Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpmнови  
АвторZeroFill (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 13:08



Здравейте,
мисля да си купувам нов хард диск за лаптопа, но се чудя на каква скорост да се спра - 7200 или 5400. Разликата в цената е близо път и половина, което не е никак малко. Въпросът ми е струва ли си да се дават повече пари и има ли действителност някаква съществена разлика в производителността или всичко е маркетингов трик.
Мислих да прегледам бенчмаркове из нета, но някакси не им вярвам много, а нямам възможност да тествам сам.
Някой има ли опит с такива неща да сподели?
Благодаря



Тема Re: 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpmнови [re: ZeroFill]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано18.08.06 16:36



Не знам дали 7200 ще е много по-бърз, но със сигурност ще яде батерията по-бързо от 5400



Mixy

Тема Re: 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpmнови [re: Mixy]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано18.08.06 17:05



казвал съм и пак повтрям - на лапатопата тясното място й е харда (бе не само на нея). Принципно 5400 е ОК, но ако ти трябва бързодействие (особено при работа с много приложения на веднъж) 7200 ще ти направи живота значително по-приятен. Това което казвам не си го измислям - работя на лаптопи от ... колко... вече 7 години май. Минусите са че сигурно наистина папа повече ток, а и струва повече - въпрос на преценка е... ти си реши кое ти е по-важно


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpmнови [re: ethernall]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано19.08.06 22:54



А не топли ли повече?

Това май също требе да се земе предвид...



Тема Re: 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpm [re: ethernall]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано20.08.06 17:49



Относно бързодействието - стигнал съм до умозаключението, че диска трябва да се дефрагментира редовно.

Ползвам "Diskeeper 10", настроил съм я на "Screen Saver", и работи само когато нямам работа на компа. Подрежда диска, и си кроти. Но откакто съм я инсталирал - машината видимо живна, и почна да работи по-спокойно.


Щирлиц

Тема Re: 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpmнови [re: Щиpлиц]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано21.08.06 09:39



мда и тва е важно - забравих да го спомена




Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpmнови [re: ClD]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано21.08.06 09:42



да ти кажа аз съм с Т42 с 60Г Хитачи диск на 7200 - не съм забелязал да грее особено дори сага в жегите (баси 40 градуса са много) хем ми е точно под дясната ръка под сензора за отпечатаци и ръката ми е връз него постоянно - естествано топли ма не е нещо особено.


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpmнови [re: ethernall]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано21.08.06 19:05



Хех, ама това е една от най-добрите машини, правени някога... Аз се притеснявам дали да сложа на моя Dell Latitude D600 такъв диск, щото се опасявам да не почне да топли много. Сега съм с 5400 rpm и температурата ми е около 47 гр. Като сложа охладител под машината (много удобно нещо за леглото) и пада на малко под 40.



Тема Re: 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpmнови [re: Щиpлиц]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано21.08.06 19:06



И аз харесвам и ползвам Diskeeper

Има си значение, спор нема.



Тема Re: 2,5" HDD - 5400 vs 7200 rpmнови [re: ClD]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано22.08.06 09:59



ми да ти кажа на мен над 44 градуса не ми се е дигал, сега е 39. В леглото не съм обърнал внимание;) предполагам че зависи и от конструкцията на самия лаптоп и охлаждането му...


Колкото повече - толкова повече!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.