Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема LaserJet 6L  
Автор lnko (непознат )
Публикувано12.11.06 11:57



От доста време работя с HP LJ 6L , но в последно време листоподаващото му устройство започна да не работи нормално - взема по няколко листа, което води до блокиране на принтера. Попитах в няколко сервиза и отговора беше - със стари техники не се занимаваме ......и все от този сорт. Ако някой е имал същия проблем и е намерил решение моля да го сподели. Знам, че машината е стара, но си печата отлично и не ми се разделя с нея. Предварително благодаря за отговорите Ви .



Тема Re: LaserJet 6Lнови [re: lnko]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.11.06 13:07



аз имах подобен проблем с принтер още на втория месец след купуването. техника прави квото прави и се оправи работата. от следващия ден смених хартията с по-хубава и вече цяла година бачка идеално.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: LaserJet 6Lнови [re: lnko]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано12.11.06 13:13



обикновено като поостареят принтерите и им се износват гумените ролки, които захващат и транспортират хартията. това предизвиква описания от теб проблем.
понякога с подходящо почистване се удължава незначително времето в което принтера пак работи нормално, но не след дълго проблема пак се появява.
решението е смяна на износените части, ако такива е възможно да бъдат намерени. има фирми, които се занимават с рециклиране на принтери и копирни машини, те биха могли да ти помогнат, само дето не е ясно дали цената ще си струва пред купуването на нов принтер.
бих могъл да ти посоча фирми, но мисля че ще излезе като реклама, затова ще се въздържа. но ти потърси из гугъла, може да намериш нещо.



Тема Re: LaserJet 6Lнови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано12.11.06 15:50



> "бих могъл да ти посоча фирми, но мисля че ще излезе като реклама, затова ще се въздържа."
за пореден път казвам, че се престаравате по повод не-рекламата, мамамустара! ако човек спомене нещо, което е почти нарицателно като кока-кола, швепс, etc., защо не се възприема за реклама? по тая логика трябва да пазим в тайна марката/модела на принтера си, за да не се възприеме за реклама! кажи три или четири (изпитани) фирми, за да има поне минимален шанс юзъра да си свърши работата.

p.s. в редките случаи, в които пия вино, пия асеновградски мавруд и то на трезва глава, понеже когато съм се вече напил е без значение вида на мастиката. това реклама ли е?

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: LaserJet 6Lнови [re: lnko]  
Автор 5rov ()
Публикувано12.11.06 18:18



И аз имам подобен негативен опит със същия модел принтер, за разлика от теб, от самото начало. В гаранционния срок от HP ми пратиха някаква приставка, с апликатор, чрез който нещо заврях в листоподаващото устройство, което остана там и всичко се оправи.

Това, мисля, се оказва конструктивен дефект за тези принтери и при всички следващи модели, както и при предишни, хартията се взема само отдолу.

Но при тебе както казват може и да е от износване на тези ролки.
С рециклиране на принтери като фирми мога да ти посоча ИТЕМА и Абрикас.



Тема Re: LaserJet 6Lнови [re: lnko]  
Авторtomi (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 20:14



Нужен ти е нов сепаратор-около 20 лв. + труд.
Знам фирма, но е в Стара Загора - тел. 257137



Тема Re: LaserJet 6Lнови [re: lnko]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 15:43



През процепа за хартия или като махнеш касетата се вижда една сива площадка с размери около 1 на 4 см - Separation Pad. Тя се е поизносила и втвърдила и не може да спира листата.
1 вариант - купуваш нова /3-4 лв/ от Арбикас например и я залепваш върху старата.
2 вариант - намираш самозалепващо корково фолио 1мм от магазин за тапети например. Режеш размера и лепиш отгоре.
3 вариант - трябва тази площадка - да се омекоти и леко да се надраска - със финна шкурка например. Но мнооого внимателно.
Успех




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.