Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Flash memory  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано09.07.06 10:17



Здравейте,


имам странен проблем с нова флаш памет. Когато го включа в USB-то и се появи в My Computer след като се опитам да я отворя ми дава "The disk drive is not formatted" давам формат, но след формата ми казва: "Windows was unable to complete the format."

Нямам никакви идеи защо така се получава. До скоро работеше и веднъж като прехвърлях данни заби и от тогава е така...

Благодаря предварително

С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: Chavdarov]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано09.07.06 12:20



Аз имах една таква SD карта 256МВ и по едно време почна да дава същите грешки и накрая се оказа че е дефектна и ми я смениха с нова. Твоята я пробвай на друг компютър или виж дали няма някакво копче което да е в положение да не позволява запис ако това не помогне най вероятно да е за смяна.



Тема Re: Flash memoryнови [re: 5OOsel]  
АвторЧaвдapoв (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 18:15



Здравей,


лошото, е че картата ми е подарък от приятел, който я купил от другия край на България, а и не ми е давал гаранционна карта...

Ако някой има други идеи нека да ги казва на "глас",

Благодаря ти 5OOsel

С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: Чaвдapoв]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано10.07.06 12:37



Пробвай през My computer/ десен бутон на мишката/Manage/Disk Management
Какъв статус ти дава там за флаша? Там има опции за партишъни и формат.
Само гледай да не форматираш някой друг диск :)

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...


Тема Re: Flash memoryнови [re: Chavdarov]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано10.07.06 18:40



опитай в краен слу4ай с някоя програма zа "low level format", аz така имах проблем с външна памет 1Гб, и мога да кажа след такова форматиране като 4е ли се оправи.



Тема Re: Flash memoryнови [re: selski_tarikat]  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано11.07.06 15:27



Здравейте,


през "Disk Management" става същото...
Форматира го и казва, че "Windows was unable to complete the format."

сега ми направи впечетление, че като дам "Properties" на устройството ми дава :
Used Space: 0
Free Space: 0
т.е. все едно няма никой у дома...


а какво ще рече това "low level format" и ако можеш да ми обясниш как става ? /не ми се е налагало друг път да го правя/

С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: Chavdarov]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 21:34



случайно да не се пробваш да форматираш на FAT32 или NTFS?



Тема Re: Flash memoryнови [re: a]  
АвторЧaвдapoв (Нерегистриран)
Публикувано11.07.06 21:52



Здравей,


като опция за "File System" ми дава само ФАТ и ФАТ32 НТФС не ми дава като възможност. А конкретно отговор на въпроса ти опитвал съм и на ФАТ и на ФАТ32 но ако не ме лъже паметта и в двата варианта ми дава една и съща грешка...


С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: 5OOsel]  
Автор Kpъr (ентусиаст)
Публикувано12.07.06 00:50



то и аз имах една такава, и се оказа не дефектна, ами 128ца надписана като 256, но ми я смениха.

Форматирането принципно трябва да става със специална програма за съответния производител на паметта, но така или иначе ако всичко е наред с паметта няма да се наложи никога форматиране, щом въобще го иска, значи проблема е другаде



Тема Re: Flash memoryнови [re: Чaвдapoв]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 10:51



Трябва да форматираш на FAT или FAT16 в никакъв случай на FAT32 още по малко на NTFS това може да ти повреди флаша поне с паметите които съм се сблъскал досега е така
При теб може и това да се е получило ако си се опитал да форматираш първо на FAT32
Опитай наново но смо на FAT
Успех



Тема Re: Flash memoryнови [re: a]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 11:06



заправих да спонена
паметите с които съм се зблъсквал паботят под FAT16 така, че ако можеш пробвай първо на нея и тогава на по ниско ниво може пък и заради това да ти се инати флашчето...



Тема Re: Flash memoryнови [re: a]  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано12.07.06 15:13



Здравейте,


какъв специализиран софтуер бихте ми предложили за форматиране на Flash memory ?


Предварително Ви благодаря

С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: Chavdarov]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано12.07.06 17:57



иди на сайта на производителя и провери дали няма някоя дефектна серия и ти да си късметлия... може и тулове да намериш там, а може да се пробваш ако имат безплатен и-мейл съпорт да им пишеш

Успех



!@#

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Flash memoryнови [re: KимoнГeoprиeв]  
АвторЧaвдapoв (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 18:31



Здравей,


опитах се да намеря сайта на производителя и евентуално от там да изнамеря нещо, но върху паметта пише само:

"MY MEMORY 512 MB"
lets go digital

както се сещате с този надпис в google.com ми излизат един куп неща, но повечето от които нямат нищо общо с това, което търся.

Май ще се наложи да си купя нова, но все пак бях длъжен да опитам.

Искам да БЛАГОДАРЯ на всички, които взеха отношение по темата.


С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: Чaвдapoв]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано12.07.06 20:19



http://www.mymemory.co.uk/downloads





Има начин отново да бъдем добри.

Редактирано от Haчko на 12.07.06 20:21.



Тема Re: Flash memoryнови [re: Чaвдapoв]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано13.07.06 10:06



zна4и аz имах проблем преди време, 1ГБ памет, имаше раzни програми на нея zа криптиране на данни и т.н., след като си поиграх малко реших да махна вси4ко, и вzех 4е форматирах преz уиндоуса. И тогава флаша по4на да ми прави проблеми..., това с което успях да се оправя е
www.hddguru.com
HDD LLF Low Level Format
и после пак формат преz уиноуса на FAT32.
Внимавай с тая програмка да не си форматираш харда, гледай внимателно какво пише. После пиши тука какво е станало.



Тема Re: Flash memoryнови [re: selski_tarikat]  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано13.07.06 21:59



Здравейте,


selski_tarikat искам да ти благодаря за посочения линк. Дръпнах от там няколко инструмента и опитах.

След като опитах с "Hard Disk Low Level Format Tool"



и всичко мина гладко форматирах и с Windows Format файлова система ФАТ и там мина гладко /до сега не ставаше/. Опитах се да сложа някаква информация на паметта и се получи /до сега и това не ставаше/. След, което с десен бутон прекъснах работата на флаша и ичаках да спре. Изкарах я и отново я поставих в USB-то отворих и няма никой...

Опитах се да поставя нова информация на паметта и:



опитах да форматирам с Windows Format:



Много странно и дразнещо. Незнам какво да си мисля за паметта, че е дефектна, че не работи правилно или какво друго подяволите...

Това е...

Ако някой се сети нещо друго добре дошъл бих експериментирал.

Предварително Ви благодаря

С уважение
Чавдаров



Тема Re: Flash memoryнови [re: Chavdarov]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано14.07.06 14:34



ми zна4и проблема е май софтуерен, и аz имах доста подобни ядове с моята. След като форматирах на ниско ниво, после на уиноуса (НТФС), вси4ко тръгна уж нормално. Окаzа се оба4е, 4е на друг комп. не работи като хората, виждам файловете и не мога да трия или zаписвам нещо върху флаша. Айде пак на другия комп форматирах на ФАТ32, и zасега да 4укам на дърво е вси4ко ок, и не барам пове4е нищо. Просто си поиграй, може и други раzни подобни програмки да опиташ.



Тема Re: Flash memoryнови [re: selski_tarikat]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 23:39



Ти сигурен ли си за FAT32?
За паметите които съм имал изрично пише в инстукциите да не се форматира под FAT32 защото това може да ги повреди...
Все повече си мисля че проблема на човека е хардуерен след "привидно" успешни формати. Още повече че се е появил след прехвърляне на данни, което все пак навежда на някои мисли...
Както и да е според мен идеята да пробва да форматира с други програми е добра все пак нищо не губи
... и дано стане желая му успех
ако стане защо да не изпие тия 50 лева за нова памет в кръчмата с приятели





Тема Re: Flash memoryнови [re: a]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано15.07.06 10:55



ами аz преди да по4нах да 4овъркам моята памет про4етох много внимателно упътването, и там нямаше нищо по отношение на форматирането


Засега пове4е от месец нямам проблем с ФАТ32, но както писах, пове4е не барам нищо. На цифровата ми камера оба4е (Сони) в упътването пише 4е не е желателно да се форматрира паметта преz компютър.



Тема Re: Flash memoryнови [re: selski_tarikat]  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано15.07.06 17:42



Привет на всички!


Искам да съобщя, че по някакъв странен и необясним за мен начин паметта се оправи. След безброй опити за формат с различни инструменти /с изключение на чука от гаража/ се получи. Сега работи добре. Пренасям насам натам информация и за сега не е изревал... Но все още нямам голямо доверие и не слагам важна информация.

Както selski_tarikat мсиля повече да не я "бъзикам".

Много Ви благодаря за активността по темата. Наистина всички ми дадахте ценни съвети, които бяха полезни докато се опитвах да поправя устройството.

Б Л А Г О Д А Р Я

С уважение
Чавдаров




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.