Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 03.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Проблем с TFT монитор  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 23:04



Имам ужасен за мен проблем. Предполагам, че за някои това не е нищо ново под слънцето, но моля за съдействие!

Точно в средата на TFT монитора ми се появи една гадна зелена точка! И свети!
Ясно, че е изгорял пиксел, но съм чувал, че имало начин да се изолират и да не светят гадно на фона на изображението.
Как мога да направя това?... Егати мониторите... няма половин година употреба!!!





Тема Re: Проблем с TFT мониторнови [re: Becko]  
АвторStone Cold (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 10:31



Случайно влязох да питам за лаптоп ,но видях темата ти.За съжаление имам лоши новини.Един приятел имаше проблем с подобен "телевизор" :),само че по сериозен ,изгоряха му повече пиксели.Казаха му от "Техномаркет" май беше не съм сигурен,че трябва да се прати в Япония и тн.,сещаш се на къде отива коня нали ?
Кофти пич ,по-добре го върни ако е в гаранция.





Тема Re: Проблем с TFT мониторнови [re: Stone Cold]  
АвторGuest (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 18:26



Моят Самсунг - 17 инча на вторият ден му изгоря пиксел и от фирмата доставчик ми казаха че гаранцията важи за цял изгорял ред!!! Така че за в бъдеще си знам. Има производители които дават гаранция за 0 изгорели пиксела и ако има го сменят незабавно.



Тема Re: Проблем с TFT мониторнови [re: Guest]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 19:03



Да... и аз от Техномаркет Европа го купих.... казаха, че гаранция за всички пиксели дават само 14 дни... все пак поне толкова издържа...
За сега е само 1 пиксел, но се опасявам, че ако за 5 месеца е 1...повечето няма да доживеят 36-те месеца "гаранция", която дават ... да ги питаш защо я дават, като тя не покрива и половината възможни дефекти!!!!!



Тема Re: Проблем с TFT мониторнови [re: Becko]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано26.10.06 23:29



Пиксела ти е заклещен, а не изгорял. Ако беше изгорял нямаше да те дразни толкова. Щом се е появил при тебе, а не е дошъл така още от магазина има шанс да го оправиш. Потърси из английските форуми има дости съвети как да се масажира пиксела за да се махне. Има и специално видео, което като пуснеш под пиксела може да го премахне.

Виж тези линкове:
http://en.wikipedia.org/wiki/Stuck_pixel
http://www.wikihow.com/Fix-a-Stuck-Pixel-on-an-LCD-Monitor
http://digg.com/hardware/Have_a_stuck_pixel_I_finally_managed_to_fix_mine




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.