Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема TV Tunerнови  
Автор delpx (непознат )
Публикувано25.08.05 10:28



Здравеите. Имам един тв тунер с чип saa7134 на филипс. До сега не съм се оплаквал от него обаче от 1 седмица на сам катоси го пусна да гледам тв. работи известно време след което картината забива но звука не. Така беше в началото след това почна да забива целия комп и трябва рестарт , но звука пак не забива. И вчера вече като пусна програмата за тв. компа забива веднага. Преинсталирах win но няма ефект смених слота и пак няма ефект. Най-интересното е че на току що инсталиран win с драйвери само за видео картата , саунда и тунера като пусна програмата за тв. компа забива веднага и след рестарта системата ми е прецакана. Дава ми грешки в драйверите на: TV Tuner , Saund , CD , CD-R, Plug&Play и други и тия грешки не могат да се оправят и трябва нова инсталация на win. Очевидно проблема е в тунера но повредата хардуерна ли е. Сега вече изобщо не мога да го пусна. Пробвах с Win98 i winXP с различни програми за гледане но резултата е същия. Не е от драйверите защото от както го имам тунера е с едни и същи драйвери и нямаше проблеми. Възможноли е да е някакъв вирус. Имам го от 2,5год дошло ли му е времето да йде на боклука



Тема Re: TV Tunerнови [re: delpx]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано25.08.05 11:13



Що не го пробваш на дуг комп?



Тема Re: TV Tunerнови [re: ethernall]  
Автор delpx (непознат )
Публикувано25.08.05 11:19



Ами сега нямам друг под рака но като се появи от някаде ще пробвам но преди си работеше без проблеми и на моя комп.



Тема Re: TV Tunerнови [re: delpx]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано25.08.05 11:35



идеята е да не е от друг дефектирал компонент - дъно, процесор, памет и т.н. ма си бутно от твоя диск на другото ПЦ да не му помажеш ОС-то на човека ако наистина тунера прави проблема



Тема Re: TV Tunerнови [re: ethernall]  
Автор delpx (непознат )
Публикувано25.08.05 11:52



Ще пробвам обаче ако не пускам тунера компа си бачка перфектно и няма признаци за дефекти. Гледах и за конфликти с IRQ и DMA няма всичко си е наред



Тема Re: TV Tunerнови [re: delpx]  
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 12:49



мда и аз имах такъв проблем, моя тунер е Chronos Video Shuttle II, честно да ти кажа не помня точно как го оправих. правеше ги тия номера под уинХП, по едно време даже не искаше да стартира софтуера за гледане а най често забиваше като пробвах да пусна телетекста, смених му оригиналните драйвери и софт и тръгна, сега ползвам драйверите за LifeView FlyVideo 2000 и DScaler и всичко си работи нормално. Дай модел на тунера, ОС, има ли сървис пак, с коя версия си на ДХ, може нещо от тия неща да се бърка с драйверите



Тема Re: TV Tunerнови [re: mi]  
Автор delpx (непознат )
Публикувано25.08.05 13:15



Ами тунера ми е същия и имам същите проблеми кажи от каде да си сваля драйверите.WinXP е без сървис пак а драйверите който ползвам са тези с който съм го купил програмата за гледане я имам но с тия драйвери пак забива. А и да те питам значи не е изгорял самия тунер а проблема е на софт ниво.



Тема Re: TV Tunerнови [re: mi]  
Автор delpx (непознат )
Публикувано25.08.05 13:19



този драйвер ли ползваш LIFEVIEW FlyVideo 2000 / 3000 20.46 WHQL



Тема Re: TV Tunerнови [re: delpx]  
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 13:47



да, тези са драйверите, само не съм сигурен за билд-а им, моите може би са по стари. мисля че на тунера му няма нищо, а е софтуерен проблема. аз от около 1 година съм на уин2к, щото ХП-то ми беше бая бъгаво и всичко е наред с тунера, даже и телетекста.



Тема Re: TV Tunerнови [re: mi]  
Автор delpx (непознат )
Публикувано25.08.05 14:01



При мене телетекса от както съм го купил тунера работи но не сменя страниците т.е. мога да си избирам страница и ми я отваря но ако тя има под-страници те не се сменят но телетекса ми е най-малкия проблем да ми заработи тунера е по важно. Ще ги пробвам тея драйвери и утре ще пиша кво става че сега съм на работа и няма как.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.