcтo (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 09:08



Комисията ще ги глоби! Колко не се сещам. Пише в Закона за защита на потребителите. Там можеш да видиш и с какви варианти разполагаш, ако не си изпълняват задълженията. След като не могат да ти го поправят за 30 дни ти дължат или нов монитор от абсолютно същия модел или са дължни да ти върнат парите. Няма какво да им позволяваш да ти въртят номера. Искай да говориш с управителя, покажи му закона и го заплаши със съд! Ще подейства. Всъщност тези тарикати далеч не се толкова безстрашни. Просто разчитат, че човек ще се откаже или че не си знае правата.
Успех!



Тема Re: МУЛТИРАМА - магазин в Софиянови [re: Пpeцakaн]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 12:07



Нищо не им подписвай! Абсолютно! Дори напротив - ако нямаш към момента "тарикатски" ги накарай те да ти дадат протокол, че монитора от "еди коя си дата" е с дефект. Не е спортсменски да се послъгва, но знаеш, че има и благородни лъжи - особено когато те обхващат истината. В смисъл, че без протокол някакъв от тяхна страна, удостоверяващ датата на рекламацията /а също и за първоначалната покупка/ си в доста неизгодна позиция. Значи примерно казваш им, че монитора е за работно място, което по Наредба №19 на Министерството но Здравеопазването те задължава да е ЛСД и сега РИОКОЗ ти "дишат" във врата - та за тях ти трябва протокола - да се види, че ти си го подсигурил, но има техн. проблем в момента.
Значи като си вземеш такъв протокол /Закона ги задължава да ти го издадат/ вече имаш две възможности:
1. Ако монитора ти е купен като частно лица - както вече са ти посали - Комисията за защита но потребителя - казали са ти - до един месец, ако не са ти сервизирали може да поискаш нов или да ти възстановят парите - мърдане няма! Няма гърци - няма албанци - щом са в България - това е Закона - и действа!
2. Ако е купуван като фирма - тогава Комисията не се занимава с това - Законът за защита на потребителя е пак това което те пази, но вече процедурата отива директно в Съда.
Пусни им /след като вземеш документ за рекламацията/ едно официално писмо /с изх. № от твоя и вх. № от тяхна страна/, че ако не си изпълнят задълженията ще ги подведеш под съдебна отговорност - изходът във всички случаи ще е в твоя полза!
Дори мен, ако питаш - вземи си парите и бягай далеч /то всъщност наблизо има сериозни фирми в бранша/ - купувай от сериозни
артньори, та дори и малко по-скъпо!
Аз примерно спазвам поговорката: "Не съм достатъчно богат да купувам евтини неща!" - и сериозна работа от такова естество не съм създавал на адвоката си!
УСПЕХ - Въобще не им "цепи басма"!
Ако трябва ще помагаме както можем!



Тема Re: МУЛТИРАМА - магазин в Софиянови [re: Пpeцakaн]  
Авторxapи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 20:52



мултирама е една от най-некоректните фирми на българския пазар.купих си лаптоп делл xps m 1530 на цена от 2600 лева.още след като включих забелязах , че единя високоговорител не работи.върнах се в магазина и получих друг лаптоп (всичко това се случи в деня на покупката).прибрах се доволен.но се оказа че оттук започват истинските ми проблеми.след две седмици се появи черна точка точно по средата на екрана.отидох отново в магазина.казаха да оставя лаптопа за да го погледнат.след десет дена ми го върнаха и заявиха че това не е гаранционен проблем защото е изгорял само 1 пиксел и няма да ми сменят лаптопа!!! по голямо безумие и наглост не съм се сблъсквал до сега.идва ред на комисията за защита на потребителите и на господари на ефира.... та сами си направете сметка дали да купувате оттам. и с цената на какво те достигат този "ръст".....



Тема Re: МУЛТИРАМА - магазин в Софиянови [re: xapи]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано05.11.08 22:33



В гаранционните условия пише ли, че 1 изгорял пиксел се признава за дефект?

Mixy


Тема Re: МУЛТИРАМА - магазин в Софиянови [re: xapи]  
Автор xoxo© ()
Публикувано05.11.08 23:14



не че ги защитавам, даже не я знам тая фирма, но наистина в повечето случаи един изгорял пиксел не се смята за гаранционен проблем.
освен в случаите със специална гаранция, мисля, че до 4 или 5 изгорели пиксела не се счита за проблем и не подлежи на гаранция.
разбирай под специална гаранция, по-висока цена, но трябва да е изрично упоменато това за пикселите.



Тема Re: МУЛТИРАМА - магазин в Софиянови [re: xapи]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано06.11.08 10:18



Изгорели единични пискели (т.е. не в група), но не знам до колко на брой, не се смятат за дефект (не само от споменатата фирма, която явно не е съвсем читава, но и коя да е друга), ако мониторът не е от специален тип (забравих наименованието) - несъмнено и доста по-скъп.

Happiness is merely the remission of pain



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.