Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Я дайте акъл, че изпуших вече!нови  
Автор kилиkaндзep (Wishful Sinful)
Публикувано01.04.06 09:40



Проблема е следният: Виждам другите машини в мрежата, обаче нет нямам. Машината е стара - FUJITSU SIEMENS D1141, с Windows XP. Пробвах я с 2 LAN карти - Intel PRO/100+ Management Adapter (тази е оригиналната която върви с машината) и ЕP-320X-R1 100/10Ethernet PCI Adapter. И с двете виждам мрежата, но нет няма. Като напиша някой адрес виждам, че се свързва с IP-тата, но до там. Следва съобщение, че не може да отвори страницата и толкова. Настройките са ОК. В БИОС- а също внимателно прегледах всичко, никакви причини за такова поведение не намерих. Като закача друга машина на същия кабел и със същите настройки всичко е ток и жица, никакви проблеми, нета хвърчи. Идеи, съвети, препоръки? Дайте акъл, че в чудо се видях.



Тема Re: Я дайте акъл, че изпуших вече!нови [re: kилиkaндзep]  
Автор D-rA ()
Публикувано01.04.06 11:27



Подобна магия срещнах в един офис- след голяма главоблъсканица- защото там мрежовия принтер не работеше , а рс нямаха проблем.
Оказа се велика тъпотия- пач кабела беше правен от някой и вместо оранжевия и зеления чифт бяха клампирали синия и оранжевия- та с нормален пач нещата тръгнаха.

Освободи душата си, тя може повече от теб


Тема някаква защита?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.04.06 21:48



Е не знам каква ти е мрежата НО ако не те затруднява извади карта от някоя машина която има нет и я сложи на тази която те мъчи. Ако имаш тогава нет - явно има защита по MAC адрес на ланките към нета вече се търси ситемния администратор и му се реве на главата да впише съответната карта и т.н. Не си мори главата ще те боли по-добре пийни една бира и се успокой решението само ще дойде.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Не знам що питаш туканови [re: kилиkaндзep]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано02.04.06 01:15



като въпроса ти, ако изобщо е въпрос а не обикновено недоглеждане е за СОФТУЕР!!
Та да си дойдем на темата, случайно да има инсталиран някой продукт на НОРТЪН или Касперски АнтиХакер? или настройките на DNS_a да са пипани ръчно?



Тема Re: Не знам що питаш туканови [re: AliBabach]  
Автор kилиkaндзep (Wishful Sinful)
Публикувано02.04.06 07:28



В отговор на:

Не знам що питаш тука



По навик. А и защото не съм убеден какъв е точно въпроса. Със сигурност не е от някакъв софтуер. Машината беше без никакъв софтуер, дори диска й беше минал през Active@ Kill Disk, така че й сложих само пресен Win и драйвери. (Нортън е дълбоко неуважаван от мен). Всички мрежови настройки са 1:1 с машината която по принцип е закачена на този кабел. Дръпнах и 1 менюъл да огледам хубаво дъното евентуално за някоя защита, джъмпери, настройки - нищо. Всичко е така както трябва да е. В мрежата виждам всички машини, интернет няма.



Тема Re: някаква защита?нови [re: Диaн]  
Автор kилиkaндзep (Wishful Sinful)
Публикувано02.04.06 07:41



Титулярната машина на този кабел ползва вграден LAN, та няма как да я метна на въпросната злополучна щайга. Всъщност тя е взета втора употреба за домашно ползване и аз просто исках преди да я дам на човека да закача нови видео и звукова карта, да инсталирам софтуера и да я тествам как работи. В събота и неделя няма шанс да намеря никакъв съпорт. Някакъв младеж има само, дето не разбира много какво го питам.



Тема Re: Не знам що питаш туканови [re: kилиkaндзep]  
Авторmega_kult (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 13:47



най-вероятно както спомеха по го горе сработва някаква Mak адрес защита на gateway-a ти смени мак адреса на картата със този който е на пц-то на което има нет или изчакай някой от доставчика ти да му обесниш за какво иде реч
погледни тук ако се пак се пробраш с мак адреса



има и някакъв тулл наречен smac но не сам го пускал



Тема Re: Не знам що питаш туканови [re: mega_kult]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано03.04.06 16:36



Smac работи - аз съм го ползвал. Това ще да е пробвай с мака на старата машина да видим, не се сещам за друго...


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Я дайте акъл, че изпуших вече! [re: kилиkaндзep]  
АвторLan (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 14:16



направи си едно фолдърче на тоя комп с новата инсталация , шерни си го и след това провери какво се случва с мрежата



Тема Re: някаква защита?нови [re: kилиkaндзep]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 11:28



Явно е по МАК адрес. Препиши си MAC-адреса от машината с която ти върви инета. ако си с winxp трябва да напишеш в команд промпт следното :
ipconfig -a и ще ти излезне следното

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : pc02
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Unknown
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection 2:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : SMC EZ Card 10/100 PCI (SMC1211TX)
Physical Address. . . . . . . . . : XX-XX-XX-XX-XX-XX


запиши си PHYSICAL ADDRESS на листче и го вкарай на машината на която искаш да има инет също така и настройките като ip,subnet mask gateway i dns


УСПЕХ




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.