Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 32 или 64 битов компютър да си купя?  
Авторчyдяce (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 00:14



Здравейте.Ще си купувам нов компютър и се колебая между двата вариянта.Моля да ми обясните какъв да си избера - 32 или 64 битов.И дали 64 битов си струва за домашна употреба. И с какво е по-добър за игри и видео от 32 битов ?





Тема Re: 32 или 64 битов компютър да си купя?нови [re: чyдяce]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано29.08.06 09:38



хммм.... мисля че към днешна дата трудно ще си купиш 32 битов компютър (нов)

почти всички съвременни процесори на АМД и Интел поддържат 64 изчисление. Това обаче не значи че не можеш да ги ползваш като 32 битови - слава богу наложи се подхода на АМД за преминаване към 64 битова архитектура. Закупуването на процесор (не компютър) който поддържа 64 битово изчисление е оправдано от гледна точка на това, че се очаква да се появяват все повече и повече версии на популярните програми пригодени за 64 битова операционна система (има 64 Вин ХП). За сега обаче болшинството имат предимно 32 битови версии... Предимството на 64 битовото пред 32 битовото смятане е, че при една операция може да се обработи 2 пъти повече информация, което би трябвало да доведе теоретично до двукратно увеличаване на производителността. А дали е така - да каже някой които е ползвал 64 битов уин или линукс Но накратко - ако взимаш нещо ново - нека е 64 битово.


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: 32 или 64 битов компютър да си купя?нови [re: ethernall]  
Автор ngs ()
Публикувано30.08.06 09:12



64-bitowiqt процесор в дадени ситуации няма ли да бъде по бавен при 32битови приложения и ос?



Тема Re: 32 или 64 битов компютър да си купя?нови [re: ngs]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано30.08.06 16:47



не и при начина по който е реализирано от АМД и който ползват сегашните 64б процесори


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: 32 или 64 битов компютър да си купя?нови [re: ethernall]  
Авторнrc (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 17:10



старата любов AMD ....
Ех... с колко любов си взех моят тогавашен K6-2 на 266 -66 шина..... беше първичката рожба ,когато вече АМД използваха инструкциите ot ALPHA на Compaq.
Подкарваш го със едни shибано дъно шатъл :))) .. още си ми стоои процесорчето като медальон-реликва ;)))



Тема Re: 32 или 64 битов компютър да си купя?нови [re: нrc]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано30.08.06 17:21



и на мене трябва да ми се мотка едно такова на 300

и едно S3 Trio 4M и едно Vodoo3 2000... Имах и едно Banshee ма не помня кво стана с него ко да прайш - любофф


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: 32 или 64 битов компютър да си купя?нови [re: ethernall]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано31.08.06 18:28



Аз съм си с банши на стария комп - бях с рива на 8, ама проблеми, та го сених. И куейк 3 и халф си цъкам понякога... Добра карта, ама откакто се появи counter-strike... Бавничка е вече :(

Най-важното е невидимо за очите...



Тема До кога така???нови [re: Изyмeн]  
Авторнrc (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 11:10



Като едно време нещата се правиха качествени... как да се разелиш с тях :)
Още повече ,че всеки компютър върви със софтуера от времето си безгрижно!
Няма смисъл да го товарим с нови тежки алтернативи и да ни се струва бавен.
Винаги ще излиза по-мощни машини а програмистите ще стават все по мързеливи , това ще се отразява тромаво за старите и качествени вечни машинки. Нали за това се правят и новите... за да задоволят пазара на софтуер ,който се изхитрява. Всеки знае ,че колкото по малко усилия вложиш толкова повече пари трябва да изкараш. На тази философия се гради цялото некачествено производство.
Хората знаят че всичко е само временно и е по добре се взимат пари на повече пъти ,произвеждайки все по големи боклуци

До кога така?!!! :)



Тема Re: До кога така???нови [re: нrc]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано01.09.06 12:51



> "До кога така?!!! :)"
докато има пазар

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.