Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Flash memoryнови  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано09.07.06 10:17



Здравейте,


имам странен проблем с нова флаш памет. Когато го включа в USB-то и се появи в My Computer след като се опитам да я отворя ми дава "The disk drive is not formatted" давам формат, но след формата ми казва: "Windows was unable to complete the format."

Нямам никакви идеи защо така се получава. До скоро работеше и веднъж като прехвърлях данни заби и от тогава е така...

Благодаря предварително

С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: Chavdarov]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано09.07.06 12:20



Аз имах една таква SD карта 256МВ и по едно време почна да дава същите грешки и накрая се оказа че е дефектна и ми я смениха с нова. Твоята я пробвай на друг компютър или виж дали няма някакво копче което да е в положение да не позволява запис ако това не помогне най вероятно да е за смяна.



Тема Re: Flash memoryнови [re: 5OOsel]  
АвторЧaвдapoв (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 18:15



Здравей,


лошото, е че картата ми е подарък от приятел, който я купил от другия край на България, а и не ми е давал гаранционна карта...

Ако някой има други идеи нека да ги казва на "глас",

Благодаря ти 5OOsel

С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: Чaвдapoв]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано10.07.06 12:37



Пробвай през My computer/ десен бутон на мишката/Manage/Disk Management
Какъв статус ти дава там за флаша? Там има опции за партишъни и формат.
Само гледай да не форматираш някой друг диск :)

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...


Тема Re: Flash memoryнови [re: Chavdarov]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано10.07.06 18:40



опитай в краен слу4ай с някоя програма zа "low level format", аz така имах проблем с външна памет 1Гб, и мога да кажа след такова форматиране като 4е ли се оправи.



Тема Re: Flash memoryнови [re: selski_tarikat]  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано11.07.06 15:27



Здравейте,


през "Disk Management" става същото...
Форматира го и казва, че "Windows was unable to complete the format."

сега ми направи впечетление, че като дам "Properties" на устройството ми дава :
Used Space: 0
Free Space: 0
т.е. все едно няма никой у дома...


а какво ще рече това "low level format" и ако можеш да ми обясниш как става ? /не ми се е налагало друг път да го правя/

С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: Chavdarov]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 21:34



случайно да не се пробваш да форматираш на FAT32 или NTFS?



Тема Re: Flash memoryнови [re: a]  
АвторЧaвдapoв (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 21:52



Здравей,


като опция за "File System" ми дава само ФАТ и ФАТ32 НТФС не ми дава като възможност. А конкретно отговор на въпроса ти опитвал съм и на ФАТ и на ФАТ32 но ако не ме лъже паметта и в двата варианта ми дава една и съща грешка...


С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: 5OOsel]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано12.07.06 00:50



то и аз имах една такава, и се оказа не дефектна, ами 128ца надписана като 256, но ми я смениха.

Форматирането принципно трябва да става със специална програма за съответния производител на паметта, но така или иначе ако всичко е наред с паметта няма да се наложи никога форматиране, щом въобще го иска, значи проблема е другаде



Тема Re: Flash memoryнови [re: Чaвдapoв]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 10:51



Трябва да форматираш на FAT или FAT16 в никакъв случай на FAT32 още по малко на NTFS това може да ти повреди флаша поне с паметите които съм се сблъскал досега е така
При теб може и това да се е получило ако си се опитал да форматираш първо на FAT32
Опитай наново но смо на FAT
Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.