Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема лаптопнови  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 19:19



Колко години може да се ползва един лаптоп?? Прочетох разни твърдения, че експлоатационният период на лаптопите бил около 2 години?! Това ми звучи доста несериозно...



Тема Re: лаптопнови [re: 111]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано02.02.07 23:27



Първия лаптоп, който купих на старо е произведен в средата на 80-те години. Наистина, с процесор XT8088, но все още ми е в експлоатация.

За какви точно лаптопи става дума?

Щирлиц



Тема Re: лаптопнови [re: 111]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано03.02.07 00:02



Е, има такива твърдения, наистина. Основно идват от производителите и продавачите... иначе как ще те накарат да си купиш нов, докато стария все още работи?



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: лаптопнови [re: walkman™]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано03.02.07 00:41



Тогава просто не виждам начин да ме накарат да им дам 2000 лева, ако това работи само две години. ;о)))

Определено бих купил по-скъпото, но по-здраво устройство. От сегашните съм доволен. Основно натоварването пада на един IBM, купен на старо преди около 5 години, и следващия след него, купен нов преди около 3 1/2 години. Работят идеално, да са ми живи и здрави, но повече зависи от експлоатацията и съхранението на машината. Лаптопите са нежни устройства, и лесно се чупят.

Щирлиц



Тема Re: лаптопнови [re: Щиpлиц]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано03.02.07 16:35



Работят си, бре... Ама като кажат на хамериканеца, че след 2 години трябва да го смени, и той го сменя... щот не мисли (май няма с какво

). Тия неща не се пишат за нас...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: лаптопнови [re: walkman™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано03.02.07 17:56



след 2 години диска ти е отеснял, искаш още памет и разни такива неща които са много скъпи за лаптоп. също така батерията след 2 години е заминала в 99% от случаите. затова лаптопа има смисъл само ако е служебен или не го ползваш за нищо друго освен за майл



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: лаптопнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано03.02.07 19:51



Благодаря на всички за отговорите!
Това изказване за двегодишния експлоатационен период на лаптопите го прочетох в едно мнение на потребител от този форум, не са ми го казали в някой магазин за техника:).
А що се отнася до харддиска, едва ли чак толкова ще ми отеснее, че да хукна да купувам нов лаптоп - свикнала съм по-големите по големина файлове да записвам на дискове, за да не ми пълният излишно компютъра. На мен основното ми притеснение, което ме накара да попитам във форума беше, да не би просто преносимите компютри така да са направени, че да не изкарват много дълго. Но щом опровергахте това твърдение, нещата стоят вече по друг начин=).



Тема Re: лаптопнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано03.02.07 23:08



Зависи за какво ти е - ако е за да трупаш на него музики, филми и игри - ще ти отеснее. Ако го ползваш за работа - едва ли. Аз ползвам от 3.5 години един с 20GB диск и си ми е достатъчен.

А за гореизброените - в никакъв случай не бих ползвал лаптоп - неудобен е за игри (мисля си, защото и без това не ползвам никакви, та не знам точно..), а за филми и музика си имам настолен комп... Батерията също все още си работи, макар да и личи, че не е първа младост вече...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: лаптопнови [re: 111]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано04.02.07 10:30



има си лаптопи които трудно изкарват 2г. всички фирми имат така наречените потребителски серии и бизнес серии.



Тема Re: лаптопнови [re: walkman™]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано04.02.07 17:48



за мен определемието за лаптоп е: поне два пъти по-бавен и поне два пъти по-скъп от десктоп.



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.