Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови  
Автор A3_ ()
Публикувано15.12.06 00:36



Здравейте!

Искам да си купя лаптоп. Работата ми е свързана с дизайн и уеб дизайн. Имам нужда да виждам нещата които правя на резолюция 1024 х 768.

Спрях се на HP Compaq nx7400 RH 412 EA



Като параметри ми харесва. Проблема е монитора. Знам че когато се променя резолюцията има проблем при плоските монитори.

Съответно подобен модел на HP с резолюция 1024х768 струва повече и е с по-слаб процесор и по-малко РАМ

ВЪПРОСЪТ ми е има ли вариант защото съм чувал нещо от този род, но не съм сигурен дали е вярно. Възможно ли е да се настрои така че да вижда 1024х768 без да дава дефект в изображението. Нещо от типа на това да не се използва целия монитор, а да има черна ивица от страни /неизползваното допълнително пространство/ и да вижда само 1024 х 768 Евентуално с някакъв софтуеър или драйвер или незнам как?

Този който съм избрал за момента е 1280 х 800, но не бих си купил такъв, защото определено ми трябва 1024х768. Ако може нещо да се направи тогава. Може ли да стане това?

Благодаря



Тема Re: покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови [re: A3_]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 20:21



По принцип тази опция зависи от конкретния модел - този 7400 не съм ги виждал на живо още, обаче моя стар ИБМ имаше такава опция, когато го включиш към външен монитор - образа на ТФТто се смъкваше до резолюцията на външния монитор, тогава беше 1024х....

След това имах един Дел, на които тая опция се активираше от БИОСа.

Наи добре да идеш до магазин, където лаптопа е изложен, и да пробваш. По принцип това зависи от лаптопа, биоса му и/или графичния драивер, и да - това което искаш е възможно.



Тема Re: покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови [re: 123]  
Автор A3_ ()
Публикувано17.12.06 20:47




Благодаря за отговора.

Аз ходих при СТЕМО, то се оказа, че някои от персонала им не са запознати с това, че като сменяш резолюцията и дава дефект в образа.

Обаче всъщност вече имам решение - ще работя с оразмерен броузър. С един софтуеър който оразмерява прозореца на броузъра - така си решавам проблема с изгледа. За другите програми си ползвам целия монитор, а когато работя по дизайна и искам изглед го гледам в броузър оразмерен на 1024 х 768 /и други размери, които му задам/.

Разбира, ще пробвам и други варианти, но за сега това ми се струва най-добро.






Тема Re: покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови [re: A3_]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано18.12.06 12:37



Би ли споделил какъв е този софтуер, който си намерил?

А че в Стемо не знаят много неща не ме учудва.



Тема Re: покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор A3_ ()
Публикувано18.12.06 13:36



Не съм го намерил. Един мой приятел ще ми напише програма за това. Ще му кажа за интереса ти и след като стане готов, ако разреши мога да ти пиша за него.



Тема Re: покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови [re: A3_]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано18.12.06 13:58



би ли разяснил:
1. за кой размер говориш - този на целия прозорец или на клиенстката област
2. каква ще бъде практическата полза от това да зададеш на браузъра да бъде с един какъв си размер? (според мен е никаква)

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор A3_ ()
Публикувано18.12.06 14:23



1. На целия прозорец примерно на IE

2. Ползата според мен е че ще виждам сайта в размер 1024х768 - както го виждат 70% от влизащите /според няколко брояча на различни сайтове/. 10 % го виждат 800х600 и 15% - 1280х1024, останалите около 5% се разпределят на останалите резолюции. Това са осреднени стойности от броячи на различни типове сайтове. За мен е важно да виждам как се виждат, защото не работя с процент, а с фиксирани размери, при уеб дизайна.



Тема Re: покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови [re: A3_]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано18.12.06 17:05



Windows ХР има възможност за "заглаждане" на изображението, когато ползваш TFT монитор на по-ниска от физическата му разделителна способност.

Настройката е ето тук:





Ефекта е, че интерполира излишните пиксели като част от пейзажа, и вярно, че се получава леко замъгляне, но това няма да се вижда от нормално за работа разстояние.

Щирлиц

Тема Re: покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано18.12.06 17:15







Mixy

Тема Re: покупка на лаптоп и резолюция 1024x768нови [re: Щиpлиц]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано18.12.06 17:20



Това заглаждане (ClearType) се прави само за шрифтовете и те наистина изглеждат страхотно, НО само ако монитора си работи на нативната резолюция.

Всички standalone монитори (проектори, плазми и каквото още се сетиш) интерполират различните резолюции с много добро качество (имат си добри вградени алгоритми за това). Но при лаптопите се предполага, че винаги ще се работи на нативната резолюция и затова тези алгоритми в управлението на матрицата просто липсват и при друга резолюция картинаката става доста грозна. ClearType не решава този проблем.

Mixy



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.