Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:56 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лаптопът минови  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано14.02.07 02:18



се скапа.....май



Звучи тъпо, ама преди да го водя на лекат,да ви попитам:
Ами....първо започна да издава странен стържещ звук пт време на време.Подле забелязах, че в режим на батерия екранът е по-слаб....не зная ка да се изразя, ама...каъо при крушките - свети по-слабо.
И днес, след поредната сериозна упоътрба от 4-годишния ми син, като го включих и....ПРОСТО ПОЧТИ НИЩО НЕ СЕ ВИЖДА.
Ами....обяснявам като идиот, но аз съм прост потребител и не зная как се нарича това съсрояние, при което мониторът е....хъм....абе, няма яркост, просто не се вижда почти.Мъка ми е.Но май не е от настройките, щоъо там се мъчих...
И все пал, кажете какво е това чудо, дали все пак нещо по настройките не е пипнал малкият?

Машината е Асус и е на 1 година.

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Лаптопът минови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано14.02.07 02:49



Ох!
Търся аз Бърза помощ за добрата болна машинка, ама....всички спите.
По това време в дира само в любовния клуб кипи живот/предполагам/


Моля, кажете нещо, ако щете, кажете, че съм тъпа и не може да ми се помогне без преглед - така ми казва джи пи-то.
Ама...не може да не се сещате....все нещо ще ви хрумне за диагноза.
Ако мъжът ми го понесе при техниците на компютрите в техния офис, ще си чакам връщането на машинката до второ пришествие.А вътре ми е всичко.По-добре да си я нося аз сама на сервиз, че да си я взема след това.
А дали да си сложа всичко на диск, че да не вземат да ми го затрият....???

Хора, голяма ми е мъка.
Кажете нещо.
Моля

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Лаптопът минови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор kилиkaндзep (ver.2)
Публикувано14.02.07 07:07



В отговор на:

Хора, голяма ми е мъка.
Кажете нещо.
Моля



Добре, казвам: нещо.

Сега сериозно. Виж да не би детето да е разместило настройките Brightness или Contrast.

П.п. Не мислиш ли, че не е много разумно да оставяш лаптоп в ръцете на малко дете? Има по- подходящи играчки, мисля.



Тема Re: Лаптопът минови [re: kилиkaндзep]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано14.02.07 13:10



Благодаря, че продума



Не, не е в настройките, пипах там, но ефектът е плачевен.

Ами, неразумно е, ама малкият терминатор, откакто си контролира движенията, виси по компютри и мобилни телефони.
Зная,че не бива, но понякога искам да ме остави за малко намира.

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Лаптопът минови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано14.02.07 16:05



Някой лаптопи имат клавиш FN оцветен в синьо или зелено
в същия цвят има и клавиши (обикновено върху тези с цифрите) които служат за нагласяване на яркоста на монитора
т,е държиш клавиша FN с и натискаш съответния бутон със знак, както на дистанционното на ТВ-то
ако не помогне - може да е всичко - от скапана лампа за подсветка, до скапана платка на самия лаптоп
А той м/у другото след като е на годинка едва, не е ли в гаранция?



Тема Re: Лаптопът минови [re: AliBabach]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано14.02.07 19:30



Много ти благодаря за този отговор.
Това с лампата ме успоки много, защото аз си мислех подобно нещо, но реших, че може да е глупаво, понеже не бях сигурна, че имат лампи.Вече казах, че нищо не разбирам.Преди да се случи този ефект, нещо в него странно бръмчеше.Сега вече няма такъв звук.
Може и да е в гаранция, не зная, трябва да му потърся документите.

Имам клавиши От F1 до F12, на някои от тях има символи в синьо, явно за звук, за яркост вероятно също, на някои пише LSD.Сега ще ги пробвам.

Важното е, че така, както ми го казваш, не ще да е нещо ужасно и е съвсем отстраним дефект.Аз, впрочем, продължавам да го ползвам, но не зная доколко не го скапвам съвсем и дали няма всеки момент да изгасне съвсем....

Наистина ти благодаря.
Беше много мил, че ми отговори.
Весело изкараване на празника



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Лаптопът минови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано14.02.07 19:59



Вълкодав, Луд Пръч, Кимон Георгиев,
Хора, момчета, мъже,драги клубари,
не съм искала да ви скапвам темата за губещите се гигабайтове.
Що сте толкова педантични, моля?Аз там се закачих за мода, а вие не ми отговорихте в моята тема, а се втурнахте да ме хокате публично именно в онази.Ами, закачих се там за Щирлиц,така реших, така сторих.

И, моля, като майка на син, бъдещо такова чудо на природата като вас, категорично отказвам да ме наричате мома.Викайте ми мАма.


Вярно, че и моят лаптоп е черен, ама...другари, има лек нюанс, който не мога да опиша, затова не съм го споменала, иначе със сигурност щяхте да прозрете модела.
Досадна съм.
И...какво от това?!
Тук всички сте подредени, изрядни, малко хаос няма да навреди.
Моят малък юнак, който е на 4 се справя с тая машина почти толкова добре, колкото и аз.Е и?Аз се радвам на мъжката сръчност, на всичко, което умеете по-добре от нас/тук включвам и шофирането/.Не съм феминистка и силно се надявам, че вие,пък, не сте сексисти.
Не разбирам от компютри.Паркирам зле. И какво, да зароня сълзи, да се удавя в мрачни мисли?!

Мъжът ми е в командировка навръх Трифон зарезан или, ако щете - Св.Валентин. И той ми каза, че не е ясновидец да прозре какво й е на машината.
Днес всички ми се карат.

А Давещият вълци си е сложил една такава снимка...кола, бира...някакъв мъж със съблазнителни задни части......а после...много съм говорела.Ми, вие сте провокативни, бе, що се сърдите?!


Все едно.
Благодаря на всички, наистина ми помогнахте.
Наистина ми беше полезно и забавно с вас.
Обаче в този клуб трябва и малко да разпуснете.
Наистина, даже и сериозните неща могат да се коментират с лекота и да са забавни дори за хора извън запознатите с материята.

Забавлявайте се.
Празник е.
Наздраве.
И...много любов за всички ви.
А,да...и по-мълчаливи жени, с повече познания във вашата област

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Лаптопът ми [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано14.02.07 20:02



LSD се съмнявам да пише, щото това са малко забранени неща, но виж LCD може и да има някъде...

Сега на въпроса:
Осветеността на екрана може да се променя по два начина. Единия е хардуерен от панела на компютъра, било то с комбинация от клавиши или копче някъде около дисплея, а другия е софтуерен от драйвъра на видео-картата. Ако разбира се го поддържа. Драйвъра на ноя лапнитоп например има такава функция.

От клавиатурата - вече казаха хората - търсиш "Fn" бутон някъде долу вляво, и гледаш картинките върху функционалните клавиши, дали има картинка като слънчице, или нещо такова. На два поредни функционални клавиша, като на единия обикновено е със стрелкичка надолу, а на другия - нагоре. Опитай при натиснат "Fn" бутон да натискаш и тези, и виж дали се променя въобще силата на светене. Т.е. дали може да се регулира. Ако реагира - пробвай да я увеличиш докрай, за да видим колко силно може да свети.

Втора стъпка:
На празно място на десктопа - кликаш десен бутон на мишката, избираш "Properties". После от появилия се прозорец - последния лист "Settings"... После някъде долу ще има бутон "Advanced". Натискаш го, и попадаш на специфичните настройки на твоята видео-карта. Тук може да е различно за всяка видео-карта в зависимост от драйвъра, и затова няма да мога да те напътствам подробно, но търси някъде по листовете настройка "Desktop brightness". За да не се объркаш някъде - само ще спомена, че "Overlay brightness" е за друго, и осветеността на десктопа не се регулира оттам.

Пробвай. Но не кликай любознателно на всички отметки, защото може да се влошат нещата.

Щирлиц



Тема Re: Лаптопът минови [re: AliBabach]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано14.02.07 20:08



Стана, стана!!!
Хей, много, много ти благодаря!!!

Щастлив да си и...балгодаря за милия тон.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Лаптопът минови [re: Щиpлиц]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано14.02.07 20:10



Да, да, прав си, така е...LCD.

Намерих, направих!!!
Страхотни сте.
Много добри момчета



Абе, знаех си аз - може да съм досадна, но...важното е работата да стане.

Хей, благодаря ти.
Много!

Времето е единственият критик без амбиции


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.