Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ups ili?нови  
Автор _tq_ (непозната)
Публикувано30.11.05 23:36



Здравейте, много често в къщи има прекъсвания на тока, така наречените токови удари и се притеснявам, че скоро ще ми замине компютъра, затова ви моля да ме посъветвате от какво имам нужда - от ups ли или от разните му устройва за защита от токови удари, които на мене ми приличат на най обикновени разклонители. Ще съм благодарна ако ми помогнете, за да зная какво и от къде да търся



Тема Re: ups ili?нови [re: _tq_]  
Автор Haчko (страхкор)
Публикувано01.12.05 00:55



Най-добре и двете. Ако не можеш да си позволиш голям финансов разход - предпазител (surge protector), но не случайно избран, а марков. АРС продават за по 40-50 лева хубави.



В комиксите човекът отляво винаги говори пръв.

Тема Re: ups ili?нови [re: Haчko]  
Автор;) (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 00:38



много се бъркат тези две понятия: токов удар и прекъсване на тока.
прекъсването си е спиране на напрежението, докато токов удар е съвсем друго нещо като например повишаване или намаляне на напрежението от нормалните 220 волта. тези протектори пазят само от токов удар - тоест ако напрежението се повиши и стигне например 400 волта(случвало се е), или да падне до 150 волта (и това се е случвало и също е доста опасно), може да запази компа от повреди. но не може да те предпази от спиране на напрежението за 30 секунди например, както понякога става. това спиране е най-опасно за компа - да ти спре за 10 секунди и пак да тръгне. и затова най-добре е упс (ама че излиза на кирилица).



Тема Re: ups ili?нови [re: ;)]  
АвторAcя (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 02:04



A няма ли UPS-и с вградени предпазители за високо/ниско напежение??? Дори и да не са много мощни, например да може да изкара компютъра 10 минути без захранване от ел-мрежата.

И друг въпрос: UPS-ите с подменяеми акумулаторни батерии ли са? Или са с оригинални акумулаторни пакети, които след изразходване на капацитета им не стават повече и трябва да се купува нов UPS?

И ще съм много благодарна, ако "всезнайкото" Начко не ми отговаря - аман от страдащи от мании за всякакво величие.



Тема Re: ups ili?нови [re: Acя]  
Автор C_H ()
Публикувано02.12.05 07:49



UPS се делят на две основни групи.
- back
- smart

През първите токозахранването минава през електрониката, в най-добрия случай, а едва когато на изхода се усети спад или пик се вклщчва вевигата на акумулатора които регулира напревението. По неудачен вариант заради по-бавното реагиране.

Другия всичко подавано на изхода минава през батерията. Минус е че батерията заминава за 2 години и след това нова - подменят се но не са особено евтини. Но пък надеждността е много по-добра.

Цените на единия и другия тип естествено са различни - вторите с около 30% по-скъпи.
Препоръчителни марки APC, Mustek, Repotec и др. Аз мога да кажа тези зашото съм работил с такива и знам че нямат проблеми.

Непрепоръчителни марки Inform!!! Търски боклуци - много евтини - големи батерии, но елктрониката след година се скапва.



Тема Re: ups ili?нови [re: ;)]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано02.12.05 10:16



>"много се бъркат тези две понятия: токов удар и прекъсване на тока. "
към това да добавя, че се случва да се получи "токов удар", когато пуснат тока след като е бил спрял.



Тема Re: ups ili?нови [re: ;)]  
Автор _tq_ (непозната)
Публикувано02.12.05 10:57



Точно това съм направила и аз като съм объркала понятията - токов удар и прекъсване на тока, но вече разбирам какво ми е необходимо.
Хиляди благодарности на всички!!



Тема Re: ups ili?нови [re: C_H]  
Автор ex-man (дървен философ)
Публикувано02.12.05 10:58



Виж сега колко глупости написа.
Няма такова нещо smart UPS. Това си е фамилия на АPC.
Няма такова нещо като back UPS. Това също е фамилия на АРС.
Надеждността на on-line топологията (туй дето ти му викаш smart) е по ниска!

Не съм гледал скоро сайта на АРС, ама поне SmartUPS-и до 3000VA не са on-line топология!

Айде чети първо преди да даваш акъл.

______________
На всеки на пук!


Тема Re: ups ili? [re: ex-man]  
Автор C_H ()
Публикувано02.12.05 23:34



Следващият път когато решиш да ме упрекваш че съм давал 'акъл' се запитай щом си толкова в час защо ти не обясниш като хората, може защото упрекването е по-лесно от писането на няколко реда
Колкото до това дали са фамилии може да поспорим. Може да поспорим и затова дали в практика не са известни именно тези наименования, дори и дали не са взаимствани от марка/и.



Тема прав си,нови [re: C_H]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано03.12.05 08:30



че те понастъпиха по-силно от нужното, наистина можеше да ти обясни с добри думи къде си сбъркал.
виждам, че имаш практически опит, ползвал си UPS-и.

ама все пак, има работи, термини, които са установени от години, учат се в училища, ползват се в сериозни документации и фирми, и е добре да се знаят

основните видове са 3 , даже някои класифицират 4

1. Standby (offline ) UPS
2 OnLine UPS ( двойнопреобразуващ)
3 Line-Interactive UPS ( 3.а Делта конверторен)

подробости в нета, не ми се пише сега, извинявай..




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.