Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:59 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Гаден номер  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 16:19



Здравейте! От извесно време компа ми върти гаден номер. От време на време без никаква закономерност и цикличност 'умира' за известно време, а понякога се събужда само с ресет.Най-интересното е че винаги събуждането се получава ако се обърна към него от друг комп през локалната...Сканирах с кво ли не за вируси - нищо. Сменях рам и видео - пак нищо. Компа е CPU Athlon 2400+,MB Asrock, 512RAM, Video GF4. WinXP SP2. Пробвах с преинсталация на ОС, няма ефект. Някой може ли да хелпне по проблема или да вземам базуката...



Тема Re: Гаден номернови [re: Mишo]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано12.01.06 16:34



кво разбираш под умира? забива или минава в стендбай и не можеш да го изкараш?


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Гаден номернови [re: ethernall]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 16:38



Забива. Ни мауса мърда ни на клатикурата обръща внимание...



Тема Re: Гаден номернови [re: Mишo]  
Автор iwann (*******)
Публикувано12.01.06 16:59



Ако забиваше, няма логика да го "събуждаш" от мрежата. Най-вероятно се хибернира - виж му пауър опциите и изключи това мислено-недомислено-недоправено нещо. От доста години ползвам компютър и никога хибернацията не е работела както трябва - само с ресет бутона се събужда който и да е компютър.



Тема Re: Гаден номернови [re: iwann]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано12.01.06 17:12



е това което описва човека прилича на забиване не на хиберниране... ма наистина пък няма логика да се "буди" по мрежата


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Гаден номернови [re: ethernall]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 17:20



Вервайте ми бе хора.Всичко в пауър опциите е изключено, а направо си забива.Мишока не мръдва от екрана, не мога да включа нумлока например.Всички признаци на забивка.Забравих да спомена че все пак запомня клавишната последователност и като го събудя след спечифично изписукване я изстрелва....



Тема Re: Гаден номернови [re: Mишo]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано12.01.06 17:31



Това вече е паранормално!



Тема Re: Гаден номернови [re: Dorian Gray]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано12.01.06 17:36



С коро попадах на един подобен проблем.
След неколкодневна борба с копонентите се
оказа че проблема не е в тях , а в гадната мишка



Тема Я па я...нови [re: bigg_red]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано12.01.06 17:43



... много странно ма знае ли човек.... да пробва другаря с друг мишок и да каже дали се е оправило да знаеме


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Гаден номернови [re: bigg_red]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 18:04



не е от мишока.Всъщност всичко съм подменял освен дъно и процесор. И това ме навежда на мисълта че май нещо по дъното не е наред, защото още като нов комп ХР при инсталацията изрева че нещо не му е наред в мемори стека и затова подменях рам.После уж всичко мина нормално, ама знае ли човек... След време пък имах проблем с вградената лан. Четеше пакети, а пък не сендваше.Всички признаци на изгоряла ланка. Преинсталирах драйверите и се оправи... абе не знам вече какво става.Обърках се съвсем.Интересното е че понякога с дни не го прави, понякога на ден по 3-4 пъти. А!!!, може ли да е от захранването?



Тема Re: Гаден номернови [re: Mишo]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано12.01.06 18:34



Може
Мери с мултицета



Тема Майтапчия:)нови [re: bigg_red]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 18:37



Шегувай се, ама на мен ми се реве...



Тема Re: Майтапчия:)нови [re: Mишo]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано12.01.06 19:30



Не се шехувам
Нъл виждаш , че и аз рева бре



Тема подобен "Гаден номер"нови [re: Mишo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.01.06 10:33



Моя го имам от 1 година и ми върти подобен гаден номер ама не се събужда по мрежата за съжаление. Проблема се появява когато почна да слушам музикално CD нормално си го развърта, буферира, свири после пак си развърта буферира и т.н. ама в един момент забравя да развърти CD-то и като се изпразни буфера същата картина - ни приема ни предава по лана, клавиатурата и мишката не ги възприема дистанционното (възприема го обикновенно като USB клавиатура) също. Единствено ресет го оправя.

Е вече си мятам дисковете на харда и от там ги слушам че да не ми прави този номер де.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Майтапчия:)нови [re: Mишo]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано13.01.06 15:46



я кажи какъв ти е професора и на ква дъска си го качил... пусни един мемтест...


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Майтапчия:)нови [re: Mишo]  
Автор sheki (рибка :))
Публикувано14.01.06 11:41



провери температурата на процесора ... да не би да е форсиран , също го пробвай как работи на по ниска честота пусни го на по малка шина , виж си и таймингите на паметта , ако трябва си сложи и по-нов биос само да не забравиш да си запазиш стария. интересното в случая е че ти се буди от лан ....може да се окаже дъното предполагам че си го пробвал и с по-хубаво захранване !!!

просто и лесно

Редактирано от sheki на 14.01.06 11:43.



Тема Re: Майтапчия:)нови [re: sheki]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 13:20



про(ф)есора си е направо леден.сетих се за това и сложих да кутията 2 допълнителни кулера да му духат като студентка с отличен.Не съм го клоквал а тимингите на паметта са свалени до минимум.Никакъв ефект.Единствено с манджата не съм пробвал.Онзи ден се светнах че може да е от нея, ама в момента нямам под ръка свястно захранване.все пак май най-вероятно ще дойде от тъпата жълта 'дъска' на асрок виа. Кво ще кажете, с къв модел ще е най-добре да я заменя?



Тема Re: Майтапчия:)нови [re: Mишo]  
Автор sheki (рибка :))
Публикувано14.01.06 18:44



не бързай за дъно докато не пробваш др захранване :) вервай ми

просто и лесно


Тема Май има напредъкнови [re: Mишo]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 10:02



Реших пак да пробвам с плъхчето.Само че взех USB. Засега всичко е ОК. Може ли да излезе от PS2 порта?



Тема Re: Гаден номернови [re: Mишo]  
Авторnikolay8O (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 00:37



подобни главоболия си имах с едни изсъхнали елекролити, погледни за подути кондензатори по дъното и вътре в захранващия блок, като поизсъхнат захранващите напрежения стават нестабилни и с пулсации и компа почва да прави каквото си иска



Тема Re: Май има напредъкнови [re: Mишo]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано20.01.06 12:47



може що да не може.... дано това да е бил проблема и да е ОК сичко за в бъдеще


Колкото повече - толкова повече!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.