Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема трябва ми елементарно инфо за ъпгрейд на процесорнови  
Автордядo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 05:05



Здравейте,
Искам да си ъпгрейдна процесора на ултра-стария комп. Правя го просто за идеята, така че ще оценя, ако съветите не са от типа на "смени си компютъра". Понеже не разбирам нищо, ето няколко тъпички въпроса - ако някой отговори, ще съм благодарен:

- Когато се сменя процесора, задължително ли е да се ъпдейтва БИОСа?
- Задължително ли е дъното и процесора да са на една и съща честота? Дъното е на 100Мхц; сегашният процесор е Пентиум 2 на 350 Мхц; на дъното пише, че поддържа процесор до 600 Мхц, но всички Пентиуми около 500-600Мхц, които срещнах в нета работят на 133Мхц.
- Слагането на такъв процесор ще иска ли смяна на захранването?
- Ако някой има подходящ стар процесор (слот1), пуснал съм тема в купува-продава, макар че там пейстнах направо от нета и пише, че търся Компак Пентиум и т.н....:)
Благодаря предварително. Може наистина да ви звучи адски допотопно, старо и безсмислено:)



Тема Re: трябва ми елементарно инфо за ъпгрейд на процесор [re: дядo]  
АвторLiMu (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 08:15



Здравей Дядо:) Ами старичка машинка си имаш наистина.

- Когато се сменя процесора, задължително ли е да се ъпдейтва БИОСа?
- Не
- Задължително ли е дъното и процесора да са на една и съща честота? Дъното е на 100Мхц; сегашният процесор е Пентиум 2 на 350 Мхц; на дъното пише, че поддържа процесор до 600 Мхц, но всички Пентиуми около 500-600Мхц, които срещнах в нета работят на 133Мхц.
- не знам да има PII на 133Мхц, виж какви процесори поддържа дъното ти - пише го в книжката. Ако нямаш книжка намери дъното в интернет и направи справка.
- Слагането на такъв процесор ще иска ли смяна на захранването?
- Не.
- Ако някой има подходящ стар процесор (слот1), пуснал съм тема в купува-продава, макар че там пейстнах направо от нета и пише, че търся Компак Пентиум и т.н....:)
- Трудно ще намериш процесор на Слот1 ми се струва, а и дали си струва да го сменяш за 100-200Мхц...по добре му тури още памет, ще има по-голям ефект. Не си писал колко памет имаш.
Ади със здраве:)
Благодаря предварително. Може наистина да ви звучи адски допотопно, старо и безсмислено:)



Тема Re: трябва ми елементарно инфо за ъпгрейд на процесорнови [re: дядo]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 11:54



Има П3 на 700 MHz (7х100) слот1 виждал съм ги на едни IBM-ми , но не занам дали ще тръгне на твийто дъно



Тема Re: трябва ми елементарно инфо за ъпгрейд на процесорнови [re: дядo]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано07.10.05 16:42



Виж сиа деде да беше написал поне кво ти е дънцето.... явно си с некъф компак ма кажи кой модел, и иди на сита на компак намери последната версиа на биоса за твойто ПЦ и виж в описанието да какви процесори поддържа... освен това имаше едни такива преходници от слот 1 към сокет 370 с които можеш да си подкараш и П3 на сокет 370... не е безсмислено аз на едно слот 1 дъно бях пуснал един Целерон Туалатин на 1400 МХз, докът не гръмнаха дъното и процесора от токов удър.... (за туалатина трябва специален преходник дето не се продава в БГ и ми го донесоха от щатите). Иначе сега пак с едно такова дъно (BX440) чипсет съм пуснал стрия Целерон Копърмайн (800) на 1000.... други въпроси



Тема CPU P3:нови [re: дядo]  
АвторDANDY (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 19:28



CPU P3: http://bazar.dir.bg/read.php?f=47&i=149830&t=149830



Тема Re: трябва ми елементарно инфо за ъпгрейд на проценови [re: дядo]  
Автордядo (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 06:53



Благодаря на всички:)



Тема Re: трябва ми елементарно инфо за ъпгрейд на проценови [re: ethernall]  
Автордядo (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 07:52



Значи по последни данни моделът е Compaq Deskpro EP 6350, дъното е с 440ВХ чипсет, каквото и да означава това, хахаха:). Неизвестното в задачата е какъв процесор мога да ръгна, а неизвестното е още по-такова, след като разбрах, че съществува преходник към сокет 370 не мога да намеря кой е най-бързият процесор, поддържан от дъното. Сайтът на hp е малко объркан по този въпрос...



Тема Re: трябва ми елементарно инфо за ъпгрейд на проценови [re: дядo]  
Авторforum (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 16:49



ей ти отговор на същия въпрос
тука

http://hardware.mcse.ms/archive17-2004-11-100916.html

What is the maximum processor for a 6350 Compaq ?

This is a Deskpro EP 6350? If so, the CPU speed is currently 350MHz, and the
maximum possible would be a 600MHz Slot 1 Pentium III, operating at 2.0v (!) and
100MHz (!) front side bus.

Make sure any PIII is a Katmai PIII. The easiest way to tell is to
check the L2 cache. Katmais use a 512K half speed L2 cache. Coppermine PIIIs
use a full-speed 256K L2 cache.

може и да греша ма
ти твоя отварял ли си го
щот по принцип в по старите компаци процесорите са в една касетка
дет се вади с едно щракване на пръстите дет се вика
кат се сдуха просто се сменя веднага
и аз имах планове за стария ми компак на 450 мхз
но като го отворих и видях за кво стаа въпрос се отказах
сложих още 128 рам и 20 гиги диск
после събрах пари и си зех нов
ъпгрейдваем



Тема Re: трябва ми елементарно инфо за ъпгрейд на проценови [re: дядo]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 18:06



Забрави за преходника, няма да запали с него. PIII Katmai 600 е най-бързия, който можеш да сложиш. Внимавай да не попаднеш на Coppermne, ще ги различиш много лесно по кеша, твоя трябва да е 512К. Изключваш компютъра, сменяш процесора и палиш наново, нищо друго не трябва да правиш. Успех.



Тема Re: трябва ми елементарно инфо за ъпгрейд на проце [re: Жopo]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано10.10.05 23:17



защо мислиш че няма да тръгне един копърмайн на 600МХз с преходник?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.