Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проблем  
АвторШoни (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 09:42



Както си работя и шляп - целия компютър спира да работи. Монитора изгася
а компютъра сам се изключва. И всичко това от 1 месец насам. Тествам го за вируси - няма. Иначе с ХР съм, Семпрон 2800+, 512 РАМ. Дали е хардуерен проблема или да си инсталирам ХР-то наново?



Тема Re: Проблем и при мен по същия начиннови [re: Шoни]  
Авторзakъcaл (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 10:50



И аз имам същия проблем, машинката ми е значително по-стара, ДЮРОН 800,128 SDRAM, дъно на GYGABITE s. A. Компютъра сам се изключва или рестартира а след рестарт даже неще и да се включи наново.монитора е здрав защото отчита като му дръпнеш кабела и дава "no signal", паметта смених с друга и с новата е същото, пробвах с друг харддиск и снего същото. Проблема е че забива дори и БИОСА. Дали е проблем по дъното или процесора или просто трябва да смена захранването. Случва се да увисне след като се е заредил и ОС но увисва по такъв начин че нищо не е активно, в смисъл че забиванията породени от ОС или някоя програма се разпознават лесно особено при Win2000pro какъвто ползвам аз. Казвам го за да се знае че когато компютъра стане тотално "неадекватен" монитора си работи нормално. Някой има ли представа какъв може да бъде проблема. Благодаря предварително въпреки че знам че може би единствения начин да се разбере откъде идва проблема е чрез подмяна на компоненти.



Тема Re: Проблем и при мен по същия начиннови [re: зakъcaл]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано21.06.05 11:30



... или чрез подмяна на захранване! Много е вероятно там да е проблема!
Какви захранвания ползвате? Ако са някои Кодген или JNC хич да не ви учудва - пълни боклуци, дори и по ватове не отговарят.

Не всеки, който те измъкне от лайното ти мисли доброто!


Тема Re: Проблем и при мен по същия начиннови [re: Cremate]  
Авторзakъcaл (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 17:18



Все пак няма ли вероятност доното или процесора да са причината



Тема Re: Проблемнови [re: Шoни]  
Авторnikolay8O (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 21:43



при този проблем в 80% се оказва или прегряване някаде или изсъхнали електролитни кондензатори пак някаде.... и двата проблема са или по дънната платка или вътре в захранвашия блок. видео процесора също прегрява




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.