Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Молба за съвет относно покупка на лаптопнови  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано10.01.07 14:12



Здравейте!

Наскоро се повреди екрана на стария ми лаптоп - Фуджицу Сименс. За поправка ми поискаха 560 евра, и реших, че е време да си купя нов за малко повече пари. Спрях се на този модел:



Молбата ми е ако някой има идея дали за същите пари може да се купи нещо по-добро, или пък за по-малко пари - нещо подобно? Предварително благодаря!

Щука май?

Тема Re: Молба за съвет относно покупка на лаптопнови [re: Пeнчo3aeka]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано10.01.07 20:59



не знам за друго, но според мен това е хубава машинка, на мен ми харесва и мисля че си струва парите.
единствено липсва IR порт, но пък има bluetooth.



Тема Аз личнонови [re: Пeнчo3aeka]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано11.01.07 00:07



бих стоял настрана от Fu-Sie.

Личен опит: купих от Технополис подобна машинка. За 10 месеца притежание 3 месеца прекара в сервиза - прегряваше и падаше на 150 мхц процесорът. Сменяха вентилатора 3 пъти... Накрая умря дъното.
Сервизът се осигуряваше от "Стемо" - прекрасно знаят как да си гонят клиентите.
Накрая отказаха да ми я сменят със същата. Трябваше да си избера машина на същата цена от "Стемо", но нямаха нищо в тази цена с 512 мб. Първо се опитаха да ме убедят, че съм бил купил машина с 256 мб. После имаше "ще доплатите 30-40 лв. и ще ви добавим още 256 мб". Накрая ми върнаха парите, като ги заплаших с дело и Комисия за защита на потребителя.

Оказа се, че и доста познати и колеги (хора, на които целите офиси са оборудвани с лаптопи от тази марка) са имали същите проблеми с Fu-Sie - прегряват.
На "Стемо" обясних, че за 30-40 спестени лева имат пропуснати ползи по моя вина поне 10 000 лв. (до момента съм дал съвет за 3 лаптопа, нито един от тях не е Fu-Sie).
И на теб казвам - стой настрана от Fu-Sie.

Моят извод е: стойте настрана от Технополис, "Стемо" и Fu-Sie. Иначе характеристиките на тази машина са хубави, стига да не беше Fu-Sie.



Тема Re: Аз личнонови [re: ClD]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано11.01.07 00:46



че стемо са кофти фирма всички знаем.
но това което описваш на мен ми се случи с HP, при това не го носих в сервиза на стемо, а в s&t - 4 месеца в сервиза, смяна на системна платка, три пъти смяна на хард диск и не помня още какво - накрая ме обвиниха, че аз нарочно съм го развалял! и ми сложиха парола на биоса която да не знам, за да не съм можел да го развалям и да ги лъжа - така или иначе пак се счупи и ги заплаших със съд и ми върнаха парите.
след това си взех фуджицу сименс и работеше като самолет - никакви грижи с него, тъй че както виждаш, моите впечатления са донякъде противоположни на твоите. само по отношение на стемо и съпорта в българия сме на едно мнение.



Тема Прав синови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано11.01.07 01:06



Аз пък имах HP, което ми служи вярно, продадох го, още продължава да работи... вече 5 г.
А това за Fu-Sie - нали ти казах, не е само мое впечатление, от няколко места го чух впоследствие...
Всеки си преценява в крайна сметка. Но "Стемо" са ужасни - не са дорасли да си се грижат за клиентите и ги губят. Ей такива постинги увреждат повече нечий имидж, отколкото 100 ревюта в списание...



Тема Re: Молба за съвет относно покупка на лаптопнови [re: Пeнчo3aeka]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано11.01.07 10:24



Благодаря и на двама ви! Моят стар лаптоп беше Фуджицу - Сименс Лайфбук, и нямах никакви оплаквания в продължение на две години и половина. И цената му е що-годе прилична. Мисля си, че е до голяма степен е въпрос на късмет.

А за Стемо - мога само да се съглася с две ръце!

Щука май?

Редактирано от Пeнчo3aeka на 11.01.07 10:25.



Тема Re: Аз личнонови [re: ClD]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано11.01.07 11:30



проблемът не е във фузи или стемо, ами в ниската цена на продукта и греещия процесор. Имам 2 ибм р41 със абсолютно съшите проблеми. Пешо портиера им намери цаката. Сглоби 2 летви с трета и направи скара дето се слага под тях. в резултат, машината диша и не прегрява. Не е майтап.
Но лаптопа дето човека си е избрал е екстра. За 860 евро проблеми няма да има.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Молба за съвет относно покупка на лаптопнови [re: Пeнчo3aeka]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано11.01.07 19:45



Хубаво е да помислиш и за разликата между сериите Amilo и Lifebook. Едното е потребителската серия, другото е професионалната (корпоративната). Разликата между двете е доста голяма, доколкото знам.



Тема Re: Молба за съвет относно покупка на лаптоп [re: Пeнчo3aeka]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано12.01.07 01:19



Изчетох всичките мнения и според мен въобще не си струва да се занимавате с тия боклучави марки, истината е IBM !



Тема Re: Молба за съвет относно покупка на лаптопнови [re: 5OOsel]  
Автор Tweeg ()
Публикувано12.01.07 10:00



Че те IBM не продаоха ли този бранш на Lenovo?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.