Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Надежден Харддискнови  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 11:20



Здравейте,
Искам да купя един твърд диск в който да си слагам back-up-ите , и ме интересува общо взето коя марка дискове са по надеждни. За SCSI пари нямам , а за ДВД-та - пробвах ама не ми е удобно . и сега мисля за покупка на обиквомен харддиск.
Едно време имах единствено добри впечатления от Westarn Digital, по времето когато Quantum-ите се дънеха. После Seagate имаха едни много слаби серии дето при малки сътресения се скапваха... И основният ми въпрос е сега как е положението , кои са най-здрави и надеждни? Скоростта е последното, което ме интересува.



Тема Re: Надежден Харддискнови [re: Joro]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано11.12.06 12:04



Лично мнение - от Hitachi над 160 GB съм много доволен. Дори купих за себе си един Hitachi 250 GB, 7200 об., 8 MB. Прилично тихичък, не грее, и не е претенциозен. Пробвах го на работа в китайска кутия, в маркова кутия, сега работи в USB storage, добре се държи. Имам още няколко на поддръжка, всичките са екстра. ... Или накратко - по-добре от Maxtor. ;о)

Най-добре търси диск с по-голяма гаранция. Това е достатъчен критерии. Вносителите няма да се прекарат да дадат голяма гаранция на скапани дискове.

Щирлиц



Тема Re: Надежден Харддискнови [re: Щиpлиц]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано11.12.06 18:46



Пробвай и хардовете на Самсунг големите.



Тема Re: Надежден Харддискнови [re: bigg_red]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано11.12.06 20:07



Big foot ???



Щирлиц

Тема Re: Надежден Харддискнови [re: Joro]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано12.12.06 01:05



няма надеждни хард дискове.
лични впечатления - всички се дънят еднакво.

Щирлиц - и аз като теб разчитах на Хитачи - взех 2 по 250 GB и двата се издъниха в рамките на 3 месеца, нищо че гаранцията им е голяма.
seagate, maxtor, wd, fujitsu-siemens и т.н. всичко е боклук, поне това което е за desktop - IDE и SATA.
за SCSI Hitachi са добри.

това е тъжната картинка, и както пишеше в една книга - въпроса не е дали хард диска ще се счупи, а кога ще стане това. затова трябва да сме подготвени.
как? с например с лентов архив. е добре, имам един tandberg със заседнала DLT cartridge, хем е SCSI устройство ужким сериозно...

няма оправия, няма 100 % сигурност за никакъв архив.

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 12.12.06 01:10.



Тема Re: Надежден Харддиск [re: нoчнoй_дoзop]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 10:05



Колега, как ги скапа тия 2 диска за 3 месеца? То направо да не купуваме хардове изобщо! Аз последния който купих e 160 Seagate. Ползвам го за видеонаблюдение - по диска се драска почти нонстоп. Вече година работи , ама и мене ме е страх колко ще изкара че нещо неим вярвам много на тая марка, но го купих заради голямата гаранция, ама чак пък 3 месеца и да скапеш 2 диска???

Ако тия 250-тки са толкова скапани направо ще търся стар хард!



Тема Re: Надежден Харддискнови [re: Joro]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 10:09



А относно харддисковете тези за лаптопи според вас по-надеждни ли са? Не трябва ли да са по-здрави щото лаптопа се разнася повече... вибрации и тн.



Тема Re: Надежден Харддискнови [re: Joro]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано12.12.06 11:27



Жоро, всичко е до късмет.

Mixy


Тема Re: Надежден Харддискнови [re: Joro]  
Авторнoчнoй дoзop (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 16:36



гледай сега, не казвам, че всички екземпляри са скапани, но не можеш да разчиташ.
как съм ги скапал? ами никак - просто нормална експлоатация.
връзваш захранване, връзваш IDE кабел, завинтваш с 4 винтчета към кутията и това е.

Всичко е до късмет наистина.



Тема Re: Надежден Харддискнови [re: Joro]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано12.12.06 19:13



Жоро, наистина май всичко е до късмет! Обработвам видео и то в огромни количества - двете РС-та ги пускам сутрин в 9 и ги спирам в 1-2 след полунощ, а понякога остават да реднват и през нощта.
Имам два "Баракуда" , два "Макстор" и два "Хитачи", всички по 120 Гб. Първите са на 3 години, вторите на 2 и само "Хитачи" -тата са на годинка. Често ги пълня до отказ. Вярно, че лятно време на всички им пускам вентилаторчега, които са монтирани под тях, но дори и сега без вентилатори температурата им е около 30 градуса и не съм имал дертове!
Така че взимаш със сериозна гаранция, да може да върнеш евентуално и това е!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.