Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся съвет от специалисти,каквито сте тук  
Автор miavita (непознат )
Публикувано13.09.06 18:28



Налага ми се да купя нов компютър,тъй като вече съм 1 курс студентка "Мултемедия,компютърна графика и анимация" и ще трябва да работя проекти професионално на Photoshop,Corel Draw,2D,3D.....
Трябва да мога да имам инсталирани всички тези програми и да работят,може понякога ,и едновреминно.
Много моля,посъветвайте ме какъв компютър да купя,откъде и има ли готова конфигурация /фабрична/ с необходимите качества и въможности.
Ще ви бъда много благодарна,ако ме посъветвате, защото това трябва да ми е компютъра за много време напред /поне,докато съм студентка- родителите ми няма да имат възможност да ми купуват друг /, а после - ще му мисля,живот и здраве.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от miavita на 13.09.06 18:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от miavita на 13.09.06 18:45.



Тема Re: Търся съвет от специалисти,каквито сте тукнови [re: miavita]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано14.09.06 09:27



задължително двуядрен процесор.... другото зависи от възможностите... кажи горе-долу с какви финанси разполагаш?


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Търся съвет от специалисти,каквито сте тукнови [re: miavita]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано16.09.06 02:09



за да работят дори едновременно тези програми ще трябва наистина много памет - към 1-2 Gb (гигабайта)

процесор някой CoreDuo на intel, и видеокарта поне 7300Le на Nvidia, ако може да се позволи е добре и 7300GT



Тема Re: Търся съвет от специалисти,каквито сте тукнови [re: miavita]  
Автор Kapъk (=)
Публикувано16.09.06 16:14



Това двуядреното корну, напимер Е6300, на какво дъно ще се бучне?
Каква памет-марка, серия ще се бучне върху дъното?
Колко струва в момента корну, дъно с чипсет И965 и с 1гб 800Мхц ДДР ?



Тема Re: Търся съвет от специалисти,каквито сте тукнови [re: miavita]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано16.09.06 19:51



Малко на изуст казано вземаш ценова листа и си избираш всичко най-скъпо



По сериозно казано - двуядрен процесор от висок клас е желателен, от гледна точка на бъдещ ъпгрейт някой от последните чипсети (аз бих казал АМД Х2 64 ($253) и двуядрено дъно на АМ2 чипсет (~ $150) , но да не превръщаме темата в Интел срещу АМД - всъщност в момента последните интел конро (~ $370) са с 10тина % по бързи от АМД).

После добавяш поне 1 ГБ ДДР 2 памет- около $140-180 (имай предвид че 1 ГБ ще е препоръчителния обем памет след навлизането на Windows Vista в края на годината) а по добре 2 ГБ и повече ...

Не забравяй мощно и МАРКОВО захранване - ако ти кажат че можеш да сложиш захранване под 50$ сменяй фирмата дето ти го продава! Имам предвид не кутия а САМО захранващ блок! FORTRON на 500вт ще е един добър компромис като отношение цена-качество

Хард диск - не зная 3Д програмите колко ползват но предполагам че каквото и да е над или около 120ГБ ще ти свърши работа - друг въпрос че щом говориш за професионална работа е най-добре да не рискуваш и да си спретнеш RAID1 масив със SATA дискове за да си сигурна че няма да губиш информация и евентуално да добавиш и още един бърз SCSI хард на който да работиш ~ $220...

Голям и качествен монитор също мисля ще ти е необходим ... 21 инчов стандартен а не ЛСД да речем ...

Отделно това дето споменаваш мултимедия се чудя дали включва и звук? Че тогава ще ти трябва и наистина добра звукова карта ...

Въобще с други думи - подготви си яка пачка и се дръж здраво че може да чуеш сума от порядъка на $1500-2000 с включено ДДС ...

Колко казваш ти беше бюджета за въпросните професионални цели?



Тема Re: Търся съвет от специалисти,каквито сте тукнови [re: V.Grig]  
Авторmilenchovoto (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 23:05



А бе, момчета, вие разказахте играта на това дете. Та тя е СТУДЕНТКА в първи курс. Едва ли има 2000 долара за това, което и препоръчвате. Тези програми вървят чудесно и на едноядрен процесор с 2 Гхц, 512 рам и сравнително хубава видеокарта. Естествено няма да и лети компютъра, но за учебни цели...Кой е казал, че трябва едновременно да ползва всички програми? Направо ме убихте. Егати практичните съвети. С много пари всеки може!



Тема Re: Търся съвет от специалисти,каквито сте тукнови [re: milenchovoto]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано17.09.06 10:00



"Мултемедия,компютърна графика и анимация" и ще трябва да работя проекти професионално на Photoshop,Corel Draw,2D,3D.....
Трябва да мога да имам инсталирани всички тези програми и да работят,може понякога ,и едновреминно.


Вярно че пише едновремИнно, но предполагам трябва да се чете едновременно ... освен това пише и ПРОФЕСИОНАЛНО ... може пък момата да е решила да се издържа от това ...

Иначе си прав но само до някъде - на първо място девойката трябва да си каже бюджета и да реши до каква степен ще се професионализира ... Наистина може да мине с едноядрен процесор без никакъв проблем освен нужното машинно време, но в никакъв случай не може да се лиши от многото памет и доброто дъно например ... никъде не е казано, че трябва да се изпълни желателното условие за РЕЙД1 + скъзи диск но там всеки сам си поема рисковете ... същото е и със скъпото захранване - аз лично съм ял попарата от токови удари достатъчно та вече не рискувам но всеки знае себе си ...

Така или иначе принципа е следния - за около $400 се прави бюджетна машина с всичко вградено по дъното и без видео и това ти е санитарния минимум за цена без монитор - за $600 до $800 идва среден клас машина с отделна видеокарта в средния сегмент и евентуално добра звукова карта - креатив от средния клас; за около $1000 сглобяваш нещо свястно тип гейм конфигурация с видео от висок клас или с някой други гъдели за профи работа за сметка на видеото ... от там нагоре започват добрите неща ... Към всичко това добави и $300-500 за голям монитор и си готов ...

Неприятно но факт!



Тема Re: Търся съвет от специалисти,каквито сте тукнови [re: V.Grig]  
Авторmilenchovoto (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 12:43



Дааааа, сега е ред на девойката да си каже колко пари е готова да пожертва в името на науката!



Тема Re: Търся съвет от специалисти,каквито сте тукнови [re: milenchovoto]  
Автор miavita (непознат )
Публикувано17.09.06 18:15



Благодаря,че ми обърнахте внимание.Да в мултимедия има и звук.Парите с които разполагам за момента са около 1500,1600 лв.Моля ,за съвет в тези граници.



Тема Re: Търся съвет от специалисти,каквито сте тукнови [re: miavita]  
Автор Coтko ()
Публикувано17.09.06 23:28



За мултимедия има един единствен вид компютри - Apple !
Всичко останало е ходене по мъките и излишно влагане на усилия да се пребориш с WinDOS. За съжаление ще ти трябват още малко парички за да вземеш поне iMac






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.