Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Philips 190C6 19” LCD Monitor  
Авторпитaнчo :) (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 14:35



Добър ден.
Решил съм да си купувам хубав монитор. Искам да правя снимки, а моят KTC като всичко му е увеличено на макс - светлина, контраст... пак показва всичко черно и нищо не се вижда...
На първо разглеждане се спрях на този:


Цената му е 460 лева.
Добър ли е мониторът, показва ли всички нюанси на сивото и черното?
По принцип като се купува течнокристален монитор какво се гледа?



Тема Re: Philips 190C6 19” LCD Monitorнови [re: питaнчo :)]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано10.04.06 21:58



Браво бе, ще купуваш евтин модел LCD и очкваш даже хубави цветове
ми виж сега, имам LCD евтинджак 19-ка, та черно в загасена стая на тъмно няма да видиш никога, ще питаш защо ?..ми защото лампата отзад осветява матрицата яко дори при контраст и осветление на нула па свети пустия, ако искаш монитор с яки цветове контраст и така нататък то си купи висок клас LCD или CRT най добре...мнението ми е миродавно или там както се наричаше и не подлежи на коментар



Тема Re: Philips 190C6 19” LCD Monitorнови [re: lvaylo]  
Авторпитaнчo :) (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 22:24



Добре де, как да разбера кой е високият клас? Питам какво да гледам като си купувам монитора... Примерно висок клас Philips 17ка колко ще ми струва? CRT не искам, щот облъчва и щот е много дебел и ми заема половината бюро и ми е на 50 сантиметра от очите... пък LCDто ще мога да си го сложа накрая на бюрото на по-голямо разстояние. Затова и предпочитам да е 19 инча.



Тема Re: Philips 190C6 19” LCD Monitorнови [re: питaнчo :)]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано10.04.06 23:02



Виж сега на philips високия клас е ония, които в момента по bg фирмите ги продават с гаранция за 0 мъртви пиксели, в момента не ми се търси линк да ти ги покажа. Разликата в цената на 19 по-обикновен и този за когото ти говоря е около 200 лева, те са с лайт фреим, но незнам да има монитор LCD да има по-добри цветове от висок клас CRT монитор.......иначе и аз не бих си дал моя за някой кютук, имах 22 инчов mitsubishi, беше як, но голямо неще си еб@ло мамата



Тема Re: Philips 190C6 19” LCD Monitorнови [re: питaнчo :)]  
АвторLiMuBai (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 09:05



Да кажа и аз мнението си на работа имам LCD CTX 17', а вкъщи съм с CRT CTX 17' SONY TRINITRON тръба. Като качество на цветовете, trinitron-a бие LCD-то отвсякъде, а е два пъти по-евтин:) На LCD никога няма да видиш истински черно, освен това LCD се вижда добре само на стандартната си резолюция, а на всички останали маже яко, което много ме дразни при игрите например. Това за облъчването е по-скоро стар мит, защото при новите стандарти за CRT е практически нула. За размерите спор няма, но само това е предимството на LCD.
Е има скъпи модели LCD с много добри параметри, контраст 1:2000 и добри цветове за 1800лв. гледах, но дали си струва.
Не случайно няма да видиш графичен дизайнер с LCD монитор




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.