Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема питанка за S-Video кабел  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано18.01.07 19:31



картата с TV-OUT дойде със S-Video кабел, но е много къс за случая. искам да си направя дълъг около 10 метра (за пробата мъкнах телевизора до компютъра).

та:
1. какви изисквания има към самия кабел, който ще трябва да си купя?
2. ще се прецака ли образа, докато сигналът пристигне в телевизора при такова разстояние?

ако има значение: картата е nVidia GeForce FX 5500

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: питанка за S-Video кабелнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано18.01.07 21:44



аз имам 6 или повече метров кабел и няма никакви проблеми. кабела е купен дълъг, не съм го удължавал аз. Ако можеш да си намериш 10 метров кабел най-вероятно ще е ок


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: питанка за S-Video кабелнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано18.01.07 21:55



Най-добре си купи готов - във всеки по-голям магазин за черна техника има 10м.

Mixy


Тема мерси x 2нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано19.01.07 07:54



наистина не предполагах, че може да има готови. ще потърся.
в краен случай и 6 метра ще стигне, но няма да мога да го прекарам зад мебелите и ще го слагам само по време на гледане. директното разстояние е 3-4 метра.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема купи си кабел за удължаваненови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Авторpaдo__ (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 18:34



Нямаш никакви проблеми с разстоянието- можеш да го хвърлиш и на 50м ( разбира се с качествен кабел). Ако кабела ти е S-видео към чинч си купуваш кабел чинч-чинч и преходник и ги съединяваш. Ако въртиш поялника можеш и сам да си направиш удължителя с подходящите жакове.



Тема Re: купи си кабел за удължаваненови [re: paдo__]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано21.01.07 19:34



а ти като не разбираш защо се изказваш неподготвен? на 50 метра знаеш ли какви загуби ще има този кабел, колкото и качествен да е за тези честоти?
10 метра е разумния максимум, повече от тази дължина и вече ще имаш ясно забележимо влошаване на качеството заради дължината на кабела.

за да се преодолее този проблем се произвеждат специални кабелни компенсатори, които освен че усилват сигнала, компенсират и фазовите изкривявания.

Точно Y/C кабелите обаче, защото са два коаксиални в общ шлаух, най-често са по-тънки от стандартните коаксиални кабели като RG 59 или RG 58 и поради тази причина качествата им са влошени допълнително, тъй че внимателно с големите дължини.



Тема Re: купи си кабел за удължаваненови [re: paдo__]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 21:04



Малко множко ще му дойде това разстояние. Затихването може да не е голямо, но ще започне да си казва думата изкривяването на сигнала. Видеосигнала е много широколентов, а кабела затихва високите честоти повече от ниските.



Тема Re: купи си кабел за удължаваненови [re: lvan]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано23.01.07 02:04



и това не е точно така. точно в обхвата между 0 и 10 MHz в който попада видеосигнала, коаксиалните кабели имат специфични изкривявания, които не са точно на принципа - колкото по-висока е честотата, толкова повече са загубите. но да не навлизаме в подробности.
изкривяванията освен това са и фазови, важно е тъй наречената групова скорост на разпространение на сигнала каква ще е в дадената среда...



Тема Re: купи си кабел за удължаваненови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторrado__ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 12:06



На всички ще кажа само да погледнат на какво разстояние се хвърля сигнала на видеокамерите за наблюдение и то без всякакви джаджи. Практиката си е практика.





Тема Re: питанка за S-Video кабел: Йееееееее!!!!нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано27.01.07 12:48



намерих си 2х5 метра и бачка. дори и да има някакви загуби - телевизора е въздъртичък и не се усещат спрямо късото кабелче.

само едно нещо е малко досадно - трябва да разкачам кабела към антенния вход на телевизора, защото иначе се появяват движещие се нанякъде "пердета" и други подобни. в първия момент помислих, че е от дължината на кабела, но нали съм хитър и още мъдър, та се сетих от какво е.



не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...

Тема Re: купи си кабел за удължаваненови [re: rado__]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано27.01.07 18:57



не е без всякакви джаджи ако е направено като хората.
а и там качеството не е добро.
никой не отрича, че ще получиш и след 100 метра някакъв сигнал.

като толкова разбираш от практика - практически вземи един вектороскоп и waveform monitor, подай тестов сигнал и виж какви лайна излизат на другия край на кабела и после ела пак да ми обясниш колко си велик в практиката.

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 27.01.07 18:58.



Тема Re: питанка за S-Video кабел: Йееееееее!!!!нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано27.01.07 19:06



можел си да си гръмнеш компютъра или телевизора или и двете по този начин.

за да не разкачаш всеки пък кабелната, потърси си галваничен разделител за коаксиален кабел - така няма да има опасност да стане беля заради кабелната.
такъв разделител съм виждал в комплект с кабелен модем, също мисля че се продава като устройство за защита от токови удари и мълнии - цилиндърче с женски антенен куплунг и късо кабелче с мъжки антенен куплунг който ръгаш в телевизора. за всеки случай първо го премери с мултицет и ако няма галванична връзка между входа и изхода - проблема ти е решен.
в краен случай може да се изработи с кондензатори но не си струва разправията след като има готови такива.



Тема Re: питанка за S-Video кабел: и все пак съм правнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Авторrado__ (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 12:49




За тази практика ти говоря, а не за вектороскоп и waveform monitor. Важно е да се реши проблема на човека, "ПРОФЕСОРЕ".



Тема Re: питанка за S-Video кабел: и все пак съм правнови [re: rado__]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано28.01.07 20:04



ако ти си мърляч, и това ти харесва и го наричаш "практика" - проблема си е твой.

човека си е свършил работа, при това с приемлив кабел.

а ти даже не знаеш на кого да отговаряш тук във форума.

впрочем вектороскопа се използва в практиката, но откъде можеш да знаеш ти това? ти си на ниво "квартален разбирач", и дори си мислиш, че знаеш и можеш много.





Тема Re: питанка за S-Video кабел: Йееееееее!!!!нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано29.01.07 09:00



> "можел си да си гръмнеш компютъра или телевизора или и двете по този начин."

?!?!
как ще гръмнат, бе? те да не са на късо? нали телевизорът си има отделен вход за антена/кабеларка и отделен за видео?

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: питанка за S-Video кабел: и все пак съм правнови [re: Boлkoдaв]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано29.01.07 09:06



в конкретния случай "практиката" е, че телевизорът е доста стар, макар да е Sony. какъвто и сигнал да му подаваш, хубав образ като за претенциозен човек няма да извади. а пък нов телевизор ще си купя, когато отуча бебето да чупи нещата около себе си (най-малко след още 2 години по груба преценка).

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: питанка за S-Video кабел: Йееееееее!!!!нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано29.01.07 10:55



най-вероятно са накъсо, щом си имал проблем, и той е изчезнал при изключване на кабелната.
я премери с мултицет масите на антената и видеовхода.
виждал съм решение точно на сони при което видеовхода беше отделен галванично с оптрони, но най-често не го правят по този начин, защото е скъпо.



Тема Re: питанка за S-Video кабел: Йееееееее!!!!нови [re: Boлkoдaв]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано29.01.07 20:05



Sony трябва да са големи гандяри ако пестят от такива неща. тяхната техника не е от по-евтините.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: питанка за S-Video кабел: Йееееееее!!!!нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано30.01.07 12:06



виж кво, пич, явно не ги разбираш тези неща, затова ще те посъветвам (съвсем добронамерено), да не се опитваш да правиш разсъждения по тази материя.
фактите са такива, каквито ти ги описах. не ми се задълбава повече.
ако наистина те интересува защо, кое и как - ще ти обясня, но не и ако се опитваш да спориш. ако се поинтересуваш, ще намериш информация по въпроса и ще видиш, че това което казвам е така.

Редактирано от Boлkoдaв на 30.01.07 12:21.



Тема Re: питанка за S-Video кабел: Йееееееее!!!!нови [re: Boлkoдaв]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано30.01.07 17:39



още от първия ми постинг е очевидно, че не разбирам от техническата част (официално се извиням, че не е станало ясно, че не съм обидчив). не е нужно да се впускаш в подробни обяснения, защото може да си помисля, че ми е станало ясно, а пък да не е. току-виж съм решил да раздавам съвети :)

другото няма да го разбера както и да ми се обяснява: защо фирма, претендираща за високо качество и с високи цени на телевизорите си, пести от неслагане на галванично разделяне на двата входа.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: питанка за S-Video кабел: Йееееееее!!!!нови [re: Boлkoдaв]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано30.01.07 17:55



хм. интересни неща си бил написал преди да ги редактираш. мерси.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: питанка за S-Video кабел: Йееееееее!!!!нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано30.01.07 18:57



това е въпрос на концепция, а не на претенции. просто телевизори се правят с обща маса за всичките си входове и изходи. не е въпрос до пестене. Единственото което е важно е тая маса да е галванично разделена от захранващата верига заради безопасността. вярно че онова решение което споменах е и по-скъпо, но не това е същественото. точно това решение е изключение от правилото, т.е. никой друг не го прилага, а и сони го е приложил само в един модел.

наивно е да се вярва, че като купуваш сони или друга маркова техника получаваш много високо качество. по-скоро получаваш нормално качество на фона на китайските евтини и недотам боклуци. при марковата техника плащаш най-много за името на фирмата и за дизайна.

Редактирано от Boлkoдaв на 30.01.07 19:03.



Тема Re: питанка за S-Video кабелнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 22:22



Повече от едно нещо не разбрах
Така например, раздвояваш видеосигнала на два монитора през Контрол панела и го правиш с кабел, за да..кво ?
За дигитална тв си има джаджи, пъхат се директно в юесбито
За дивХ, Хвид и всичко останало краднато, снимано с камера, записвано като мр3 .. си има Блутинум !
4еНето също прескачаше 10 м кабел за десет лева две години, докато един ден се спря и си каза : Като човек естет, айшимимайката..купи си една мултимедийна система и спи градът. Смарт дизайн, като книга, скарп буксата от тв то влиза право в джаджата : кеф ми видео, музика, текст или както ми харесва срещу стотина в зелено. Чете сичко ! Мислил капиталиста, не е като брата руснак - да е тежко и да те ограмотява технически всяка сутрин.

Всъщност
като прочета че някой си купува двд плеър без опция да му чете картата на телефона, примерно се питам : тия хора имат свръх излишни пари, дали да не ги ъпрочна за едно малко дарение по повод новия ми иФоун



Пръчът,
кви ги делаш с кабели ! Я инвестирай в една кутия да ти е чиста работата.



Тема Re: питанка за S-Video кабелнови [re: 4eHe]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано01.02.07 17:22



бре да ебеш...



Тема Re: питанка за S-Video кабелнови [re: 4eHe]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано03.02.07 14:31



както вече споменах, детето чупи. не ми се инвестира в неща, които са му в обсега на действие и струват повече от три-четири лева.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.