Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема RADEON X550, 256MB, PCI Express, Sapphire VIVOнови  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано15.09.06 03:40



Привет отново.
Чудя се дали на тая карта с вход (RADEON X550, 256MB, PCI Express, Sapphire VIVO) и има нещо, или си е ОК? Понеже е мно-о-ого по-евтина от болшинството Video In /Video Out карти?
Целта е да се вкарва от цифрова камера (ей тоя САМСУНГ

)


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: RADEON X550, 256MB, PCI Express, Sapphire VIVOнови [re: Downhill]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано15.09.06 03:47



Извинявам се, че спамя с второ мнение, но да поясня, че става дума за

дъно
Asus M2V, K8T890, AM2, DDR2, PCI-Express, SB5.1, Lan1000, Serial ATA Raid

процесор
K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

памет
512MB DDR-2 800MHZ


Предполагам, че няма да има дропове? Даже, ако го дигитализирам директно в DIV-x. Или греша...


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема нещо не ми е ясно....нови [re: Downhill]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано15.09.06 09:16



Разгледах линка и нещо не ми стана ясно сякаш на тази камера и дават че има "Memory Stick slot and a USB port" ??? това според мен означава че записа е дигитален върху карта и си го влачиш през USB-то така ли е?? Ако е така проблема няма да ти е толкова във видеокартата колкото да ти е читаво USB-то и да го разпознае като 2.0 че да извлачваш по-бързо филма. После преформатирането е друга работа за там ти трябва бърз диск, РАМ и добър процесор.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: нещо не ми е ясно....нови [re: Диaн]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано15.09.06 10:38



Камерата има мемори стик слот с карта цели 8 МВ ( :) ); на нея могат да се съхраняват снимки. За видео не знам. Иначе записът на видеото се извършва на Mini DV касета. Когато е на режим плейбек от касетата, през USB-то не влиза нищо в компютъра, а ако е на режим мемори стик, се появява картата като устройство.

Може и да става на по голяма карта да се записват MPEG-ове, въпросът е, че записът на видеото с тази камера очевидно се прави на касети. И си трябва видеокарта с вход Video IN...


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: нещо не ми е ясно....нови [re: Downhill]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано15.09.06 10:51



Въпросната камера не е моя. Нито и компютърът, който сглобявам. Та затова "откривам" разни "нови" неща. В един руски сайт за камерката видях следното:

Дополнительная информация: Карта Memory Stick 8 МБ. Запись видео MPEG4 на карту Memory Stick.

РС-камера, потоковое видео через USB.

От това "поточно видео през USB" почвам да си мисля, че става дума за плейбек от касетата, който минава по ЮЕсБи-то... И става един разговор... Май за друг клуб? :)


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: нещо не ми е ясно....нови [re: Downhill]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано15.09.06 11:02



бе на мене по ми изгелжда да значи че може да се ползва камерата да захранва компа с поточно видео през УСБ-то в реално време, ма то тогава и плеъбек трябва да става...


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: нещо не ми е ясно....нови [re: ethernall]  
Авторiwann (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 11:26



От цифрово видео аз бих направил кепчър с 1394 Firewire и нямаше да се занимавам с аналогово видео, което и без това влошава качеството.



Тема Re: нещо не ми е ясно....нови [re: ethernall]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано15.09.06 11:32



Ами да! :) Надявам се това да означава наистина. Явно тестовете с камерата, дето съм ги правил по УСБ преди няколко месеца, са били с неподходящ софтуер... И недостатъчно четене, де.

А за тая карта - РАДЕОН-а - ми казаха, че не била много читава и правила проблеми на клиентите (купувачите). И аз реших (и задвижих следното) - купувам видеокарта без вход, а камерата ще я мъча по USB-то. Поръчах и платка FireWire, че да има за всеки случай.


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: нещо не ми е ясно....нови [re: Downhill]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано15.09.06 14:06



не разбирам много от тия работи за тва слушай ко пише iwann - фиревире


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: нещо не ми е ясно.... [re: iwann]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано15.09.06 15:47



Не съм ти забелязал мнението. Да - поръчал съм файър уайър платка.


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.