Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема монитор, който не пали веднаганови  
Автор gamina (someone)
Публикувано15.08.05 23:46



намирам се в момента на PC-то на баща ми и брат ми, където има следния проблем: при стартиране на компютъра монитора пали чак когато се зарежда уин-а, с неколкократно включване и изключване (на монитора) може да се излъже да се включи за малко и по-рано, но пак се изключва докато не зареди windows-a... понякога се старира нормално, но в повечето случаи е както вече обясних, съответно няма как да се влезне в биос-а, т.е. и да влезне човек няма как да види какво прави, монитора си е тъмна индия...
става дума за:
Athlon 1000Mhz
дъно: IWill - Ali Magic 1 Pro 5
biosa е Award
RAM 384Mb
video: Ge Force FX 5500, със RV-9000 на Gygabite го прави същото...
монитора е daewoo някакъв си...
някой някакви идеи? видео, монитора? това го прави периодично както и когато му скимне, май се оправя за малко само при прясна преинсталация на уин-а... в момента е ХР - задръстено до ушите с глупости.
ако някои има представа какво се случва - да споделя:) току-виж им оправим машинката.



Тема Re: монитор, който не пали веднага [re: gamina]  
Автор Haчko (нАукатамиехоби)
Публикувано15.08.05 23:53



На първо време огледай кабела за видеосигнала и неговите накрайници, както и видеокартата. Има вероятност причината да е лош контакт.



Много е щуро на плажа.

Тема Re: монитор, който не пали веднаганови [re: Haчko]  
Автор gamina (someone)
Публикувано15.08.05 23:57



ахам, така и така посред нощ ще го отварям ще погледна как е видеото, ама... преди няколко дни са сменили радеона със Ge Force.. пфу, като ги знам сигурно са решили да минат без да я завинтят мерси, дано да е само това, ще го видим.



Тема Re: монитор, който не пали веднаганови [re: gamina]  
Автор Haчko (нАукатамиехоби)
Публикувано16.08.05 00:11



Пробвай с друг кабел за видеосигнала Другият вариант е да се е прецакал AGP, но дано не е това.



Много е щуро на плажа.

Тема Re: монитор, който не пали веднаганови [re: Haчko]  
Автор gamina (someone)
Публикувано16.08.05 00:45



май-май откакто са го взели тоя компютър ги прави тия номера, или поне след първата година е почнал. досега рових в настройките на видеото, но си е зададен монитора като първо устройство, а и си ги прави тия мизерии от край време... още от преди да се включват ТВ, сателитни приемници и т.н. щуротии към него. лошото е че тука само тъпчат некви неща по компютъра и не знаят какво точно и защо са го инсталирали... сигурно и драйвърите са омазани, утре ще им ги преинсталирам ако не стане тая нощ, ако не - да се оправят.



Тема Re: тръгна???нови [re: gamina]  
Автор gamina (someone)
Публикувано16.08.05 02:51



не знам защо и не съм сигурна къде ръчнах и какво му сторих, но преди малко рестартирах и той взе че тръгна както си му е реда...
всъщност се разръчках из настройките на видеокартата, доколкото си спомням не смених нищо съществено, после смених една РАМ 128 с друга РАМ 128 и побутнах за всеки случай видеокартата... включих го и О чудеса, той запали. сега поне ще знам кога е палил и след колко време ще спре пак. всъщност при първия рестарт ми даде че има грешки във видео драйвъра и мен това ме навежда на мисълта че утре ще свалям драйвър за видеото ...



Тема вместо да се чудиш....нови [re: gamina]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано16.08.05 10:44



Вместо да се чудиш виж на каква разделителна способност и съответната честота "пали" картата под дефолт - преди време имах подобен проблем картата палеше на 100 херца а монитора държеше 85 и защитата го изключваше и трябваше да се изключи и пак да се включи когато заредеше операционна система, тогава системата го прехвърля под каква разделителна способноост и честота да ти бачка. Но това си беше за вградена видео-карта на която настройките бяха от биоса а не за външна така че.....

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.