Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема PC<->PC освен чрез лан?нови  
Автор Catalizator (psychedelic)
Публикувано13.01.06 21:48



Освен чрез лан, как по друг начин мога да свържа два компютъра за обмяна на инфо (файлове). През УСБ?
merci




Тема Re: PC<->PC освен чрез лан?нови [re: Catalizator]  
Автор Haчko (страхкор)
Публикувано13.01.06 21:58



Дори и през принтерските портове можеш. Но трансферът е бавен.



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема Re: PC<->PC освен чрез лан?нови [re: Haчko]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано13.01.06 23:58



През серийните



Тема Re: PC<->PC освен чрез лан?нови [re: Catalizator]  
Автор ghs (познат)
Публикувано14.01.06 00:16







Тема Re: PC<->PC освен чрез лан?нови [re: ghs]  
Автор iwann (*******)
Публикувано14.01.06 04:01



Сигурно питаш от любов към спорта, защото свързването през LAN е най-евтиният и лесен начин. И се чудя на всички, които търсят други начини.



Тема Re: PC<->PC освен чрез лан?нови [re: iwann]  
Автор Catalizator (psychedelic)
Публикувано14.01.06 11:41



Не, поради други причини.
А може ли малко подробности за серийните, принтерските портове? Не е ли най-лесно през USB (ако е възможно изобщо), ако става - това искам да пробвам.




Тема Re: PC<->PC освен чрез лан? [re: Catalizator]  
Автор alteza (бясна съм!!!!!!)
Публикувано14.01.06 12:11





......и т.н.




Тема Re: PC<->PC освен чрез лан?нови [re: Catalizator]  
АвторБoб (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 13:33



Трябва ти само кръстосан кабел, има ги по магазините, ама можеш и сам да си го направиш.Порови в нета за инфо. Принтерския е доста по-бърз от серийния, но кабела треба да е до 2м(може и малко повече, ама става несигурно). В уиндоуса ти трябва протокол айпиекс/еспиекс и директ кейбъл кънекшън(има го в сетупа на уиндоса), а за дос става с нортон командер. Доколкото съм чувал има усб ланки, ама то си е пак лан карта

Абе някой може ли да ми каже защо в Мозилата веднъж като мина на кирилски не мога да се върна на латиница.Даже АЛТ+число ми дава само кирилски.Отивам в уърдпада например и там всичко си е наред



Тема Re: PC<->PC освен чрез лан?нови [re: Catalizator]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано15.01.06 07:30



ами най-лесно е резбира се - купуваш си УСН-лан карта и си готов. :)

та Иванушка Глупака искал да Изчука Василиса Прекрасната. и отишъл при даскала да го пита как да стана, как да си поиска. и даскала му казал - вземаш една тухла, туп по главата , и после чукаш докато е топла...
Ама аз не искам така - казал разочаровано Иванушка и отишъл при попа . и той му препоръчал същото. След много обикаляния, отишъл при една стара вещица, която му казала - ще ти направя любовно биле- отиваш през 9 планини в деста и т.н. намираш пещерата на змея, отрязваш му крилата и ми ги донасяш... Та след неколко години скитосвания и боеве, нашия носи крилата на змея.
Вещицата правила, варила, дала му отварата, която миришела много гадно и казала -
Даваш я на Василиса, и тя като я помирише, ще и се замае главата. възползвай се от момента, вземи една тухла , туп по главата - и чукай докато е топла



Тема Re: PC<->PC освен чрез лан?нови [re: Бoб]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано16.01.06 18:20



А защо ми се струва че "принтерския" и серийния портове са едни и същи? Може и да бъркам разбира се ...

Връзката можеше да се прави през Паралелен порт - имаше схема как да се върже кабела в една от книгите за ДОС 6 на времето. Под дос ставаше с изпълнение на 2 ехе-та като единия компютър получаваше статут на "мастър" а другия на "слейв" - получаваше се достъп до хард диска на подчинената машина. Общо взето преди 10-тина години точно с такъв кабел изгоряхме на аверчето ИДЕ контролера (все още бяха на платка :)) самите кабели силно ме съмнява че ще ги продават по магазините но нищо не пречи да се провери ... с книгата в ръка и поялник може и сам да се направи.

Един единствен път съм опитвал жицата дали върши работа пор уиндоус - мисля 95 беше но не се случи нищо ...

Не мисля че има някакъв смисъл да се опитва подобно свързване при днешните обеми на файловете ...

За ЮСБ и Синьо зъбче не зная дали има начин да се ползват - търси в нета.

И на мен не ми е часно какъв ти е проблема с ЛАН-а освен това да си направиш живота труден

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.