Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за DVD диск ?нови  
Авторeмa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 10:07



Здравейте фенове, попадна ми един DVD диск с бази данни, който искам да си го запиша. Информацията на диска е 6 GB. На пазара намерих дискове само с 4,7 GB, като продавачите ми казаха, че реалните им възможности са 4,2 GB....Не разбрах защо . Така също ми казаха, че за да си запиша цялата информация трябва да си закупя "двуслоен" диск, който е с повече възможности....до 9 GB. Диска не може да се запише на два по малки защото на него има едно exe с което си отварям файловете с базите данни.
Можете ли да ме посъветвате какво да напрявя и откъде да намеря по-големи дискове...
Благодаря предварително



Тема Re: Въпрос за DVD диск ?нови [re: eмa]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано25.10.05 11:21



еднослойните бланки са по 4,7 и но реалния им капацитет е 4,5 - деругото го изяжда файловата система... да трябва то двуслойна бланка 9Г.. имаше в метро последния път ма не бяха от най-фирмените, търси по магазините за дискове и компоненти. имай пред вид че са скъпи над 6 лева не знам точно колко... друг вариант ако имаш по големичък диск е да си направиш имидж на ДВД-то на харда и да си го маунтваш с някакъв тул от рода на Диимън туулс или Върчуъл клон драйв и така да го ползваш, пък като намериш двуслойна бланка да го запишеш тоя имидж на диск... провери и дали ти поддържа записвачката запис на двуслойни дискове - те отдавна вече не правят такива дето не поддържат ма ако е по-старичка може да е проблем това... ми тва е


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Въпрос за DVD диск ?нови [re: eмa]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано25.10.05 11:22



Добре са ти казали - трябва ти двуслоен диск. И естествено двуслойна записвачка. Твоята не си казал каква е.



Тема Re: Въпрос за DVD диск ?нови [re: D.H.V.]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано25.10.05 12:37



На Солунска там дето продават дискове са най-ниските цени за
двуслоини ДВД-та.Там иди и си реши проблема



Тема Re: Въпрос за DVD диск ?нови [re: bigg_red]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано25.10.05 12:52



де го туй по точно бре? и кви са цифрите?


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Въпрос за DVD диск ?нови [re: ethernall]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано25.10.05 13:07



Кат минеш Славейков и тръгнеш по Солунска по посока Витошка към 50-60 метра по нагоре.Ми цифрите бяха май под 5 лева за двуслоина



Тема Re: Въпрос за DVD диск ?нови [re: bigg_red]  
Авторeмa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 13:15



благодаря за мненията ,
вчера бях на Солунска...нямаше...казаха ми че трудно се намирали и били скъпички...над 10лв. А записвачка нямам...ще търся от познати...но както казвате ще трябва записвачката да записва двуслойни...Сложна работа..до края на седмицата трябва да го върна диска..а ми е полезен...



Тема Re: Въпрос за DVD диск ?нови [re: eмa]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано25.10.05 13:28



ми както ти казах направи си имидж на харда преди да го върнеш така ще можеш да го ползваш междувремено, а после като намериш записвачка да си го запишеш - например ползвам UltraISO, слагаш и един VirtualCloneDrive и пей сърце...


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Въпрос за DVD диск ?нови [re: ethernall]  
Авторeмa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 16:14



добре де, ако направя така както казваш....пак ли 6 GB ще ми заеме от диска...какво представлява тази хватка



Тема Re: Въпрос за DVD диск ?нови [re: eмa]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано25.10.05 17:03



Пак толкова ще ти заеме, ако имаш достатъчно голям диск, това няма да ти е проблем. Ама не стана ясно какво ДВД устройство имаш на компютъра (чете ли двуслойни ДВД-та). Ако се окаже, че не можеш и да прочетеш диска който са ти дали без "обади се на приятел" няма да стане

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.