Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 19'' TFT монитор ?нови  
Автор Grafa™ (непознат)
Публикувано25.11.05 00:11



В това изобилие на 19'' монитори се чудя какъв да бъде?
Основни параметри

цена: до 700 лв.
вр. на реакция <= 12ms
ъгъл 160/160 H/V може и малко по малък
за предпочитане DVI

това е в общи линии
10х

Желанието да имаме това което нямаме ни пречи да ползваме това което имаме.


Тема Re: 19'' TFT монитор ?нови [re: Grafa™]  
Автор Helper© ()
Публикувано25.11.05 07:07



Моят монитор Samsung - SyncMaster 913v отговаря ама точно на критерийте ти! Доволен съм, имам само една забележка, но не знам дали не е характерна за всички TFT-монитори: Когато е в режим stand by и го включа му трябват няколко секунди за да достигне зададените стойности на яркост и контраст. Ползвам случая да попитам така ли е и при другите марки монитори?

П.П./ Съжалявам, не обърнах внимание, пък и не знам дали е DVI...

Редактирано от Helper© на 25.11.05 07:12.



Тема Re: 19'' TFT монитор ?нови [re: Grafa™]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 12:41



- друго не признавам вече



Тема Re: 19'' TFT монитор ? [re: Helper©]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано25.11.05 18:29



Мойто LCD е Acer AL1716 17" и си светва с постоянните параметри и въобще не се променя. На лаптопа ми е същото, както и на старите ми лаптопи пак е било същото. Или Самсунг ползват някаква тяхна си технология за светване или монитора ти не е наред, което е по-вероятно. Ако е в гаранция го носи на сервиз, може би осветлението на екрана сдава багажа. Чувал съм, че е на някакъв луминисцентен принцип лампата и нали знаеш, че преди да изгорят тея лампи почват да стартират по-бавно.



Тема Re: 19'' TFT монитор ?нови [re: 1]  
АвторHelper© (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 18:34



Хубаво де, но не бъди краен: когато търсех да си купя TFT-монитор още в Технополис попаднах на чисто нов Philips, изваден от кашон пред мен и с ...изгорял пиксел!



Тема Re: 19'' TFT монитор ?нови [re: Helper©]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 23:56



Не аз, а те са крайни... преди да си беше купил Samsung, трябваше да питаш тук или някъде другаде, а също и да прочетеш малко, не да залагаш на марката, като си мислиш, че тя е "най-добрата"
Ето и цитата в характеристиките на всеки монитор на Philips:

"Ярките и тъмните точки са дефекти в LCD панела. И докато някои производители все още считат ярките и тъмните точки в LCD панел за неизбежна част от производствения процес, при Philips не е така. Мониторите на Philips, съгласно стандарта Клас І на ISO 13406-2 се произвеждат с нулев толеранс за дефекти на LCD панела и се поддържат от нашата гаранция Perfect Panel™, която предвижда поправка или смяна на всеки LCD монитор, който показва дори само една дефектна ярка или тъмна точка."



Тема Re: 19'' TFT монитор ?нови [re: 1]  
Автор Grafa™ (непознат)
Публикувано26.11.05 00:20



Чесно казано за мен SAMSUNG не е критерии за качество и от нито един тяхен продукт не сам бил доволен досега(TV,GSM, ...)

Но си мисля че това време е отминало ? дали е така?
на този етап съм се спрял на SAMSUNG 913N - 700 лв. (Техномаркет.бг)

За и Против (Philips) ?

10х

Желанието да имаме това което нямаме ни пречи да ползваме това което имаме.


Тема Re: 19'' TFT монитор ?нови [re: Grafa™]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано26.11.05 09:33



Миналата седмица рових в нета да търся дизайнерски монитор 21" и си купих втора употреба

за 139$. Не, че съм компетентен, ама не мога да си представя, как този ще изкара по-добра картина при 0,255мм на пикселите срещу 0,24 на Дел-а? Пък за "чувствителната" разлика в цената да не говорим.

Зависи за какво ще го ползваш монитора, но като гледам техн. характеристики и цените, и са мониторите.
Гледам също, че всички 19" са с 0,297мм, а 17" са с 0,264мм големина на пикселите, което ме навежда на мисълта, че 17" ще е по-доброто от 19", а ако ще ти е за КАД и дизаин, бягай на втора употреба флат.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.