Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ъпгрейд на hard drive  
АвторKиpчo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 18:18



Здравейте! Имам един проблем. Опитвам се да сложа по-голям диск(20GB) на Compaq DeskPro Pentium2 333Mhz ама ударих на камък. Познава диска, но след ребуут дава диск еррор. Диска иначе си е наред(тествах го). След ровене в нета прочетох че по-старите версии имали ограничение в биоса до 8ГБ. Мога ли да ъпдейтна биоса, от къде да го изтегля и как става това, че никога не съм го правил.
Благодаря ви предварително!



Тема Re: ъпгрейд на hard driveнови [re: Kиpчo]  
АвторMisterGD (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 18:46



Ако джъмпера на диска ти е на МА - премести го на CS. Погледни всичко в БИОС-а по отношение на харда - ако е на "ауто детект" - пробвай да го зададеш ръчно. Препоръчвам ти да не правиш ъпдейт на БИОС-а сам щом не си наясно, защото може да изгубиш цялото РС.



Тема Re: ъпгрейд на hard driveнови [re: MisterGD]  
АвторKиpчo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 18:59



С джъмперите всичко си е ОК. Пробвах и в двата варианта и на двата канала. В биоса няма възможност за ръчно набиване. Интересното е че показва размера на диска но на мястото за брой глави, сектори и т.н. няма данни. Забравих да спомена серията -Compaq DeskPro 6333



Тема Re: ъпгрейд на hard driveнови [re: Kиpчo]  
Автор kилиkaндзep (ver.2)
Публикувано17.01.07 09:44





Виж за инструкции, обикновено има ясно описание как се прави. Успех



Тема Re: ъпгрейд на hard driveнови [re: Kиpчo]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано18.01.07 13:21



Незнам, дали тези по старите дискове от 20 ГБ имат ограничение с джъмпер за 8 ГБ, ако имат такава опция, пробвай това, или налай още 40 лв

и си купи контролер на слот и закачи на него харда, за сега се сещам само това



Тема Re: ъпгрейд на hard driveнови [re: lvaylo]  
АвторKиpчo (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 15:15



Благодаря на всички за съветите! Много се изкушавах да флашна биоса ама за всеки модел имаше по 10-тина различни версии и не посмях да не затрия ПЦ-то. Изкопах за 15лв един 10ГБ и тръгна от раз. Засега ще ми свърши работа.Ако ми се види тясно мястото има още два свободни слота я





Тема Re: ъпгрейд на hard driveнови [re: Kиpчo]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано18.01.07 23:10



А като сложиш този 10 за системен а 20-ката като втори, Windows не го ли разпознава втория.
Аз така си флашнах моя компак с по нов биос, и понеже процесора ми е на слот и с преходник , след флаша не разпозна процесора и ми изписваше някяква грешка, добре че имам още един стар на слот, че го боднах него да си върна стария биос, иначе щях да увисна яко

Редактирано от lvaylo на 18.01.07 23:11.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.