Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за 3dfx Voodoo3 AGP 16MB  
Авторъ (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 11:38



Понякога компютъра ми става много бавен и едн ден реших да го отворя
и забелязах че радиятара на видео картата беше загрял така че чак ми изгори пръстите.
Трябва ли да му сложа вентилаторче защтото единпът в месеца прави такива работи.



Тема Слагай :)нови [re: ъ]  
Автор ngs (временНо...)
Публикувано06.02.06 17:23



Това е единственото слабо място на Вудутата ,че много пекат ,иначе качеството е феноменално а чипът и изработката отговаря на това изисквано от благородник ,но по някаква причина предназначено за геймърски цели... преди време :)
Тогава просто нещата се правеха за много пари от компании ,които влагаха духа на истината с професионализъм. Както знаете компанията 3DFX е правила симулатори за летци ,на които да се учат!!!.

Картата ти е повече от велика ,намери някакво голямо безшумно фанче,монтирай го и свиркай. Има и едни странични на залман или квато марка си избереш ,но наистина си е нужно охлаждане и това че са го спестили американците или някой оем производител ,незначи ,че не е нужен.
Давай и се кефи на мах :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: кодекнови [re: ngs]  
Авторъ (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 19:51



А да знае6 дали се маха радиятара и как 4е е залепен и е мн голям и да му сложа някой по малък с вентилатор просто в единия PCI слот немога да сложа икво устроиство

а ина4е картата си е добре с divx5 си гледам филми и добре без да се4е
при вси4ки настроики на минимум
но на divx6 се4е от време на време дали е от процесора или от картата
процесора е селерон на500мгх



Тема Re: Въпрос за 3dfx Voodoo3 AGP 16MBнови [re: ъ]  
Авторъ (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 19:58



благодаря ngs
а междудругото в драивара за вудуту има едни снимки
на Voodoo3 2000 и Voodoo3 3000 и там е показано че е имало и вариянти
с TV - out ама за жалост моита няма такава екстра



Тема Re: кодекнови [re: ъ]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано06.02.06 20:44



Слагай перка директно върху радиатора. В краен случай - нископрофилна



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема Re: Въпрос за 3dfx Voodoo3 AGP 16MBнови [re: ъ]  
Авторnikolay8O (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 21:29



това наистина са велики карти и наистина бяха с най добро качество за времето си, имах компютърна зала навремето това бяха първите ми карти, пекат си, работят си и всичко ок, аз лично още ползвам една таква останала ми от някога... и все още служи вярно, ползвам я заради тв-оута, това забавяне едва ли е от картата, тези карти ако прегреят компютъра замръзва!!! но не и да забавя, вероятно това забавяне е от виндовс и повечко накачени щуротии



Тема Re: кодекнови [re: Haчko]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано07.02.06 13:39



Такааааа, значи беше много отдавна но още си спомям:

радиатора на Вуду-тата се сваля с конец за зъби - копринен е и много здрав. Та пъхаш и търкаш докъто го претъркаш, а е добре да се свали защото "пластилина" с който са залепени не е най-топлопроводящото вещество известно нам. Като "отрежеш" стария радиатор МНОГО внимателно трябва да почистиш остатъците от чипа (предполагам че макетен нож ще свърши работа) след това - нов радиатор и пей сърце. Сигурно пак ще трябва да го залепиш с нещо щотот до колкото си спомням нямаха дупки тези карти. май има лепенки, ма аз съм ползвал и друга техника - мажеш чипа с термо паста но оставяш чисти 2 ъгъла по диагонал или и 4-те ъгъла, капваш там малко каноколит и пльосваш вентилатора отгоре и яко клок след това (а тия пущини носеха хич да не е)


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: кодекнови [re: ethernall]  
Авторъ (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 14:33



клок на картата ли имаш предвид и как

или на CPU то

и да попитам защо кога то е студен компа защо не може да се клокне
работи само на 66 мхз когато загрее го пускам на 75мхз
CPU celeron 500mhz 66*7.5
когато го пусна на 83мхз шина забива и не може да зареди виндолса
напрежение ли не му стига



Тема Re: Въпрос за 3dfx Voodoo3 AGP 16MBнови [re: ъ]  
Авторъ (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 14:39



а забравих
дъното е Acorp 6bx81 чипсет440бх

а и може ли да му сложа процесор Р3
че този селерон ми се вижда слабичък
за винХР
и аз тъи кат съм почнал да кажа че имам и 128мб рам



Тема Re: кодекнови [re: ъ]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано07.02.06 16:06



сигурно... имаш ли регулиране на волтажа? освен това ако ще клокваш сериозно ще трябва да помислиш за по-сериозно охлаждане.... иначе за видеото - бе нямаше ли некви тулове за клок на 3дфх карти....? не помня вече, бе инаше със сигурност

е тука има такиваи неща май:






Колкото повече - толкова повече!

Редактирано от ethernall на 07.02.06 16:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.