Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Съвет за нов PCнови  
АвторSharky (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 17:21



Мисля да си сменям старото пц и видях едина оферта за Dell Dim 8300 intel Cel 2.93GHz, Intel 875P, hd 160GB, RAM 512 MB DDR, video card 128MB Nvidia, DVD-RW нов с 2 г. гаранция за 665лв ... и ми се струва малко съмнително.
Някой може ли да ми помогне със съвет, дали си заслужава?
Благодаря предварително!



Тема Re: Съвет за нов PCнови [re: Sharky]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 17:37



Видях го от тук:
http://www.crash-bg.com/komputeri/Dimension-8300.jpg

Преди 2 години имах служебен компютър с такава кутия. Това беше най-безшумния компютър, които съм виждал. Цената е разумна - все пак компонентите не са най-новото технологично чудо:)



Тема Toва е компютърът.нови [re: Sharky]  
Авторlntel lzrael (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 21:12



GIGABYTE GA-965P-DS3
INTEL CORE 2 DUO E6300
1GB DDR II 800MHz (2x512 kit) Geil/Samsung/A-Data
250GB.16MB HDD Maxtor/Seagate
DVDRW Benq/Lite On
GEFORCE 7300GS 128MB Inno3D/Sapphire



Тема Re: Съвет за нов PCнови [re: Sharky]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.12.06 23:15



нищо на което пише celeron не си заслужава


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съвет за нов PCнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано28.12.06 13:43



и аз така разсъждавах по-рано, но не е така.
другото е твърде скъпо и не винаги си струва парите, като отношение цена/производителност, поне за десктоп машини.



Тема Re: Съвет за нов PCнови [re: нoчнoй_дoзop]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 15:18



Взимай смело, ако не търсиш суперпроизводителност, машината си заслужава и ще ти служи вярно дълго време ( въпреки че е доста стара като технология, този чипсет е спрян от производство преди около 2 години).

Всичко на което пише Celleron ( с изключение на 1-вия модел ) си заслужава и е отличен избор. Много по-разумно е да спестиш пари от процесор и да ги дадеш за видео или рам примерно.

А не искам да коментирам и как се клоква подобна машина, направо мечта.

За не особенно претенциозния домашен потребител ( дори и заклет геймър), покупката на пентиум процесор е неоправдан разход.



Тема Re: Съвет за нов PCнови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано28.12.06 16:16



не съм съгласен. в началото секи гледа да е ефтино и след 3 месеца открива че на компутара можело да се гледат филми, снимки, да се записват цд-та и разни други убавини. и тогаз е късно да се сменя процесора. целерона само за наистина ограничен бюджет, ама усера треба да си знае че си зима сакато коте.
е, тва според мен де. един целерон ми стигна, а и не съм богат, че да купувам ефтини неща



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съвет за нов PC [re: KимoнГeoprиeв]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 17:45



Не смятам че с Celleron, не могат да се гледат филми, записват дискове или играят игри. Ако сравним цените в момента P4 506, 2.66Ghz, 533Mhz, 1024k, LGA775 за 132лева с ДДС срещу CELERON 360, 3.46Ghz, LGA775 за 131лева пак с ДДС. Аз лично бих предпочел втория.

Не виждам смисъл да даваш само за процесор пари колкото за цял комп.



Тема Re: Съвет за нов PCнови [re: Alkoholok]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано28.12.06 19:21



начи секи си решава за себе си. на мен лично ми стигат целерони. както и котлони. затова купувам само интел


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Съвет за нов PCнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано28.12.06 20:07



ми да ти кажа домашния ми компютър е със селерон, пък и филми си гледам, и дискове си записвам и грижи нямам никакви.
дори съм правил тестове - пускам да се смята нещо, например прекодиране на филм от DV компресия в MPEG-2 за DVD на домашната ми машина и на една служебна, която е с Prescot, ми няма разлика във времето за свършване на една и съща работа с еднакъв софтуер и операционни системи.
знам, че ако се пуснат бенчмаркове ще има разлика в полза на пентиума, но аз практически не го усещам, за какво да плащам повече?
аз да речем не съм спестил пари от захранване, това за мен е много важно.
не съм пестил от памет, изобщо всеки си има мнение кое как.
има хора, които купуват само AMD, Intel не признават, аз пък си работя с Intel и макар че и те имат издънки, не мисля че съм сбъркал.

освен това между селерон и селерон има разлика, и тя не е само в гигахерците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.