Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хардуерен проблем ли е или не?  
Автор kилиkaндзep (приказен херой)
Публикувано13.07.05 17:10



Проблемът се състои в това, че от време на време (всъщност доста често, пре 20-30 секунди), щайгата ми забива. Курсурът на мишката изведнъж замръзва и така около няколко секунди след което се оправя. Странното е, че този номер се получава само когато съм в мрежа (връзката ми е през LAN). В момента в който я изключа вече няма такъв проблем- работи без забележки. Първо предположих, че се е сбозал Уина, после реших, че съм пипнал някакво животно. Сканирах с какво ли не - нищо. В пристъп на яд преинсталирах Уина с пълен формат, обаче в момента в който пуснах мрежата- пак същото. Единственото което ми идва на ум е някакво преебаване на LAN картата. Тя е вградена на дъното. Идеи?

П.п. Мислех да видя какво е положението под Linux, ама в момента нямам някое дистро под ръка.



Тема Re: Хардуерен проблем ли е или не?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано13.07.05 18:06



;о))) Welcome to the real world.

И аз вече го имам този проблем. Откакто оставих щайгата да се "обнови" от интернет със сървиз-пакове, секюрити ъпдейти и т.н. глупости - почнаха проблеми с товааа, оновааааа... Предложиха ми по-нова версия на драйвъра за видеото, и хоп!!! почна да работи идеално с DirectX9c, а преди не щеше... Предложиха ми обновление на драйвъра за тъч-пада, и хоп... Скрола почна да си работи нормално.... Но пък както ти споменаваш - засега през определено време мишката застива за малко, и после пак се оправя от самосебе си. Само че не е през 20-30 секунди, а доста по-рядко. ... Е, случва се. Ще търся по-нови драйвъри, или ще даун-дейтвам Windows до SP1 + няколкото секюритъ ъпдейта.


Щирлиц

Тема Re: Хардуерен проблем ли е или не?нови [re: kилиkaндзep]  
Авторnikolay8O (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 18:28



на мен ми се беше случвал подобен проблем... оказа се мрежовата карта, смених я и се оправи. пробвах я на друг компютър но като я сложих и той почна да забива по подобен начин



Тема Re: Хардуерен проблем ли е или не?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано13.07.05 19:54



да не би картата и мишката да са ортаци по IRQ?



Тема Re: Хардуерен проблем ли е или не?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано14.07.05 00:38



Виж да няма бой за системни ресурси, както предположи колегата по-горе. Ако не можеш да се оправиш, изключваш вградената платка от BIOS и пробваш с външна за $5. Ако и тя се гаври, значи е нещо софтуерно, но не ми се вярва, след clean install. Спомни си какво си правил и откога започна това засичане.

Mixy


Тема Re: Хардуерен проблем ли е или не?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано14.07.05 16:06



И при мен се получи нещо такова, откакто си качих Чуркодрънски... ъъъ Касперски, но го прави рядко!

Не всеки, който те измъкне от лайното ти мисли доброто!


Тема Re: Хардуерен проблем ли е или не?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Гpaдyc (непознат )
Публикувано14.07.05 20:28



И при мен го имаше този проблем, с малката забележка, че не през 20-30 секунди, а значително по-рядко и не само мишката, а всичко замръзваше. Сега да чукна на дърво като че ли нещата се кротнаха, но пак от време на време се присеща и забива. Не знам какво ли не пробвах - преинсталация, смяна на компоненти, деинсталиране на програми...абе всичко за което се сетиш, но проблема си остава.
единствено забелязах някакво подобрение като забърсах една папка в която си бях драснал инсталационен Джам. След като го махнах нещата като че ли се кротнаха и сега ми забива много рядко - обикновенно в началото, когато Касперски си прави някакви чекове там.



Тема Re: Хардуерен проблем ли е или не?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор kилиkaндзep (приказен херой)
Публикувано14.07.05 20:41



Мда, така си и мислех. Прецакването се оказа от картата. Боднах нова на слота и всичко си е наред вече. Мерси на всички за помща :-)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.