Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема общ принтер на два компютъра - проблемнови  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 09:56



Здравейте!
Съжалявам, ако е малко неадекватно заглавието, но се надявам да сте снизходителни и да ми дадете акъл за ситуацията
в общи линии проблема какъв е - два компютъра, един принтер.Не знам как е настройван, но колежката за да принтира, трябва да е включен моя компютър. Аз предполагах, че е достатъчно да е включен, но днес ми се оплака, че в петък стояла до късно и когато й се наложило да изпринти нещо, неуспяла/
Не ми се иска да й оставям паролата (преди бях без такава, обаче ми направиха забележка..) ,
та въпросът ми е - може ли по някакъв начин /какво трявба да се направи за да може принтера да си работи за всяка една независимо.



Тема Re: общ принтер на два компютъра - проблемнови [re: Пoли]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано20.06.05 10:32



За да работи независимо от компютъра, трябва да е мрежов, а не споделен (принтера). А това изисква известно разместване на мрежата.
Затова, бих ти предложил да си създадеш ограничен потребител на твоя компютър (без право да чете и да пише в твоите файлове) и да й оставиш паролата за него. Този ограничен потребител може да е и без парола даже, но трябва да може да управлява принтера (и да го споделя с останалите в мрежата). Това се отнася за ХР, с каквото, предполагам, си.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Не моженови [re: Пoли]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано20.06.05 10:32



Трябва да си купите или мрежов принтер или трети компютър.
Ако сте по-чевръсти, става и с ръчен превключвател (<20лв).
А ако сте още по-чевръсти, може в петък вечерта да си включвате принтера към другия компютър.
И защо колежката ти е работила в петък вечерта, а ти не - така не се прави кариера!



Тема Re: общ принтер на два компютъра - проблемнови [re: kитaeцa]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 10:56



Да, варианта с ограничения потребител май е най-удачен!
Хем и се избягва психологическия момент "ама ти на мен доверие ли ми нямаш.." и подобни. :)
Много мерси!



Тема Re: Не моженови [re: NikB]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 10:58



Защото не мога да си прежаля колопохода заради работа. Тя никога не свършва, а има по-ценни неща от това в петък вечер да се правиш на работяга (к'во си правил цяла седмица ;)




Тема Re: Не моженови [re: Пoли]  
Автор SimonP (comment)
Публикувано20.06.05 12:15



Късно ти видях въпроса, но ако сте с Windows XP няма проблем да се печата на споделения принтер, дори когато потребителя ти не е логнат. Но ако имаш парола на самия компютър, а не само на Win XP тогава е проблем.
А за да е съвсем независим принтера от компютър, трябва да се купи едно устройство което се нарича "Принт сървър", има вече и за двата стандарта - USB/LPT, проблема е, че струва пари - около 30-60USD в зависимост от къде ще го купиш и каква марка е. Това устройство се настройва и се явява като част от мрежата, а под Windows се казва на драйвера на принтера къде да го търси, например: "192.168.0.адрес на принтера" :)
Ако искаш подорбности - в профила ми пише как да ме намериш ;)

Хубавото на лошото и лошото на хубавото е, че все някога свършват.


Тема Re: Не моженови [re: SimonP]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано20.06.05 16:43



Я кажи, знаеш ли къде се продават такива устройства? И на мен би ми свършило чудесна работа за един плотер, а не знаех че има такива джаджи. Нямам спомен да съм виждал по магазините.



Тема Re: Не моженови [re: D.H.V.]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано20.06.05 18:34





Но е по-скъпичко от принтер-суич.


Щирлиц

Тема Re: Не моженови [re: D.H.V.]  
Автор SimonP (comment)
Публикувано20.06.05 22:16



www.reset.bg, правя ти извадка на всички модели. Не правя реклама на Ресет, но мисля, че в това отношение продуктовата им гама е най-богата:
PRINT SERVER (Parallel) 1port, ROLINE (25.15.6311) 54.8 49.8
PRINT SERVER (Parallel) 3port, ROLINE (25.15.6324) 78.5 71.4
PRINT SERVER (Parallel) 1port, CNet 27/06/05
PRINT SERVER (Parallel) 3port, CNet 84.7 77
PRINT SERVER (USB) 1port, CNet 27/06/05
PRINT SERVER (USB) 1port, Bluetooth 100m 68.8 62.5
PRINT SERVER (USB) 1port, Wireless-B (11Mbit),CNet 107.3 97.5

Цените са в USD без ДДС :)

Хубавото на лошото и лошото на хубавото е, че все някога свършват.

Редактирано от SimonP на 20.06.05 22:17.



Тема Re: общ принтер на два компютъра - проблем [re: Пoли]  
Автор kyky (изкукал :-))
Публикувано21.06.05 21:26



Освен да е включен компютъра, трябва да разрешиш "събуждане" при стендбай от мрежовата карта или по-лесното - да забраниш стендбай режима :-). Тогава принтера ще е винаги достъпен от другите компютри в мрежата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.