Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Обезшумяване на харднови  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано02.09.05 00:51



По какъв начин да си закрепя дразнещо бучащия Maxtor, тъй като компютъра ми е достатъчно безшумен, но не и в негово присъствие?
Мислех да сложа на дупките на планките на които се закачва харда някакви селиконови шайбички с канал, но такова нещо по магазините не намирам (или аз не обяснявам както трябва щот навсякъде ме гледат като рядко изцвъкаемо). Сигурен съм, че такива тампони съществуват, защото съм ги виждал по разни измервателни прибори.
Дайте някакви идеи, че най-накрая ще го пусна да виси на плосък ластик

Мерси!

Не всеки, който те измъкне от лайното ти мисли доброто!


Тема Re: Обезшумяване на харднови [re: Cremate]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано02.09.05 01:16



Бе и на ластик става, ама гледай да има галванична връзка с кутията (страх лозе пази).
Има нещо друго, обаче. Ако е твърдо вързан в кутията, вибрациите може и да предизвикват звук, но са с относително ниска честота (заради размерите на кутията). Ако го изолираш с нещо еластично, тогава честотата им се вдига (на вибрациите) и на теория скъсява живота му (на харда).
Най-чисто - пробвай се с Acoustic Management. Мисля че имаше некви тулчета на Макстор, които можеха да го нагласят - шумът пада, но и производителността също.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Обезшумяване на харднови [re: kитaeцa]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано02.09.05 02:33



Ооо, Китаец, де се затри в... тъмна Индия толко време?
Значи мен ме дразни бученето от самото въртене на диска, а не тракането на главите при четене и запис, но ако наистина това би намалило живота на диска, да не го правя! То и без това на максторите малко им трябва!

Не всеки, който те измъкне от лайното ти мисли доброто!


Тема Re: Обезшумяване на харднови [re: Cremate]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано02.09.05 03:49



Хехе, зад тъмна Индия Лято е, все пак :)
Бучене от въртенето? Хм... Не ми звучи като нещо здравословно :) Колкото до живота на Максторите - според зависи, знаеш. Имам един 30ГБ слим, който вече комай 5 годинка ще подкара (ако не я е подкарал), а компания му прави един 40ГБ събрат с година по-млад. Бая тръскане и разнасяне им се събира, ма не им пречи :) Основното при тях е, че са 5400 и двата.
На практика всяко нещо намалява живота им, така че прави това, което си намислил - все едно ще дойде време да сменяш харда :)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема конкретно питаненови [re: Cremate]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано02.09.05 09:51



Конкретно кое е проблема - извинявай че питам така ама проблемите основно са 2 - "свистене" т.е. високочестотен равномерен шум от лагерите или и аз не знам какво или "биене" тук вече се предават вибрации от харда към кутията и вече тя резонира или комбинация от 2-те.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Обезшумяване на харднови [re: Cremate]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано02.09.05 13:06



Ей, курабиец! Ха честито за зетия държавен изпит! Само не разбрах в "изпит" къде е ударението

Няма да си първият, който си провесва диска на ластик, даже по интернет някъде съм виждал да продават готови комплекти с едни еластични връвчици...

...Също така можеш да закрепиш макстора в някое кошче за боклук...



Много е щуро на плажа.

Редактирано от Haчko на 02.09.05 13:09.



Тема Re: Обезшумяване на харднови [re: Haчko]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано02.09.05 13:23



Ей, курабиец!  Ха честито за зетия държавен изпит! Само не разбрах в "изпит" къде е ударението 

Аз пък не разбрах кого е пребил

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Тема Re: Обезшумяване на харднови [re: kитaeцa]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано02.09.05 13:25



Никого не е пребил той, ама нали в другата тема черпи курабийки по случай взетия държавен... аз си гепих две



Много е щуро на плажа.

Тема Re: Обезшумяване на харднови [re: Haчko]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано02.09.05 13:28



Въх, тая тема с курабийките нещо ми убягва :(.
Нищо де - честито на "курабиеца" за взетия държавен изпит! :)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Обезшумяване на харднови [re: kитaeцa]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано02.09.05 13:57



Хехе, мерси и на двама ви!
Китаец, вземи си курабийка, че Начко май е твърдо решен да ги унищожи
Изанче тоя изпит е изпит, изпят...

Не всеки, който те измъкне от лайното ти мисли доброто!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.