Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Още боклуци ....нови  
Авторwestll (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 21:29



Закупена от Технополис конфигурация - Hyundai Extreme H9110-667 със следните параметри:
RAM памет 1024MB DDR /400MHz/TwinMos/(2х512MB)
Процесоа р Intel Pentium 4 630 3,0GHz /L2 2MB/64bit/BOX
Хард диск 160 GB HITACHI /7200/SATA/8MB GB
CD-ROM DVD+-R/RW NEC
Видео карта ASUS 6600LE PCI-E 256MB/128bit/DVI/TVout
Мрежова карта 10/100 Mbit Lan on board
Кутия 350W
Дънна платка Foxconn Intel 915PL /LAN/SB 5.1
ГОРЕЩО ПРЕПОРЪЧВАМ ДА НЕ КУПУВАТЕ ТОЗИ БОКЛУК !!!



Тема Re: Още боклуци ....нови [re: westll]  
АвторЛидep (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 22:38



Че защо? На хартия машината изглежда добре, друг е въпроса вече, че аз готови конфигурации не купувам. Предпочитам аз сам да си сглобя компютър.



Тема Re: Още боклуци ....нови [re: westll]  
Авторtux (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 00:52



и какъв ти е проблема?
нещо в посочените паламетри?
кофти отношение цена/производителност?
лош сервиз/гаранционна поддръжка?



Тема какво точно му е?нови [re: westll]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано20.01.06 06:16



То най-големите проблеми за една машина идват от задклавиатурното устройство или така наречения USER. Я кажи кое точно не ти харесва и защо определяш машинката като "боклук". Да не се окаже че си един разбирко като колегата дето все реве че компа не му е наред и не иска да бачка а има една торба дискове от списания - архив от 3-4 години насам и като види неомазан комп вади торбата и почва да слага, да слага, да слага...... Последния път като му гепихме паролата и му пуснахме компа се оказа че при стартиране се стратират на 24 приложения.
А най-много реве че неговия зареждал windows най-бавно и адски много забивал. Просто кажи какво и има на тази конфигурация поне на хартия изглежда добре.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Редактирано от Диaн на 20.01.06 06:16.



Тема Re: Още боклуци ....нови [re: westll]  
Авторnikolay8O (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 14:27



хахахахахаххахахахахахахах
хахахаххахахаха
хахахахаа
ще ме пукнете от смях бе хора
много е прав диан това което казва, верно е че съм виждал доста хардуерни несъвместимости и виндовс просто не успява да се оправи с устройствата си..... обаче най честата хардуерна несъвместимост която наблюдавам е усер-пц................................................

известно време време бачках поддръжка, обаждат се по телефона:
- компютъра не работи
-какво му е
-ами не работи
-как така не работи? показва ли нещо на екрана?
-ами покава, виждат се иконките
-кое тогава не работи?
-интернета
-светят ли лампичките на модема?
-нищо не свети
-включен ли е модема в контакта?
-оле много се извиниавам одеве включвах ютията.......



Тема Re: какво точно му е? [re: Диaн]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано23.01.06 07:46



Мисля че броят на приложенията са най-малкия проблем на един компютър. Моите при стартиране на машината са 36. И нямам проблем.

Никого не искам да защитавам, но като се закучи нещо... не съм сигурен че всичко е до задкливиатурното устрйство. На един приятел просто win-а не искаше да се инсталира... какво ли не правихме, за да се окаже че имало дефект в дънната платка.

Но за Hyundai лаптопи не мога да кажа нищо лошо.



Тема зависи от приложениятанови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано23.01.06 11:12



Зависи много от приложенията ама човека много му харесват приложения за оптимизиране на работата на компа, за оптимизиране на РАМ-паметта, на процесора и т.н. Познай как се ускорява работата на процесора??? ами като се заредят в рам всички приложения които ползваш най-често, а как се оправя рам-а ?? ами когато се изчисти това което е излишно от него (процесора е на 100% докато трае процедурата) и като се скарат 2 такива проиложения компа само седи и това е. Или много интересно се получава когато се скарат 2 антивирусни Кешперски и Пандата (в случая са му сложени и 2-те).
За хардуерни проблеми нищо не казвам и аз съм попадал на кофти платки - проблема е че този нищо не казва конкретно.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Конфигурации Хюндайнови [re: Диaн]  
АвторPetar (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 22:12



Аз ще отговоря за Хюндайте, че човека не се обажда.
Действително са боклуци, аз си купувах също, но от по нисък клас, а човека е купил от най-високия им клас Extreme, като цените започват от 1400 лв само за компютъра.
Човек си мисли че купува Марков компютър, а то се оказва пълно дърво.
Основно фирма "Мултиелектроникс" предлага тези компютри.
Това е една сглобка такова сборище от жълти чарколяци никъде няма да намерите. Аз имам проблем с много шумен вентилатор 80 мм, отворих го да видя - цялото захранване куча марка - LPK2 - нещо да ви говори ???
Понеже не съм специалист поразрових да чуя и прочета мнения- хората ме съветват за хубаво захранване Фортрон, Seasonic, Zalman и др., задължително 12 см перка. Не ми се мисли другите неща какво представляват.
Така че заобикаляйте ги тез Хюндай - дрънчат им кутиите, изработени от една тънка ламарина



Тема Re: Конфигурации Хюндайнови [re: Petar]  
АвторЛидep (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 23:03



Ами смени си кутията и захранването, вярно губиш гаранцията ама...дори и да купиш компютър от нашите родни фирми, нищо не ти гарантира, че няма да имаш проблем и ако имаш,че те ще ти го оправят.
Иначе на хартия машината изглежда добре. Както ти казах в краен случай сменяш захранване и кутия и си свиркаш.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.