Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Запитване за лаптоп до 1300 лв.нови  
Автор Tigris (непознат)
Публикувано19.02.07 23:34



Здравейте! Решил съм да сменям насполното PC с лаптоп, тъй като доста пътувами и вече не ми върши работа. Разполагам обаче с ограничени средства-до 1300 лв. Можете ли да ми препоръчате някоя машинка? Нямам предпочитания относно тежест, а по-скоро предпочитам да е по-мощен, защото мисля да го ползвам доста години. Ту трябва да подчертая, че няма да го използвам за игри, а само за работа с документи, музика и някои програми, а понякга и за филми. Но наистина бих предпочел да е колкото се може по-добър за тази цена, за да мога да го ползвам в следващите години. За тези неща, за които ще го ползвам няма да остарее морално до тогава. Но да се върна на въпроса-препоръчайте някои модели! Благодаря ви предварително!



Тема Re: Запитване за лаптоп до 1300 лв.нови [re: Tigris]  
Авторhristo (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 13:07



http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=519721&cat=41&f=3653
FSC AMILO Pro V 3515 AC3EE от www.pcstore.bg, но бройките са ограничени


И нещо принципно:
1 Който и да е двуядрен процесор е по-добър и с повече мегдан за в бъдеще от едноядрен
2 Интелските процесори са по-добри от АМД при преносимите компютри
3 Поне 512 МБ РАМ
4 Не взимай Intel Celeron или AMD Sempron



Тема Re: Запитване за лаптоп до 1300 лв. [re: hristo]  
Автор Tigris (непознат)
Публикувано20.02.07 20:13



Благодаря ти за идеята. А не ти ли се струва по-добър вариант този Acer:
процесор: Mobile AMD Turion™ 64 MK36 2.0GHz Processor
чипсет: ATI RADEON Xpress 1100 chipset
памет: 256MB DDR2
твърд диск: 60GB
оптично устройство: DVD Super Multi tray DL
звукова карта: интегрирана
мрежова карта : 10/100 Ethernet controller, Wireless LAN 802.11b/g
видео карта: ATI RADEON XPRESS X1100 with up to 128MB shared
дисплей: 14.1" TFT WXGA CrystalBrite с 1280x800 разделителна способност
цената му е 1120 лв., но ако дам още 100 лв. за още 512 RAM, ще станат 768 RAM за 1200 лв.
Не съм запознат в дълбочина с компютрите, затова и питам. Благодаря предварително за отговора.



Тема Re: Запитване за лаптоп до 1300 лв.нови [re: Tigris]  
Авторhristo (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 17:22



Става, но трябва да се увериш, че отварянето на машината и слагането на памет няма да наруши гаранцията. Този вариант на Турион е едноядрен и що годе отговаря на Пентиум М на HP Compaq-а, който ти предложих. Грее повече и харчи малко повече ток. Прецени дали те интересува колко държи на батерия. За нито един от двата модела не знам колко мощна е батерията. Чувал съм, че компака държи доста. За Ейсъра не съм уверен. Предимството на твоето предложение според мен е едно - чипсета на Ати дава малко по-добра производителност при триизмерни игри. Но нито един от двата компютъра не става за последните игри.



Тема Re: Запитване за лаптоп до 1300 лв.нови [re: hristo]  
Автор Tigris (непознат)
Публикувано25.02.07 21:21



Благодаря ти за мнението. В края на седмицата щеси закупя някоя от двете машини, а до тогава трябва да съм избрал. Благодаря ти още веднъж за препоръките.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.