Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Copy-машина - мултифункционално устройство...  
Авторkoй cи, kъдe cи (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 17:07



Разгледах предишните теми по въпроса, но повечето от тях са насочени към домашна употреба - под 1000 копия на месец.

Аз се интересувам от нещо, което е между домашната употреба и бизнеса - цена около 600-700 лева, като основно, да не казвам единствено ще се използва за копиране. Принтери има мощни, скенер се използва рядко поради естеството на работата, но копи-машината издъхва. Ще се използва единствено за документи - качеството на снимки и тн не ме интересуват.

Сега като гледам, чистите копи-машини скачат над 1000 лева, затова се интересувам от стабилно мултифункционално у-во, с лесна и разумна като цена подръжка. Спрял съм се - колебая се между тези -
1. Xerox PE220
2. Canon PC-D320 A4
3. HP M1005
4. Canon MF3220,
не се ограничавайте в препоръките само между тях.

Благодаря предварително на тези, които са издържали дългото изложение и се надявам на адекватни съвети.



Тема Re: Copy-машина - мултифункционално устройство...нови [re: koй cи, kъдe cи]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано06.02.07 20:54



А защо не се ослушаш за Sharp - някой модел дигитална машина от по-ниския клас. Не са никак скъпи, копират чудесно, работят и като принтер... ;о))

Щирлиц



Тема Re: Copy-машина - мултифункционално устройство...нови [re: Щиpлиц]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 23:01



Поогледай и Epson - не са от най-ефтините, но пък са с доказано качество - все пак има само два принтера - знаете за какво става въпрос



Тема Re: Copy-машина - мултифункционално устройство...нови [re: koй cи, kъдe cи]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.02.07 23:12



PE220 е много добра и надеждна машина. Но... тонер касетата е с чип, което оскъпява презареждането на касетата. Е, ако си малко сръчко - можеш лесно да си оправяш зареждането сам, вкл. и презаписа на чипа, не е толкова сложно. За другите - не знам, аз лично имам отрицателно мнение и за двете фирми-производители...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Copy-машина - мултифункционално устройство...нови [re: walkman™]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 23:22



Да а а - добра е вярно.
А за фирмите - не ставаше въпрос за производители





Тема Re: Copy-машина - мултифункционално устройство...нови [re: MisterGD]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.02.07 23:44



Точно за тях става дума.

Канон ги имам за скъпи на консумативи... а и по принцип като техн. решения не ми харесват особено... А НР - според мен не са това, което бяха допреди 4-5 години...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.