Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помощ за закупуване на преносим компютърнови  
Автор Cvetko ()
Публикувано04.01.06 07:22



Здравейте и Честита Нова Година!
Много ще съм благодарен, ако някой ми каже от къде най-изгодно може да се купи преносим компютър и каква марка е най-оптималния вариант като цена-качество.
Благодаря предварително!



Тема Re: Помощ за закупуване на преносим компютърнови [re: Cvetko]  
Авторsasho (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 19:28



Преди две седмици си взех Нр 6125 за 1670 лв. с отстъпката от Техномаркет Европа. Около 6 месеца дебнах за цени, марки , параметри и магазини.
От личен опит - или Техномаркет или Технополис може и Метро.



Тема Re: Помощ за закупуване на преносим компютърнови [re: Cvetko]  
Авторochinko (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 20:26



Току-що купих и аз един лаптоп от Технополис, не за мен, но ме викаха за консултант.

Също се бях прицелил в HP 6125, но в крайна сметка взехме Fujitsu-Siemens Amilo L1310G за 1809 лв заради двойно по-дългата гаранция.

Иначе за HP-то четох доста и ми хареса много. За Fujitsu-то още нищо не мога да кажа, предстои да разбера.

Добре е хем да им видиш сайтовете на Технополис и Техномаркет, че и други има доста, хем да потърсиш по-подробна информация за моделите, които ти хванат окото и ти отговарят на бюджета, но в крайна сметка като ги видиш на място, ще прецениш според размера и формата на екрана, кой ти пасва най-добре.



Тема Re: Помощ за закупуване на преносим компютърнови [re: sasho]  
Автор Haчko (страхкор)
Публикувано09.01.06 21:29



Аз пък точно от тия три магазина бих препоръчал да бяга далеч. Това не са истински магазини, а (особено "Метро") тържища. Да търси вносителите на мониторите, това е най-добре според мен. За марката... бих избирал между "Samsung", "NEC" и "Philips" - който предлага най-изгодни гаранционни условия, показателите и цените са почти еднакви вече



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема и аз съм затънал в каталозинови [re: Haчko]  
Автор ventzo (приятел)
Публикувано09.01.06 22:13



Здравейте,

И аз в момента се ровя из сайтове и каталози за да си избера нещо подходящо за моите нужди.

Acer, Fujitsu Siemens, IBM, SONY и т.н. главата да те заболи.

Но никои по форумите неможе да даденещо конкретно и еднозначно.

Нима наистина точен отговор.

Всеки си върти и суче и се към личните си предпочитания ходи.

Интересува ме следното и се надявам да има някои които наистина да отговори конкретно и по точно от колкото на другите "питачи" по форумите.

1. Желанието ми е да е AMD64
2. 512 RAM
3. DVD RW
4. Видеокартата да не е вградена и да е поне 128MB
5. 15" Display
6. Батерията то е ясно по голям живот да има

А сега да кажа и цената която ми е по силите около 2000 лв с ДДС.

Лаптопа ще го ползвам абе, за всичко по малко, предпечат, игрички то другите неща не изискват кои знае какви възможности.

Гаранция знам че може да се докупува но нека да не е по малко от 2 год.

Надявам се да не съм испуснал нещичко но ще го допълним. ;)

Мерси предварително.



Тема Re: и аз съм затънал в каталозинови [re: ventzo]  
Автор Haчko (страхкор)
Публикувано09.01.06 22:45



Е, извинявай, ама изискванията, които си поставил, са малко височки за определената цена. Освен може би "Acer", но аз не я уважавам тази марка...



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема Re: Помощ за закупуване на преносим компютърнови [re: ochinko]  
Автор brock (Mondeo 1.6 16V)
Публикувано10.01.06 12:07



И аз съм с FSC L1310G и съм доволен от машинката. Единствено и сложих още 512 РАМ и сега съм с 1ГБ.
И аз търсих, разглеждах и четох доста по въпроса с преносимите компютри и за нуждите които имам реших, че най-доброто съотношение цена/качество/гаранция е именно сименса.





Тема Re: Помощ за закупуване на преносим компютър [re: brock]  
Авторжeнтзo (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 12:32



от къде го купи и за какви пари с допълнителната рам

10х



Тема Re: и аз съм затънал в каталози [re: Haчko]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано10.01.06 20:28



аз навремето много я уважавах - още ми работи една Екстенза 365 233 мхз с ХР :) но отдавна не съм купувал нищо тяхно.

сега шефа иска да почнем да купуваме от тях - и те не могат да осигурят по 200 бройки от модел - директно от фабриката - 10 от тия, 20 от тия :) егатии..
а им правим поръчка за 2000 бройки.

а като каза човека видеото да е с "поне 128 мб" ми звучи, като че ли му се искат 256 а защо не и 512 видеорам :)



Тема Re: и аз съм затънал в каталози [re: ventzo]  
Автор Kpъr (минаващ)
Публикувано12.01.06 00:52



обикновените стандартни ATX кутии имат и вариант с дръжка за носене отгоре - това е единствения начин да имаш "преносим" компютър с видеокарта която не е вградена.

Иначе ако говорим сериозно бих препоръчал fujitsu-siemens или sony.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.