Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Sony VAIO TXN15P или TXN25N?нови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 00:26



Нужен ми е лаптоп, който да има всички възможни функции, но да е:

1) максимално лек.
2) батерията му да издържа максимално.
3) да е възможно с най-малък размер.

Спрял съм се на Sony VAYO VGN-TXN15P/W или Sony VAIO TXN25N/W. И двата работят с Intel Core Solo процесори, но първият е 1.2GHz, а вторият 1.33GHz.

За съжаление този с 1.33GHz работи с Vista, а аз чувам някакви кошмарни неща за тази ОС.

Идеята ми е да взема този с 1.33GHz и да сменя хард-драйва с друг, зареден с Windows XP (като ще имам в резерва и хард-драйв с Vista, за всеки случай, ако по някаква причина се наложи в бъдеще да я използвам). Проблемът при този вариант е дали XP-то ще има драйвери за всички устройства.

Другият вариант е да взема лаптопа с 1.2GHz, който е с инсталираното XP и да купя допълнително хард драйв, на който да инсталирам Vista, ако все пак се наложи да я ползвам някой ден.

Нещо подобно правя и сега с един друг лаптоп. Работя с Windows 98SE, която засега е най-добрата от всички Windows ОС-и, а ако ми се наложи да ползвам XP сменям хард-драйва с такъв зареден с XP.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем свързан с Vista-та? Явно сме поставени в ъгъла с тази Vista и трябва навреме да се вземат мерки.



Тема Re: Sony VAIO TXN15P или TXN25N? [re: .]  
Авторxpиcтo (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 17:32



Можеш просто да инсталираш и двата на един диск


Разликата в двата процесора не кой знае каква.



Тема Re: Sony VAIO TXN15P или TXN25N?нови [re: .]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано24.02.07 12:47



Съвсем наскоро и аз се сблъсках с подобен избор и след проучване и помощ от познати и добри хорица се спрах на два други модела: Fujitsu-Siemens Q2010 и IBM/Lenovo x60s.
FSC Q2010 е 12" и тежи към 1 кг, Core Solo 1.2 GHz, 1 Gb RAM, 80Gb HDD 4200 rpm... Абе виж си му характеристиките. Определено е по-красив, но е и определено доста по-скъп - 7400 лв. В момента го имат в промоция - без UMTS и с 2-те батерии 3 и 6 cell е за 5200 лв, но не знам до кога е валидна тая цена.
Другия (на който и аз съм се спрял) е IBM/Lenovo x60s. Пак 12", Core Duo L2400 обаче, 1,31 кг тегло, HDD 80 Gb 5400 rpm ала-бала - около 3000 лв е. Със стандартната батерия работи 3,5 часа, но имат и extended version (към която съм се насочил и аз), с която пишат, че работи 10 часа и нещо.
Забележи, че и при двата лаптопа DVD записвачката не е в лаптопа, а в docking станцията, която се купува отделно. За FSC мисля беше 540 лв, а за Lenovo-то - около 450. 6 cell батерията на FSC е 275 лв, тая на Lenovo не знам, но едва ли има фрапираща разлика.
Мен ако ме питаш - даваш 4000 лв, вземаш x60s с докинг станцията и голямата батерия и работата спи. Е, на някои хора дизайна не им харесва, ама със сигурност машината върши работа. Единствения "минус" е, че ThinkPad-а е 12" - не знам до колко ще ти повлияе това. Иначе на x60s по ревютата му дават малко по-висока оценка от VAIO-тата, ама толкова малко, че е въпрос на личен избор вече.
А да - и идва с XP. Което явно е важно за теб



Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit

Редактирано от Draco на 24.02.07 12:50.



Тема Re: Sony VAIO TXN15P или TXN25N?нови [re: Draco]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 15:41



Да ти кажа, гледах го и аз този LifeBookQ2010 и доста ми хареса. По-малък е от VAIO-то и е по-лек. Обаче няма вградено DVD, а като седнеш в самолета десет часа няма как да помъкнеш докинг стеишъни. Иначе, имам едно старо VAIO от онези тънките. Купих го преди пет-шест години и нямам думи колко е добро, въпреки че е 366MHz, на 98SE (което предпочитам) е и няма нито CD, нито флопи нито нищо. Всичко се свързва външно през едно удължение (да не го наричам докинг стейшън). Толкова съм доволен, че мислех повече да не се занимавам да купувам лаптопи. Обаче батерията му не издържа, а тази дето беше heavy duty тежеше много и след две години сдаде багажа, да не говорим, че струваше над $300. А това китайското Леново май за нищо не става, според мен. Виж му първо мишката дето се е свряла между клавишите. Тежко е и батерията му (стандартната) не държи.

Има и такъв вариант, да си запазя старото VAIO като му купя нова heavy duty батерия. Е, по-тежко ще е от новото, но от новото какво печеля – просто да имам едно префърцунено DVD със записвачка.



P.S. Цените за които говориш са убийствени. Тук (Ню Йорк) TXN25N е $2300 в магазина, а TXN15P можеш да го намериш и за $1700. Подобно е положението и с Фиджицу-то. На Леново-то въобще не съм обърнал внимание.



Тема Re: Sony VAIO TXN15P или TXN25N?нови [re: .]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано24.02.07 17:27



Щом си в щатите, може би не е лошо да хвърлиш едно око

. Цените са соленички, но имаш голям избор на леки и малки машинки...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.