Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Изгорял пиксел на монитора ми?  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 11:30



Имам изгорял пиксел на монитора. Май е един, но свети като за 5 - в бяло. Мъка! Гаранционен е, но пишат, че признават гаранция ако...са 3 или нещо такова... Да ви питам - как да определя колко са изгорелите пиксели, защото ми свети само в една точица ама е бая голяма и си мисля, че са няколко изгорели един до друг - възможно ли е в такава близост да са изгорели повече от 1 пиксел?
Опитах се софтуерно да намеря отговор на въпроса, но тестовете, които намерих, само ми помагат да определя че има изгорял пиксел - нещо, което го виждам и без теста!





Тема Re: Изгорял пиксел на монитора ми?нови [re: Backo]  
АвторMoнитop (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 13:17



ми честито да ти е пикселчето ти като го купи защо не си прочете гаранционните условия ?
всъщност няма за какво да се притесняваш те така си работят тия монитори



Тема Re: Изгорял пиксел на монитора ми?нови [re: Moнитop]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано20.06.06 13:33



ми пускаш го и с една лупичка (или с нос в монитора) глрдаш колко квадратчета свтят/не светят...


Колкото повече - толкова повече!

Редактирано от ethernall на 20.06.06 13:33.



Тема Re: Изгорял пиксел на монитора ми?нови [re: ethernall]  
Авторми (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 19:13



ми...
пали свещ да ти изгорят още два



Тема Лепни черно тиксонови [re: ми]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано20.06.06 21:16



Или черен лак за нокти.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: Лепни черно тиксонови [re: Xoлдън]  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 22:39



Що се ебавате с мен, бе!?
Нека ви изгорят и на вас някой друг пиксел, пък да ви видя тогава!!!





Тема Re: Лепни черно тиксонови [re: Backo]  
Автор Cтич (извънземен)
Публикувано20.06.06 23:14



Лошо няма. Аз си направих даже софтуерно три починали пиксела. Даже може да им се избира и цвят. А после реших, че ще е добре и да мога да ги местя по екрана, че иначе става много еднообразно. Сега умувам как да направя софта да се саморазпространява, и да се "лепи" на клиентски машини, та да плаши клиентите. :)



Тема Re: Изгорял пиксел на монитора ми?нови [re: Backo]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано21.06.06 21:55



Оня пич отгоре не се ебава, земи наистина една лупа и пусни монитора и брои колко са изгорелите пиксели, аз имам на 2 места по 2 ама не са точно изгорели ами полу, демек само са си сменили леко цвета, поне не ми светят на черен фон





Тема Re: Изгорял пиксел на монитора ми?нови [re: lvaylo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 09:58



Аз имах предвид не да се поправя монитора софтуерно от изгорели пиксели, а дали може софтуерно, с тест, да се определи броя на изгорелите пиксели?
И дали може да бъдат така близо един до друг... просто попитах с надеждата, че ще се отзоват знаещи или поне препатили...
Ще търся лупа за да мога по детайлно да установя броя на изгорелите пиксели, защото ми свети в бяло, особено на тъмен фон, колкото пробив с игла!





Тема Re: Изгорял пиксел на монитора ми?нови [re: Aз]  
Автор Cтич (извънземен)
Публикувано23.06.06 16:01



Добре. Ще опитам тази вечер през микроскопа да ти снимам TFT, за да видиш приблизително какво трябва да гледаш, и как изглеждат пикселите отблизо.

Технически погледнато - всеки пиксел от картината е изграден от три по-малки цветни парченца, наречени подпиксели. Разположени са едно до друго като малки вертикални чертички в червен, зелен и син цвят. От комбинацията на светене на трите подпиксела се определя цвета на целия пиксел, тъй като човешкото око не може да различи толкова малки обекти, затова вижда техния общ цвят.

Ако се повреди само един от подпикселите - то може той да почне да свети непрекъснато, и така на черен фон въпросния пиксел да има определен цвят. Например ако е изгорял зеления - на черен фон ще свети зелено... Но ако изгорят два - тогава от червен и зелен например се получава жълт. А ако изгорят и трите подпиксела - тогава свети бяло.

Друг проблем може да се появи, ако на това място е ударено, и ти е повреден не пиксел, ами поляризатора. Това е едно цяло покритие на монитора, което в комбинация с течно-кристалния дисплей - прави изображение. Малко игра със светлината. Но ако поляризатора е надран, тогава пикселите нямат никакво значение, и винаги ще си свети бяло. Затова освен с лупа - трябва на изгасен монитор да огледаш много отблизо, и много внимателно за дупчица в покритието на дисплея. Пипни с пръст, няма да го повредиш, може да използваш малко пяна за почистване, и с една салфетка да избършеш лекичко целия дисплей. Ако има нарушение на покритието - ще се види с просто око леко наклонен към светлината от прозореца например.

Хайде после ще ти пусна и снимка от дисплей.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.