Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хубав ли е този лаптоп?  
АвторPitasta (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 09:55



Марката е Dell Latitude D600
Centrino 1,6GHz 512 MB 60 GB DVD/CDRW RADEON M 9000,14"TFT,USB, modem,LAN, Serial, Parllel,USB,TV,WiFi, IrDA, - $725
Кажете какво мислете за това. Давам лаптопа да ми е до 1200 лв, не повече
Ако не е хубав този, поне кажете кой друг лаптоп е хубав на такава цена. Трябва ми за бизнес - word, еxsel филми, интернет, трябва да има горе долу голяма памет, да има USB
Благодаря ви предварително



Тема Re: Хубав ли е този лаптоп?нови [re: Pitasta]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано20.02.06 11:50



Ползвам абсолютно същия, само че с малко по-ниска честота на процесора - 1.3 Ghz.

Имам го от почти 3 години.
За парите, за които говориш, е направо супер.
Дразни ме това, че има само 2 USB порта (с хъб този проблем се решава).
Освен това не знам на кой стандарт ти е wifi картата - има възможност да е и 802.11g. Моята е 802.11b, което за локална мрежа е бавно. Но винаги може да се ползва и вградената мрежова карта.

Моят твърд диск е на 5400 rpm и е 40 Gb. Този, за който говорим, е 60 и се надявам също да е на 5400 rpm.

Капакът на дисплея е мааалко гънещ се и гумичката за молив, дето играе ролята на мишка, понякога опира в дисплея. Това не е проблем, но оставя следи, които се почистват лесно. Аз съм решил този проблем, като между клавиатурата и дисплея слагам едно специално много меко парче плат, когато е затворен.

Видео картата е хубава, с 32 мб отделна памет, досега не ми е правила проблеми - всичко си тръгва на нея (не играя игри).

Клавиатурата е удобна.
По форумите казват, че лявата страна се нагрявала доста заради твърдия диск. Аз не съм забелязал такова нещо. Затопля се, но в никакъв случай не е дискомфортно.

Виж как стои въпросът с гаранцията.
Аз съм с 3 г. пълна гаранция и я използвах много добре.
Преди няколко месеца от време на време спря да ми светва дисплеят. Обадих се на Dell и дойдоха и ми го смениха на място (е, в Щатите...).
Не казваш на каква резолюция е дисплеят. Моят е XGA (1024х768). Върши работа, но личните ми предпочитания биха били 1400х1050. За съжаление не можех да избирам, когато го купувах. Това е въпрос на личен вкус, но при по-голямата резолюция виждаш повече клетки в Excel.

Освен това имах проблем с хард диска (появиха се някакви лоши сектори - Хитачи) - пратиха ми нов (Fujitsu Siemens).

Модемът така и не съм го пробвал. :) Сложил съм му един Bluetooth модул и работи без проблеми с телефона ми. Също така IR портът работи безпроблемно.

Аз платих навремето за него около $1900.

И моят навремето беше с 512 Мб памет (на един слот, вторият беше свободен). Възползвах се от свободния слот и му ръгнах още 1 Гб памет. Сега съм с 1.5 Гб и се чувствам прекрасно.

С две думи - на тази цена го вземай, без да се замисляш.



Тема Re: Хубав ли е този лаптоп?нови [re: Pitasta]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано20.02.06 13:14



много са красиви :)
а и цената ти е супер - нашите са на 1.4 и ги продаваме на същата цена
и то с ДВД или CDRW , но не combo...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.