Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Отново Laptopнови  
АвторOтнoвo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 21:26



Кое е по добре:


TOSHIBA Satellite M40X-163
Процесор: Intel® Celeron®M Processor 380 1.6GHz
Памет: 512MB
Диск: 60GB
Оптично устройство: DVD + - RW
Дисплей: 15.4" TFT WXGA 1280x800
Видео карта: Intel 910GML 128MB (UMA)
Детайли: 6-in-1 Bridge Media Adapter, 56K, LAN, integrated Wireless LAN (802.11b/g), TV-out, IEEE1394, 3x USB 2.0
Операционна система: Windows XP Home
Размери: 365x37x275 mm
Тегло: 3.1
Гаранция: 1 година международна гаранция

цена: 1779.00 лв. с ДДС

ИЛИ



ACER Aspire 3023WLMi
Процесор: Mobile AMD Sempron™ processor 3000+
Памет: 512MB
Диск: 60GB
Оптично устройство: DVD-RW DL
Дисплей: 15.4" TFT WXGA 1280x800
Видео карта: ATI MOBILITY™ RADEON® X600 64MB
Детайли: Li, 56K, 802.11b/g, 4 x USB 2.0 ports, 6-in-1 card reader; PC Card slot (one Type II); IEEE 1394 port; Infrared (FIR) port; External display (VGA) port; S-video/TV-out (NTSC/PAL) port; Headphones/speaker/line-out port; Gigabit Ethernet, Microphone
Операционна система: Windows XP Home
Размери: 363x32.9x 278 mm
Тегло: 3.03
Гаранция: 1 year warranty

цена: 1859.00 лв. с ДДС



Тема Re: Отново Laptopнови [re: Oтнoвo]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано25.10.05 22:06



На "Acer" параметрите изглеждат по-добри, ама аз тая марка не я уважавам...



...Крайно време беше да намажа нещо...

Тема Re: Отново Laptop [re: Oтнoвo]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано26.10.05 18:01



Машината на Тошиба има стерео конектори за тонколони и микрофон, както и външен VGA конектор, но това не ти е споменато в спецификациите. Аз ако съм на твое място и имам парите, директно вземам тошибата без да се замислям.

В момента ти пиша от подобна машина - M40X-132 модела, нямам никакви абсолютно забележки дотук. Преди месец го взех и работи перфектно.

За Acer какви наблюдения имам - ами лятото доста се разхождах по клиенти да им оправям софтуерни проблеми по машините, защото такава ми беше работата. Честно ти казвам, не съм ходил при лаптоп Acer, който да няма поне един дефект. Всички, при които ходих бяха "болни" от нещо. Последният посетен от мен имаше една дебела зелена вертикална линия по средата на дисплея. Толкова за ACER от мен, не знам случайност ли е, или са калпави...

Между другото, от къде смяташ да го купуваш? Аз ги гледах в Мултиелектроникс (www.computer.bg), но в крайна сметка си го взех от Технополис. Много лоши неща ми наговориха за Мултиелектроникс, не знам дали е от професионална завист или наистина е така, но ме отказаха да помирисвам този офис отново.

Редактирано от checho на 26.10.05 18:02.



Тема Re: Отново Laptopнови [re: checho]  
АвторOtnovo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 18:37



Да тези цени ти ги казвам и и гледам от computer.bg следователно от Мултиелектроникс.И май от там ще да е пък и те маи ги внасят така че би трябвало да са и най евтини незнам ще преценя.
В Технополис не са ли много високи цените?
А кажи ми това че видеото е вградено не е ли голиям недостатък?
Тошибата има ли IR и HDD-то каква му е скоростта на въртене и буфера му.
Незнам дай пове4е инфо.



Тема Re: Отново Laptopнови [re: Otnovo]  
Автор Kpъr (непознат )
Публикувано27.10.05 01:45



в лаптоп видеото няма как да не е вградено - не може да е друго. Варианта с ATi и с по-бързия процесор ще е доста по-бърз като 3Д, но ACER = най-големия (масовия) тайвански производител, което не вдъхва много доверие - както се случи, ако няма късмет може би ще се счупи бързо, не че японските не се чупят и те... зависи от колко високо ще ги пуснеш



Тема Re: Отново Laptopнови [re: Kpъr]  
Автор spasss ()
Публикувано27.10.05 18:50



А какво ще кажете за АСУС. В computer.bg предлагат почти на една и съща цена:
Модел: ASUS A3E-5003 Exceptional Video Mobile Office
Процесор: Intel® Pentium®M Processor 730 1.6GHz(FSB533) Sonoma
Памет: 512MB (256x2) DDR
Диск: 60GB
Оптично устройство: DVD dual (DL)
Дисплей: 15" TFT XGA 1024x768
Видео карта: Intel 915GM up to 128MB
Детайли: Modem, LAN, 802.11gWLAN, 4 in 1 card reader, 4 USB 2.0, 1394IEEE, PC card, Audio DJ, parallel port, IrDA, ASUS Power4 Gear+, mic in, speaker out, line in, Video Camera 1.3M pixel
Размери: 328x288x27~38 mm
Тегло: 2.65
Гаранция: 24 месеца
цена: 1849.00 лв. с ДДС

или
Модел: HYUNDAI Excellence 259-843
Процесор: Intel® Pentium®M Processor 740 (2MB L2 Cache, 1.73GHz, and 533MHz)
Памет: 512MB DDR II
Диск: 60GB SATA
Оптично устройство: DVD+-RW
Дисплей: 15.4" TFT WXGA 1280x800
Видео карта: Intel 915GM up to 128MB
Детайли: Gigabit LAN, 56K modem, 3 USB 2.0, S-video, IEEE 1394, 4-in-1 Card Reader, PCMCIA
Размери: 332.8x25.3x272 мм
Тегло: 2.7
Гаранция: 2 години
цена: 1899.00 лв. с ДДС

или
Модел: IBM ThinkPad R50e UR0JABM
Инфо: с Intel® Centrino™ Mobile Technology
Процесор: Intel® Pentium®M Processor 725 1.6GHz, 2MB L2 Cache
Памет: 256MB
Диск: 40GB
Оптично устройство: DVD/CD-RW
Дисплей: 15" TFT XGA 1024x768
Видео карта: Intel Extreme Graphics 2 up to 64MB
Детайли: Wi-Fi 802.11b/g, Modem, Enet, Parallel, AC adapter, External microphone, External Display, Headphone/Line out, Microphone in, RJ-11, RJ-45, 2 USB 2.0; IBM ThinkLight
Операционна система: DOS
Размери: 332x38x269 mm
Тегло: 3.0
Гаранция: 1 year international warranty
цена: 1779.00 лв. с ДДС

или

Модел: ACER TravelMate 4061NLMi
Процесор: Intel® Pentium®M processor 725 1.6GHz
Памет: 256MB DDR II
Диск: 60GB
Оптично устройство: DVD-R +/- Dual double layer
Дисплей: 15" TFT XGA 1024x768
Видео карта: Intel Graphics Media Accelerator 900up to 128 MB
Детайли: WLAN 802.11g, 3xUSB 2.0 ports, Ethernet (RJ-45) port, Modem (RJ-11) port, External display (VGA) port,Microphone/line-in jack, Headphones/speaker/line-out port, PC Card slot (one Type II), DC-in jack for AC adaptor
Операционна система: bootable Linux
Размери: 364x38.9x279 mm
Тегло: 2.91
Гаранция: 1 year international warranty
цена: 1599.00 лв. с ДДС


Какво да избера? А не е ли по добре да се спра на Hermesnotebooks, че са по наблизко и освен това имат възможност за ъпгрейд? Кажете си мнението, защото аз също си търся компютър и съм пред много голяма дилема.



Тема Re: Отново Laptopнови [re: spasss]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано28.10.05 11:12



според мен си вземи такъв с дискретна видео карта а не с тия пръчки на интел...


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Отново Laptopнови [re: ethernall]  
Автор spasss ()
Публикувано01.11.05 10:03



Можеш ли да ми препоръчаш някой модел с подобни параметри и на долу горе такава цена? Какво имаш предвид под дискретна видео карта? Тези на Интел не вършат ли работа? Не съм някакъв маниак на игри, трябва ми за интернет и офис приложения, евентуално някой филм да гледам, снимки и т.н. Държа просто да имам стабилна конфигурация и да не пиша после по форумите "помогнете, поблем със захранването" или "грее ми процесора" и други неща от този род. Информацията на диска ми е по-скъпа отколкото би ми струвал самия компютър. Знам че на тази цена мога да си взема наистина много добра настолна система но си имам съображения да търся мобилна. Най-малкото и заради размерите и компактността - все пак всичко ти е събрано в една малка щайга и не е необходимо да си има специално място. Местенето, дори от стая в стая не е проблем.



Тема Re: Отново Laptopнови [re: Oтнoвo]  
Автор Cтaниcлaв! (Онзи)
Публикувано01.11.05 10:55



NEC, SONY и IBM са ми минали през ръцете, но по-здраво от Toshiba до сега не съм видял.
Купувай смело



Тема Re: Отново Laptopнови [re: spasss]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано01.11.05 11:22



за съжаление не съм гледал напоследък какво има...
иначе за дискретните карти виж има една тема в момента тука за шеърд и дедикейтед мемори - там съм написал за кво става дума, но щом няма да геймиш и интелската ще ти свърши работа:) Щом ти е толкова ценна информацията бих ти препоръчал да си вземеш ИБМ - имат едно софтче което следи вибрациите и паркира главите на харда при опасност... даже е много добре направено - може да ти показва в реално време как ти се накланя лаптопа в пространството


Колкото повече - толкова повече!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.