Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови  
АвторДyлcинea (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 17:59



Става въпрос за Geforce FX5200 128 Mb, която не е с вентилатор а с някаква алуминиева пластина на нея.

Страх ме е да не вземе да се топи или подпали и осере целия компютър, какво мислите?



Тема Re: Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови [re: Дyлcинea]  
Авторalfa.dir.bg (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 18:13



Няма да се сдуха вече е "поправена"



Тема Re: Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови [re: alfa.dir.bg]  
АвторДyлcинea (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 18:19



Какво точно искаш да кажеш?

Ти виждал ли си как гори PC



Тема Re: Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови [re: Дyлcинea]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано14.02.06 18:53



Препоръчвам Ви да се отнесете към специалист който да се опита да монтира допълнителен радиатор или охлаждащ вентилатор. Това е спасението.

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови [re: Дyлcинea]  
Авторalfa.dir.bg (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 19:07



Транзисторът вече се е повреждал веднъж, сменян е, и е добавен радиатора. Макар температурата да изглежда висока в момента е в границите на допустимото.
За стопяване няма място за притеснения. Просто 200-300 градуса отгоре не могат да дойдат ей-така.



Тема Re: Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови [re: alfa.dir.bg]  
АвторДyлcинea (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 19:45



И какво излиза- продали са ми рециклиран хардуер. Еба си и работата



Тема Re: Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови [re: Дyлcинea]  
Автор Alkoholok (degustator)
Публикувано14.02.06 21:01



Това което казва Алфата се отнася за една малка гадинка в горната част на картата, която при тези модели масово гори ( и при GF5500 e така ) става въпрос за no-name карти. При марковите карти не е така.
След ремонта им слагат едно малко радиаторче примерно 10х5х5 мм, и това решава проблема.

Но смятам че тук не става въпрос за този проблем, при много карти ( най-често маркови Asus, Sapphire и др.) на по евтините модели не слагат вентилатори, а просто по големи алуминиеви радиатори ( пластината за която се спомена), това е предвидено от производителя и обикновенно е достатъчно, предимството е че такава карта е абсолютно тиха.

Нормално GPU-to при натоварване работи на 70-80 градуса ( безопасно е ), но при пипане пари, смятам че след като производителя е предвидил само пасивно охлаждане и картата работи без да забива, не маже , не прави артефакти, и щом не се оверклоква, по добре е да не се пипа нека си грее.

Допълнителен вентилатор само ще я направи по шумна



Тема Re: Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови [re: Дyлcинea]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано14.02.06 22:25



за 5200 е нормално, те са най-евтините и са по-бавни от 5500, 6600, така че не им трябва...

има изпълнения от неизвестни произв. с радиатори и вентилатори, като радиаторите им са много малки, а вентилатора се праши лесно (3месеца) и шуми, докато повечето маркови както вече са писали - MSI, Asus , са само с радиатори с голяма площ, така че да няма необх. от вентилатор.

Ако е под 90 градуса значи няма проблем въобще.



Тема Re: Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови [re: Kpъr]  
АвторБeлaдoнa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 11:18



да бе знам ги тея. Съседния PCI слот просто е неизползваем, щото радиатора е много голям!



Тема Re: Видеокартата ми се загрява и пари като я бутнанови [re: Бeлaдoнa]  
Автор Kpъr (член)
Публикувано16.02.06 15:04



така или иначе , съседния слот на AGP винаги върви като прекъсване комплект с него и не е препоръчително да се ползва




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.