Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Ъпгрейд или употреба до последно?нови  
АвторБpиraнтe (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 13:58



Здравейте,
Напоследък се замислям кое е по-добро-да си ъпгрейдваш компютъра периодично(да речем всяка година или година и половина) или да си креташ със стария компютър докато го хвърлиш и си купиш нов. Предполагам, че накрая като сметнеш изхарчените пари няма голяма разлика, но пък при първия вариант постоянно имаш актуален компютър. Честно казано не съм питал по фирмите колко може да ми струва един ъпгрейд без изсилване.
Например в момента съм с един Athlon 2500+ XP, 512MB DDR RAM 400MHz, 80 GB Seagate, Video 5200 Nvidia 128 RAM... Та, бихте ли ми дали съвет в тази насока. Компютъра го ползвам основно за игри, филми, интернет, тук-там конвертиране на филми.



Тема Re: Ъпгрейд или употреба до последно?нови [re: Бpиraнтe]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано08.09.05 14:35



Карай до последнооо
Техниката не требе да се жали



Тема Re: Ъпгрейд или употреба до последно?нови [re: Бpиraнтe]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 14:36



смени си видеокартата, може да си вземеш още един диск
и да пробваш раид 0, евентуално нов процесор и още толкова памет
в този ред, дето съм ги изброил :)

Не казваш какъв монитор имаш но ако си със 17, смени го с 19 :)
- на 2ро място :) игрите на 19ка изглеждат доста яко
бих се пробвал и с по-голям, но са доста по-скъпи а и незнам дали
е удобно... в един момент трябва да започне да става неудобно голям
размера на монитора и ми се струва че 19 е оптимално.
все пак го гледаш от полвин метър.

интересно някой пробвал ли е монитор с друг фомат примерно 16:9
тогава сигурно ще е готино да е с по-голям диагонал, за да има същата
височина



Тема Re: Ъпгрейд или употреба до последно?нови [re: Бpиraнтe]  
Автор Tweeg ()
Публикувано08.09.05 15:25



караш до дупка и това е, после нов.

Това с ъпгрейдите не си струва освен ако не си пестил пари при покупката и си взел по-малък диск или по-малко памет. Иначе ако при покупка си си правил добре сметката за какво ще го използваш не ти трябва ъпгрейд.

Като гледам машината ти си е много хубава. Най-много някоя игра да я "издъни", ама струва ли си заради една игра да потрошиш $100-$200. Я я играеш един месец я не.

А за ъпгрейдите какво да ти кажа. Няколко приятеля се хванаха на тази въдица и няколко месеца след като ъпгрейднаха старата машина си купиха нова. То се почва едно по едно - айде малко памет, айде нов диск, айде видео, а-а-а ама то не става за старото дъно, айде ново дъно, ама сега пък паметта кофти, айде нова памет, а сега и процесор и като си направиш накрая сметката - по-добре да си си взел нова машина.



Тема Re: Ъпгрейд или употреба до последно?нови [re: Бpиraнтe]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано08.09.05 16:01



Фирмите май вече не се занимават много много с изкупуване. Единствения шанс е след 1.5 год да продадеш стария компютър на цяло и да купиш нов, но така едва ли ще спестиш повече от 1/3 от цената на новия ...

Реалните възможности са 2 - ползваш до последнот тоест около 3 години с дребни ъпгрейти - примерно малко допълнителна памет или/и нова видео карта от нисък клас - след което стария го мяташ и вземаш ново ПС на цяло.

Или другия вариант е непрекъснато ъпдейтване на компоненти от висок клас но за целта се искат много пари - примерно сега си купуваш върха на сладоледа ФХ 7800 ГТ / УЛТРА ... след 2-3 месеца я шиткаш с известна отстъпка на около 80% предполагам от магазинската цена, която едва ли е помръднала междувременно и вземаш следващия каймак който е излязъл. Но така пък непрекъснато трябва да се харчих и да въртиш в оборот от чаркове над 1000-1500$

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема юркай до последнонови [re: Бpиraнтe]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано08.09.05 21:35



Юркай до последно - не те знам какви игри играеш ама аз си джиткам доом3 на sempron 2400+ процесор със 512 рам, няма смисъл да слагаш всеки месец по някоя кинта отгоре още повече че 64 битовата серия вече яко тропа на вратата при нея ще ти се наложи яка смяна (май на всичко без диска) - просто няма смииъл за сега да влагаш кинти в тази технология. Още повече че излзе вече новия Windows Lоnghorn или както там му беше името доста се поозорих ама не мога се оправя с крака а щом и майкрософт изкараха нов 64 битов виндос (не знам каква работа ще върши) значи се гласи смяна на платформата поне според мен. Така че юркай до последно и после със събраните кинти спестени от ъпдейти си купи нещо актуално. Е евентуално може малко да качиш рама да не ти се торнмози диска ама ти си знаеш.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: юркай до последнонови [re: Диaн]  
Автор Бpиraнтe (непознат)
Публикувано09.09.05 09:50



Благодаря на всички за съветите.
Явно ще "юркам до последно"
Засега всичко което ми трябва си върви на компютъра, така че нямам повод да се оплаквам, дано по-дълго да е така.



Тема Re: Ъпгрейд или употреба до последно?нови [re: Бpиraнтe]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано09.09.05 10:47



Бартон 2500+ е за юркане до последно, вярно. Можеш да поекспериментираш в насока превръщане в 3200+
Другите неща са ти ги казали - повече рам, нов хард, ново видео и т.н.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: юркай до последнонови [re: Диaн]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 10:51



не съм го пробвал лично но и сегашната версия има 64bit:
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx



Тема Re: Ъпгрейд или употреба до последно? [re: Бpиraнтe]  
АвторDANDY (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 18:03



ТРЯБВА ТИ САМО РАДЕОН 9550 С 256МБ РАМ И 1 ГОДИНА НЕ ГО БУТАШ. МОЖЕ И ДА СЛОЖИШ ДОПЪЛНИТЕЛЕН ВЕНТИЛАТОР НА КУТИЯТА И ИЗДУВАШ МАЛКО ПРОЦЕСРОРА И ВИДЕОТО.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.