Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Видеокарта или RAM?нови  
Авторjiko (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 15:36



Кое е за предпочитане за ъбгрейд на РСто да увелича RAM паметта или да монтирам допълнителна видеокарта,тъй като съществуващата е вградена на дъното и товари процесора.
Предложения за подходяща видеокарта (компромисен вариант) до 200лв.
ATI или INVIDIA? Mнение за Sappfire Radion X1650Pro.



Тема Re: Видеокарта или RAM?нови [re: jiko]  
АвторLora Magdalena (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 20:33



ъбгрейд!? Kажи на роден български обновяване, като не можеш да изпишеш upgrade веднъж и второ, към врачки ли се обръщаш? Какво е дъното? Колко рам памет има?
INVIDIA!? И такова чудо няма. nVidia e. Аз винаги съм била за nVidia. Например Inno 3D GF 7600 256MB DDR3+HDTV за 233 лв.



Тема Re: Видеокарта или RAM?нови [re: Lora Magdalena]  
Авторjiko (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 09:29



Въпроса го поставих чисто технически, а на да си търсим кусури по правопис.
Дали ще е Nvidia или nVidia ми е все тая... RAM паметта е 512 МВ. За видеокартата мисля,че е от без значение какво е дъното с леки забележки...
Щом държиш какво е дъното-6100К8МВ.
Препоръки за видеокарта компромисно решение до 200лв!
Аман от даскалици...





Тема Re: Видеокарта или RAM? [re: jiko]  
АвторLamqta_Spas (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 11:35



не му се карай на пича просто иска да те научи на някои основни неща
по въпроса за дъното - ами човека правилно си те пита - има различни типове дъна различни типове видеокарти не можеш да подкараш някоя карта на всички видове дъна просто си те пита за да знае какво да ти препоръча наи добро за твоето дъно
ама ....





Тема Re: Видеокарта или RAM?нови [re: jiko]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 12:26



Ако играеш, видеото е задължително ( въпреки че това с което си в момента е много добро за вградено видео ). Картата която са ти препоръчали по-нагоре е много добър избор, ако ти се вижда скъпа се спри на 7300GT или 6600GT с DDR3, има десетки модели с цени от 100 до 200лв. За нормална работа с типичните домашни приложения повече от 1GB рам е безмислено (за Win XP ), ако имаш намерение да качваш Vista, 1GB e минимум, и на 512 ще върви, ама как ти е бедна фантазията.

Ако ти се дават 200лв, купувай една 512-ка рам, и каквото остане за видео, ще дръпнеш в пъти, например GF EN7300GE, 256MB Asus EN7300GE/HTD/256M PCI Express TV Out 138.44 лева, или каквото и да е от този клас



Тема Re: Видеокарта или RAM?нови [re: Alkoholok]  
Авторjiko (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 13:58



Благодаря за точния и изчерпателен отговор!
Точно така мисля да направя.Добавяне на още 512RAM и допълнителна видео карта.
Не ми стана ясно само за кои от двете по горе става въпрос-Sapfire Radion X1650Pro или nVidia 3DGF7600/256MB. Иначе и тези дето си предложил не са лоши.
И дали в крайна сметка ще се подобри производителноста да не забива и товари процесора?



Тема Re: Видеокарта или RAM?нови [re: jiko]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 08:41



Radeon X1650Pro и GF7600GT ( GS с DDR3 памет) са съпоставими карти с цени от 220 до 300лв, за този радеон казват че в момента е картата с най-добро съотношение качество/цена. Преди около месец бях изправен пред същата дилема и си взех GF 7600GT, 256MB XFX PV-T73G-UGF3 за 290лв, тази карта на целерончето ми прави около 3300 точки на 3DMark06 и съм доволен.
Взех нея не за друго а просто защото предпочитам nVidia ( напълно субективно ).

Производителността е много относително понятие, и зависи от тестовите програми с които я измерваш, ако използваш тестове от серията 3DMark, при така планирания upgrade, резултатите ще се увеличат 10-20 пъти.

Причината за нестабилната работа честите забивания, рестарти и т.н. най-вероятно се дължат на нещо друго ( охлаждане, захранване, софтуерен проблем или бали му мамата кво). Най-вероятно няма да се оправи с новите придобивки, така че не разчитай на това.



Тема Re: Видеокарта или RAM?нови [re: Alkoholok]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано16.01.07 18:05



виста е откровено безмислена операционна система, ако ще бичиш игрички и софтуера дето го има към днешна дата, особено у дома. Отделно сори ама 400 лв инвестиция в 2 гига памет само за да ми подържа ненам си къв 3д десктоп е супер тъпотия при положение, че днес с ХР, Доом 3 на хай рез, емуле, керио и емнайсе експлорър прозореца ми цедят няма 750 мега от рама. Отделно, според МС, системата им върви и на 512, така че тия 2 са още излишни.

За човека с ъпгрейда: кажи за какво ползваш писито най-често (игри, фотошоп, видеокодиране или т.н.). Според това което кажеш или ще е по-добре да си купиш на първо време една карта за 100 или 130 евро, (7600 гс или гт). После да спестиш пари и да си вземеш още един 512 модул. Реда е според това с което се занимаваш. На този етап и да сложиш повече памет, не е ясно с колко ще ти се разтовари процесора.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Видеокарта или RAM?нови [re: Mишo Шaмapa]  
Авторjiko (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 21:05



Предварително благодаря за ценните мнения. Машината се използва като всеки домашен комп за служебни и развлекателни приложения..... Документи, AutoCAD, игри, чертежи, на кой каквото му трябва от семейството...
Процесора е АМD Sempron3200+.
Реших да подобря РС не само за новата Vista,а да може що-годе да може да се използва нормално. Дето се казва за работи като Швейцарски хронометър...
А то с включени няколко приложения и почва да прави магарии...фърля ремъците... на работещи35 процеса.... и това не е от вируси,а скапан хардуер.
Съжялявам, че го взех като готова конфигурация,на това е друг въпрос...
И все пак ми струва ,че ако се направят подобренията ще се реши проблема.
За видеоката на стойност 250-260лв не е никаккъв пробмем...



Тема Re: Видеокарта или RAM?нови [re: jiko]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано17.01.07 18:28



за аутокад и чертежи ти трябва видеокарта с добри 2д характеристики. Трябва да попиташ дилъра кои са по-читави за тези дейности. В сми 7600 гс или гт ще ти свършат работа, но кой е производителя също има значение. Втората е по-добра за игри, за 2д няма да има разлика. После си купете рам и готово.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.