Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема BIOS Memory testнови  
Автор Jennifer:) (минаващ)
Публикувано29.10.05 19:42



При стартиране на компа започва тест на паметта с BIOS Award.
Как може да се забрани тази проверка?



Тема Re: BIOS Memory testнови [re: Jennifer:)]  
Автор TRN (ентусиаст)
Публикувано29.10.05 20:59



Да не би да работиш с "Правец 16" и ти забавя стартирането, та искаш да забраниш теста, или си намираш някакъв въпрос за задаване. Според мен, не е добре да се спират проверки на ниво BIOS.



Тема Re: BIOS Memory test [re: TRN]  
Автор Jennifer:) (минаващ)
Публикувано29.10.05 21:37



Ако знаеш отговора, кажи, ако искаш де.
Недей да ми остроумничиш.
Не питам за себе си.

Иначе компът е с дъно 440BX. Този тест на паметта някой път доста се забавя.



Тема Рам тест - disabledнови [re: Jennifer:)]  
Автор ngs ()
Публикувано29.10.05 22:42



Ми потърси настройка за рамтест ,която е дадена enabled ,а за да я изключиш и да не брои по 3 пъти бавен тест... дай disabled :)
sori че немога да ти кажа подробности но дъното е старичко и непомня как се казваше :)) късмет

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: BIOS Memory testнови [re: Jennifer:)]  
Автор TRN (ентусиаст)
Публикувано30.10.05 09:00



Питането дали е за теб или не няма значение. Все пак аз съм дал отговор (не е добре да се спират тестовете на ниво Bios). Както беше казал един колега "за къде бързате толкова". Какво ли толкова ще изпуснеш, ако изчакаш системата да си направи тест на паметта (не случайно е сложен този тест). Нали за да тръгнеш да свършиш някаква работа трябва да си сигурен, че оборудването е проверено. Ако не е за теб, кажи на човека, че това е нормално, а ако иска да спринтира, трябва да си вземе по нова машинка.
А това, на което казваш, че е остроумничене е същото, което написах по горе, само че с по малко думи и мисля, че се повтарям.



Тема Re: BIOS Memory testнови [re: TRN]  
Автор iwann (*******)
Публикувано30.10.05 11:09



Press F4 to skip memory test



Тема Re: BIOS Memory testнови [re: Jennifer:)]  
Автор Kpъr (непознат )
Публикувано30.10.05 19:16



в страницата advanced - Quick Memory test е изключено.

Като се включи - смени се до enable, вече ще прави Бърз тест (Quick) което минава достатъчно бързо и не се забелязва че го има.

Без да се сменя тази опция, спирането на теста докато той върви в 90% от разпространените биос програми е с ESC бутона, а не с ф4, но може да има и такива...



Тема Re: BIOS Memory testнови [re: TRN]  
Автор Jennifer:) (минаващ)
Публикувано30.10.05 20:18



Да, прав си, че не е от значение заради кого питам.
Казах го, но не поясних че това е компютърът на племенника, който го ползва обикновено за игри и съвсем не е от търпеливите хлапета.
Може би оттам дойде недоразумението.
Благодаря ти за това, че си направи труда да ми опишеш по-многословно за какво става въпрос!



Тема Re: BIOS Memory testнови [re: Jennifer:)]  
Автор Jennifer:) (минаващ)
Публикувано30.10.05 20:19



Благодаря на всички, които ми отговориха!
Благодаря ви от сърце за инструкциите!
Пожелавам на всеки един от вас чудесна седмица - с повече хубави емоции и с по-малко студени дни!




Тема И не само :))нови [re: Kpъr]  
Автор ngs ()
Публикувано01.11.05 09:23



Точно така ,наиситна съм забравил добрите стари дъна :)
Кръг е прав.

advanced - Quick Memory - disabled (прави обстоен продължителен тест)
enabled(бърз тест)

а на теб пожелавам ,ако нямаш намерение да сменяш компютърчето... то дядо мраз да ти подари един хубав нов TFT Монитор ,за да ти пази очичките :)
Успех и Усмивки.... които да раздаваш и да получаваш... да береш плодовете на добрите си дела и да ти поникнат хуууубави Крила :))

По добре рано ,отколкото всеки път!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.